Greyhound Racing Maitland Fields For Thursday 5th April 2012


Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 5th April 2012

Race No. 1Neath Hotel Maiden04:09PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1QUASIMO THUNDER523NBTC J Furner (Wyee)
2BY COLLAR GEE67467NBTA K Sepping (West Ryde)
3LONESOME HARRY22FSHP Johnston (Toronto)
4AUSSIE WIL853NBTC Kay (Buchanan)
5HOPNIAK735FSHS R Cartwright (South Kempsey)
6BAGS OF GOLD35434FSHM J Donohue (Medowie)
7MR. AVIATORFSHC A Garrard (Maryland)
8LANSVALE ROXY25FSHJ F Callaughan (Luddenham)
9MY GIRL TANAFSHG G Brodie (Abernethy)
10MALLAIG MOZZIE4FSHG A Carragher (Port Macquarie)
Race No. 2Bellbird Hotel Maiden04:27PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KINGDOM455FSTDC M Proctor (Londonderry)
2READY TO SWOOP3665FSTDC M Proctor (Londonderry)
3ATE POWERFSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
4SUPER GLIDER54FSHG S Duggan (Kangy Angy)
5CLEAR POLISHFSHC A Garrard (Maryland)
6KWIK MAGIC57333NBTG S Duggan (Kangy Angy)
7KRUNCH PERIODFSHD Sultana (Londonderry)
8RARE FIND5FSTDR A Lee (Lochinvar)
9BITTA BOTH66465FSHK L Davis (Kanwal)
10CAWBOURNE ARTHUR465FSHA J Lord (Cawdor)
Race No. 3Paterson Tavern Stakes04:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUTLAW TORN15116FSHJ A Mackay (Richmond Vale)
2RED JOHN35234NBTG S Smith (Park Ridge)
3STAR BOMBERF141125.32G S Smith (Park Ridge)
4PENNY’S ANGEL81743FSTDT J Penny (Rowella)
5HUGGY FELLA4221625.26E J Castle (Sawyers Gully)
6DADDY YANKEE22244NBTD Sultana (Londonderry)
7MISS JOYFUL16111FSHR C Cooke (Woodview)
8AVONDALE QUEEN1131525.06B Hedley (Cooranbong)
9BARB’S TICKO42362NBTB E Kelly (Salt Ash)
10HEART OF FASHION36226NBTA Armstrong (New Lambton)
Race No. 4Cessnock Hotel Stakes05:07PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHADRICK6131322.54R J Evans (Moonbi)
2BLACK TANDOM1732122.87G A Carragher (Port Macquarie)
3BALLIN25113FSHG R Fennelly (Merrimac Qld)
4WAL’S BONANZA25711FSHR C Cooke (Woodview)
5COASTAL LADY2131722.75C R Francis (Nabiac)
6DIDDY DRIVE2173722.59C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
7DEMONIC DELAGO51263NBTA T Wade (Kings Langley)
8TANARAMA GLAMMA16866FSHA T Wade (Kings Langley)
9LIDCOMBE LLANGA28578NBTG J Dunphy (Butterwick)
10WEYMAN84521FSHD V Smart (Narellan)
Race No. 5Country Hotels Maiden Final05:30PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,930 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1YOUNEEK SUPER45253NBTT Ransom (Mallabula)
2SUNRISE BRENT3NBTC Field (East Gresford)
3FLYING JOJO122.90J F Callaughan (Luddenham)
4BANG BANG462NBTJ F Callaughan (Luddenham)
5SPADE ZSA TRUMPS73422NBTB J Buckley (Clarence Town)
6DOUBLE EAGLE44224NBTL P Azzopardi (Londonderry)
7MAMA’S PEARL23674NBTD E Jarick (Harrington)
8BLOCKA MINT822122.75R L Watson (Hinton)
9KINGDOM455NBTC M Proctor (Londonderry)
10READY TO SWOOP3665NBTC M Proctor (Londonderry)
