Greyhound Racing Canberra Fields For Sunday 24th June 2012


Greyhound Box Draw For Canberra – Sunday 24th June 2012

Race No. 1Good Luck Greg Hore Stake04:56PM (NSWtime)
Maiden event over 530 Metres at Canberra Of $855 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROYELLA ROSE66545NBTY Pappas (Royalla)
2MONEY IN PLAY66NBTC A Curtis (Boorowa)
3WHERE’S BURRAGA4F3FSHC A Sheridan (Ballalaba)
4YARRAWOOD LEE827FSTDM Bullock (Jerrabomberra)
5BAYER BALE472FSHS Bannerman (Reefton)
6LIGHTNING QUEEN75266NBTC L Glascott (Wagga Wagga)
7REBEL PRINCESS6F555NBTM Bullock (Jerrabomberra)
8GENERAL RACK68574FSTDM Kranitis (Goulburn)
9SUPER GROVER57588NBTC L Glascott (Wagga Wagga)
10MARKED MONEY77NBTK P Mahoney (Boorowa)
Race No. 2Acttab Stake05:18PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $855 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DAPPER FLEX265FSHS Bannerman (Reefton)
2BOGIE JEWEL33FSHR M Giltinan (Ormeau)
3AFFRIDI BALE62277FSTDS M Bannerman (Reefton)
4HALLIE FLEX33325FSHS Bannerman (Reefton)
5JUST LIKE KARRIE37872NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
6WHERE’S ARTHUR34652NBTC A Sheridan (Ballalaba)
7RUNNER2FSHM Smith (Narellan Vale)
8GREYSYND AMBER3825FSHL M Farlane (Jerrawa)
9MISCHIEF IZMIR45435FSTDG A Mills (Cootamundra)
10CHANTAL BLISS58424NBTP A Hannaford (Bungendore)
Race No. 3Kaleen Plaza Meats 1-5 Wins Ht105:39PM (NSWtime)
Special Event event over 440 Metres at Canberra Of $1,060 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BO SHEN43848FSTDG M Campbell (Peechelba)
2GREYSYND ICE63714FSHL M Farlane (Jerrawa)
3GAG ORDERS1115725.29K Staines (Jerrawa)
4SWEET SMASH4137425.45L D Roy (Wallendbeen)
5GARLAND JOCK37716NBTC Hensler (Moruya)
6DYNAMO IZMIR44676NBTG A Mills (Cootamundra)
7SPENCER FLEX6177FSHM Bannerma (Reefton)
8AYANTHIKA214525.96L J Hannaford (Bungendore)
9COMMANDANT CAPE7756526.53M Kranitis (Goulburn)
10SHAZIRAF6666FSHG C Sheather (Young)
Race No. 4Kaleen Plaza Meats 1-5 Wins Ht206:02PM (NSWtime)
Special Event event over 440 Metres at Canberra Of $1,040 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REDMOND STREET77587FSHG M Campbell (Peechelba)
2ARKWRIGHT’S TILL4512NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
3RILEY’S CHANCE125.86L D Roy (Wallendbeen)
4SAFARI LODGE63714FSHL Schaumann (Nowra Hill)
5TALIESIN FREDDY1522225.70J K Coleman (Carwoola)
6GARLAND BEAUF124325.37C Hensler (Moruya)
7MAN OF HONOUR22457FSHA G Tutt (Hawker)
8SILENT SURF21246FSTDP S Rowles (Narellan)
9SHAZIRAF6666FSHG C Sheather (Young)
10MOPAR ICE76668NBTR Morley (Flynn)
Race No. 5Kaleen Plaza Meats 1-5 Wins Ht306:25PM (NSWtime)
Special Event event over 440 Metres at Canberra Of $1,060 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOGIE ROYAL23154FSHR J Ayre (Burpengary)
2WHERE’S HE GONE2148725.95G M Campbell (Peechelba)
3CEE SNAKE56782FSHG Sheather (Young)
4SIR TEMPA3431325.45J L Scott (Grenfell)
5GREYSYND ECHO6575625.65L M Farlane (Jerrawa)
6TIGER CHARLIE731T6FSHG M Campbell (Peechelba)
7PERFECT CHANCE3111125.47L D Roy (Wallendbeen)
8AUSTIN WANA2316525.40M Clayton (Sutton Forest)
9MOPAR ICE76668NBTR Morley (Flynn)
10COMMANDANT CAPE7756526.53M Kranitis (Goulburn)
Race No. 6Gibson & Harriden 0-1 Win Final06:46PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $1,680 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $250 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DOLLAR BILL4357131.10R Sims (Illabo)
2MONTANA EXPRESS52132NBTN W Staines (Yass)
3CHOCOLATTE6477131.48C L Glascott (Wagga Wagga)
4GARLAND BUDDY23322NBTC Hensler (Moruya)
5DRAMA ZARR6213NBTN W Staines (Yass)
6RADIANT IZMIR6724331.53G A Mills (Cootamundra)
7GARLAND TIPPY26522NBTC Hensler (Moruya)
8NATIONAL DADDY513131.30G W Solomons (Gunning)
9SHADY TREE68433NBTD J Hogan (Tregear)
10MIST COOL2218431.48R Morley (Flynn)
Race No. 7Canberra Mower Service Stake07:01PM (NSWtime)
Mixed event over 530 Metres at Canberra Of $1,200 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PEARL’S CHOICE11F81FSHD L Cox (East Maitland)
2AVOID SCANDALS4675630.83G E Smith (Tumblong)
3BRALYN TERRY83478NBTN L Toms (Gorokan)
4VICE ADMIRAL2212630.70T L Bryant (Nowra)
5RAM MAN78486FSTDC Glasc (Wagga Wagga)
6FOLATE31537NBTN W Staines (Yass)
7SPIRAL BOUND4518530.79P J Castles (Dunlop)
8GARLAND BOOF3652430.93C Hensler (Moruya)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Climate Doctor Sprint07:19PM (NSWtime)
Mixed event over 310 Metres at Canberra Of $1,030 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WIGINATE4487617.95C A Sheridan (Ballalaba)
2LUCY ROXON1253318.00G C Sheather (Young)
3MYALLA MICHELLE42311FSHS C Cleary (Woodstock)
4GOLDEN ICE6188817.90R Morley (Flynn)
5LET ‘EM DROP815F118.08T M Robertson (Oura)
6DOUBLE EM DEE6373117.86J K Coleman (Carwoola)
7JOYDON1444417.96T M Robertson (Oura)
8LOST PROFITS3172317.76G M Derrick (Tumblong)
9COOL JORGIA8647718.27T Peck (Queanbeyan)
10AMERIGO44855NBTR G Sims (Illabo)
Race No. 9Dyson Video Stake07:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $1,200 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAURMAREE8414830.99L D Roy (Wallendbeen)
2MIST COOL2218431.48R Morley (Flynn)
3FOUR KICKS1FSHM Smith (Narellan Vale)
4SHERWOOD FLEX4511FSHM Bannerma (Reefton)
5INDEED I DO64786FSTDK J Staines (Jerrawa)
6HERE’S JESSE61748NBTC A Sheridan (Ballalaba)
7MISS TUPELO1738530.68N W Staines (Yass)
8WALKAWAY CAM4154231.07L J Hannaford (Bungendore)
9BLACK AS POLISH45274NBTD J Hogan (Tregear)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Prince Diablo @ Stud Dash08:01PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $1,030 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SAPPHIRE FLEX17184NBTM M Bannerman (Reefton)
2AMY’S RISK76714NBTG C Sheather (Young)
3BOGIE REALTY74336FSHT W Brett (Grandchester)
4GLAD LEE6115818.11R J Dixon (Gunning)
5ELITE RACER4237317.87N W Staines (Yass)
6NOVEMBER WHO1657318.18K M Mulrine (Collector)
7PROCREATE11517.89N Staines (Yass)
8AFRICAN STATE73141FSHL Schaumann (Nowra Hill)
9NITRO JOURNEY35787NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
10BLACK QUILL86847NBTG M Campbell (Peechelba)
Race No. 11Toledo Trailers Dash08:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $1,030 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ARIZONA FLEX65761FSTDM Bannerma (Reefton)
2STYLEMASTER LAD1233218.18L A Mcfarlane (Jerrawa)
3WATTA DESTINY82455NBTA F Jenkins (Higgins)
4DARREN’S ANGEL37771FSHT M Robertson (Oura)
5CALCIUM FREE7337417.95L A Mcfarlane (Jerrawa)
6GYPSY BLAZE16181NBTS K Stedman (Kingsvale)
7WONDERSTRUCK1241117.96J W Stedman (Kingsvale)
8KALIMBA34146NBTG C Sheather (Young)
9FLASH KNOCKA54836NBTR G Sims (Illabo)
10NITRO JOURNEY35787NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
Greyhound Fields (13136 Articles)




Show Me All · Greyhound Race Fields · ACT Fields · Canberra Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :