Greyhound Racing Dapto Fields For Thursday 12th January 2012


Greyhound Box Draw For Dapto – Thursday 12th January 2012

Race No. 1Rapidvite Rapid K Tablets Stk07:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT OVA BUZZ22645FSHK B Burnett (Bringelly)
2SUPREME BROTHER2525330.52S W Wales (Hill Top)
3AMBASSADOR OSTI24723NBTJ K Matthews (Albion Park Rail)
4LOVATO57777NBTM Wotton (Kemps Creek)
5ROYAL ACADEMY2338531.04J Little (Wilton)
6KIDDER5411830.15A J Lord (Cawdor)
7WHAT’S UP JACK35466NBTP R Jones (Koonawarra)
8LUSCIOUS LIPS5342530.35M P Arncliffe (Castlereagh)
9COOL AT MIDNIGHT63844NBTD C Ruse (Moss Vale)
10SPITEFUL TEARSB157430.68G Wilson (Thirroul)
Race No. 2Sportingbet Mixed Final07:52PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GEBBIE BLUE4NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
2KONA43673NBTJ H Richardson (Dapto)
3SASQUATCH73653NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
4KENNY GO52NBTJ R Haines (Corrimal)
5COOL TIANA6130.06D W Robertson (Ashcroft)
6CUT THE CARDS6130.13J W Smart (Cobbitty)
7ME AGAIN6334NBTR King (Kembla Grange)
8WHERES MY DOLLAR5442NBTM F Gatt (Thirlmere)
9SNEAKY GIRL45775NBTC Micallef (Dapto)
10LITTLE OLIVEU75NBTA J Lord (Cawdor)
Race No. 3Rapidvite Vite Amino Gb Stk08:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NOBLE PEDRO1111734.53M N Wright (Appin)
2DANA TRAVIS1424734.83N A Brown (Catherine Field)
3GOD STAR15357FSTDM Saal (Highfields)
4HE’S HOTZ STUFF6534335.02L J Warren (Austral)
5OFF THE CANVAS68275FSTDJ M King (Wilberforce)
6HOTTIE DOS5565635.23W R Sugars (Voyager Point)
7WALLY SLATER88317NBTC C Bell (Yallah)
8I’LL GET PURE18264NBTM Clayton (Sutton Forest)
9BLOWN OFF55876NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
10DISRESPECT77747FSTDD H Bethel (Casula)
Race No. 4Greyhound Products Direct Ht108:35PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SKODA467NBTJ Little (Wilton)
2FORGOTTEN BLUES7FSHM Wright (Appin)
3ADD A VEGAS76726NBTP Togias (Orchard Hills)
4GALDO OCTANE57675NBTG M Galderisi (Bringelly)
5LETHAL IMPACT226NBTJ R Finn (Warilla)
6REEAH377NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
7SNEAKY GIRL45775NBTC Micallef (Dapto)
8TUCKER BOX4433FSHK B Burnett (Bringelly)
9CALVIN CRUMP65687NBTM Player (Tahmoor)
10BINGO SECRET67FSHA B Manwaring (Falls Creek)
Race No. 5Rapidvite Blood Booster Stk08:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OH BAILES8523630.38V Mcdonald (Albion Park Rai)
2BOLT DANI BOLT4136230.10M Multari (Kemps Creek)
3BRANDI ALLEN3572730.22S A Rhodes (Maldon)
4LAGOON RAXY8474330.72R J Webster (Cawdor)
5ATLAS4355630.52D H Durrant (Luddenham)
6SPIFFER4341330.65P J Massa (Matraville)
7BARB MONELLI34253NBTA J Lord (Cawdor)
8SOARSY451130.34M P Arncliffe (Castlereagh)
9ANATLUS NOMAD82267NBTP R Hodgson (Warragamba)
10KOOL BROCK84738NBTR Drapiewski (Rossmore)
Race No. 6Illawarra Yacht Club Final09:14PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $3,760 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAGOON NIFFY4181230.58R J Webster (Cawdor)
2RETRO ZARR1115129.92N W Staines (Yass)
3SLINGSHOT JACK6626130.37G Micallef (Farmborough Heights)
4MURRUMBOOLA3583130.27C Moffitt (Narellan)
5KID CALLAH4232230.28J K Matthews (Albion Park Rail)
6BOLT LOCK BOLT8553130.33M Multari (Kemps Creek)
7CHASING DIANA715130.21J Little (Wilton)
8JAYNIE ALLEN1542230.12S A Rhodes (Maldon)
9BOLT DANI BOLT4136230.10M Multari (Kemps Creek)
10CRAZY CARRIE1261230.39M W Griffin (South Nowra)
Race No. 7Rapidvite Amino Cal Plus Stk09:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RARE DRAMA17666FSHR Nicolaou (Box Hill)
2COUSIN ZARA42332NBTR J Webster (Cawdor)
3DESPERATE DAN56F33NBTD J Broadrick (Hill Top)
4PERFECT POWER4325FFSTDJ R Finn (Warilla)
5FOOLS IN MOTION84457FSHP Togias (Orchard Hills)
6FREEZING COLD44648FSTDA P Duff (Glossodia)
7NATIONAL MOLLY45276FSTDO Langley (Berkshire Park)
8MR GILLIS678F134.92D V Smart (Narellan)
9DISRESPECT77747FSTDD H Bethel (Casula)
10BLOWN OFF55876NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 8Rapidvite Cough Stop Stakes09:58PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $1,860 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE INDY75241FSHA J Lord (Cawdor)
2CRAZY CARRIE1261230.39M W Griffin (South Nowra)
3SEARCH PARTY2411630.03J R Finn (Warilla)
4CHEMICAL STORM18813NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
5KELDOR1877530.17J M King (Wilberforce)
6ARIEK RUTH4768430.19K W Jones (Orangeville)
7REPLICATE6375230.10F B Malone (Goulburn)
8JACK’S POCKET3133429.97R O King (Kembla Grange)
9EVANDROS24755NBTF Sarlamis (Kemps Creek)
10HIZ GOT CHILLS78746FSHA Lord (Cawdor)
Race No. 9Greyhound Products Direct Ht210:22PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUR NANZ AWESOMEFSHG J Edwards (Nowra Hill)
2GALAXY AWAY38773NBTS J Francis (Panania)
3MONTANA EXPRESS25FSHN W Staines (Yass)
4OH NO KENNY7FSHA Brunton (Bringelly)
5LUCIA’S CHARLM45356FSHM Multari (Kemps Creek)
6DANCE FOR ME66566NBTR A Jones (Raby)
7SHAMBEL6FSHM P Arncliffe (Castlereagh)
8GALDO NITRO84884NBTG M Galderisi (Bringelly)
9TAR VAPOUR74787NBTC Micallef (Dapto)
10CALVIN CRUMP65687NBTM Player (Tahmoor)
Race No. 10Dapto Show 20-21 January Stk10:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAGOON HURLEY16NBTR J Webster (Cawdor)
2RITZA FLARE1430.23M Gatt (Thirlmere)
3HICKOK61538NBTA Brunton (Bringelly)
4BIT SASSY24130.45R A Steele (Menangle Park)
5MEDOUSA75787NBTF Sarlamis (Kemps Creek)
6WESTERN ISLE3244630.81J Little (Wilton)
7PRINCESS TALEAH62267NBTA Chircop (Kemps Creek)
8MISS PAPAYA MOON3331530.49R W Arnold (Wingello)
9HERON BEND3765730.70B G Campbell (Toolijooa)
10ROUGH JUSTICE6435730.59D H Bethel (Casula)
Greyhound Fields (13920 Articles)