Race No. 6Chelmsford Hotel Kurri Stakes05:48PM (NSWtime)
Grade 4 event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZEPHYR ZING6611325.10G J Prisk (Sawyers Gully)
2TWO TREE HILL2224425.34C H Lamb (Swan Bay)
3OH WATTA NITE3321525.20R Field (Ambarvale)
4RUBY JET17524NBTC Lamb (Swan Bay)
5CHENZHOU BOY52243NBTL Azzopardi (Londonderry)
6DYNA ICEMAN46632NBTB J Wheeler (The Oaks)
7MAYBE ELITE35376FSHL M Wyatt (Churchable Qld)
8I’M A CANNON1568425.53W Simmons (Greta)
Race No. 7Commercial Hotel Morpeth Stakes06:04PM (NSWtime)
Mixed event over 565 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TALEEDY TERROR27114NBTR L Crawley (Swansea)
2SWIPER LULU61655FSTDT Vella (Blacktown)
3COOL STUNNER7611332.18J M Barnett (Reedy Creek)
4SMART SAM2644832.17E J Castle (Sawyers Gully)
5MARINAS LIMERICK12167FSTDJ J Jaeger (Aberglasslyn)
6HEAT THE PLATE2553131.81W A Vanderburg (Sawyers Gully)
7UPTOWN DIVA22572NBTE J Castle (Sawyers Gully)
8NUMBER KRUNCH33422NBTD Sultana (Londonderry)
9NICE GESTURE17515FSTDJ Crossley (Cessnock)
10MAGGIES A LEGEND38518FSTDR F Whitelaw (Abernethy)
Race No. 8Country Hotels Challenge Final06:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARCIA BALE1125.11B J Wheeler (The Oaks)
2KAMERUKA KIDZ45412NBTN W Googe (Wybong)
3RONNIE’S BOY8648225.65J M Green (Warners Bay)
4STAR SAPPHIRE16125.60D L Richardson (Holmesville)
5INISHFREE5137125.62W A Vanderburg (Sawyers Gully)
6WHAT ABOUT BOB14632NBTR R Mumford (Leppington)
7ROB’S CHARM82512NBTD L Richardson (Holmesville)
8CURLY TRICK7523125.57D Sultana (Londonderry)
9REGAL HERO7157325.48G J Prisk (Sawyers Gully)
10DELEZAH2664325.83I B Rose (Old Bar)
Race No. 9Erringhi Hotel Stakes06:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BEV’S OFF21211FSHG S Smith (Park Ridge)
2ALLEVIATE72718FSHK M Mulrine (Collector)
3LOVERS TIFF13244FSTDB A Rees (Nelsons Plains)
4AFTER EL22111FSHK P Cheetham (Harpers Hill)
5REGAL HERO7157325.48G J Prisk (Sawyers Gully)
6FOUR SOCKS SASH41411FSTDC Gatt (Catherine Field)
7SIR HONEYBADGER2332325.69J C Munro (Mulbring)
8SIR SLATER82144FSTDJ F Callaughan (Luddenham)
9SPITFIRE STU2151725.15C H Lamb (Swan Bay)
10OSCAR PEARL24415NBTR A Lee (Lochinvar)
Race No. 10Lochinvar Hotel/motel Stakes06:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NICK OF TIME65238FSHG G Brodie (Abernethy)
2IKEY MOSES47113FSHN W Googe (Wybong)
3KOUKLA SKILA15385NBTA Kostopoulos (Muswellbrook)
4DOMINANT THEORY41818FSHV Uslu (Carlingford)
5ARTHUR SHOT3111NBTW J Cameron (Dyers Crossing)
6HEART ZSA TRUMPS11225NBTB J Buckley (Clarence Town)
7SECRET MYSTERY2341FSHL P Robinson (Young)
8LORD RAIN2212122.47B A Keene (Twelve Mile Creek)
9SHEEZA DELANEY62642FSHS J Baker (Port Macquarie)
10PEDRO’S PRODIGY17527NBTB J Allen (Singleton)
Greyhound Fields (13985 Articles)




Show Me All · Greyhound Race Fields · New South Wales Fields · Maitland Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :