Greyhound Racing Richmond Fields For Saturday 11th August 2012


Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 11th August 2012

Race No. 1Steeline Riverstone Mixed Final06:59PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,200 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REALITY RUMBLE452NBTB G Baker (Condong)
2PRADA PRINCESS67664NBTD T Betts (St Marys)
3DOZEN POINTS25131.02J Finn (Cranebrook)
4GAZMICK SHIRAZ34332NBTM Burton (Kemps Creek)
5PIXEN STONES26263NBTS E Swain (Box Hill)
6WINSOME BLACKIE243NBTJ Finn (Cranebrook)
7PHILO BEDDOE86424NBTG E Smith (Tumblong)
8MUMMY’S GONE7344131.05J A Davis (Riverstone)
9ZIP ZIP GIRL42555NBTG D Adams (Bossley Park)
10GAZMICK GIRL5775NBTM Burton (Kemps Creek)
Race No. 2Kevin Waters Towing (1-3)heat 107:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KOSOVKA GIRL1376230.92P Stamenkovic (Londonderry)
2SCARLETT’S BOY6256530.98G Denardo (Leppington)
3WILD GROVE1831.16J Crawford (Llandilo)
4SHOELACE1132630.66P J Rodgers (Freemans Reach)
5WELDEN FLASH2513730.96S R Fleming (Oakdale)
6FIRST ARRIVAL4557731.64M Lee (Shanes Park)
7ARE GEE BEE5651431.34N Curby (Northmead)
8SNIFFLES12FSHM Burton (Kemps Creek)
9CHOC DEE47767NBTG M Whitehead (Riverstone)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3World 4 Pets (1-3) Heat 207:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LEVINA CASEY68624NBTP A Carr (St Fillans)
2STEPHIE’S DREAM3516631.26J A Davis (Riverstone)
3RETIRING33122FSHD A Mahoney (South Camden)
4DUNDEE MAGIC45312FSHS Kirby (Spring Terrace)
5DRAKE EQUATION54768FSTDR J Zahra (Castlereagh)
6BYE BYE SHANGHAI2377431.28C Sultana (Marsden Park)
7ROSSO CANE44364FSHD J Dunn (Telarah)
8BOMB SHIZZLE75236FSHJ F Rudd (Londonderry)
9CHOC DEE47767NBTG M Whitehead (Riverstone)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Castlewood Kitchens Mdn Heat 107:59PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JOY THE WEAPON55533NBTN Brown (Catherine Field)
2INTRINSIC2547FSHA Kada (Yarramundi)
3DADDY’S SALLY37NBTS Simonetta (Orchard Hills)
4RED BOOTSFSHJ King (Wilberforce)
5SHEIKHA735FSHJ Finn (Cranebrook)
6JUST SAYIN’5526FSHS Kirby (Spring Terrace)
7MACK THUNDER8FSTDB King (Kingswood)
8MR. GAMBO22436NBTW J Bolwell (Macquarie Fields)
9GAZMICK DIVA656NBTM Burton (Kemps Creek)
10WHERE’S JUDE77NBTA Hokin (Greendale)
Race No. 5Betezy 1800 321 321 (1-5) Stake08:19PM (NSWtime)
Mixed event over 717 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FOLKSINGER3453142.24C M Absalom (Glenwood)
2BELGENNY ECLIPSE7352842.61C J Faber (Camden)
3TEMPEST SHIRAZ13563FSTDC Gatt (Catherine Field)
4HELLMUTH33556FSTDR J Plimmer (Londonderry)
5AH LAI AH11236NBTB A Mahoney (Rossmore)
6EBONY RHINO43812NBTD M Duncan (Manildra)
7AZZ ALWAYS4626742.45N A Sargison (Richmond)
8ALEXIS CASEY72657NBTP A Carr (St Fillans)
9SILVER COINS47554NBTG J Minter (Mayfield)
10YAMMA MOTO27554NBTJ Simpson (Blaxland)
Race No. 6Phil Davis Memorial Final08:36PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $7,950 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $100.

No.NameFormBestTrainer

1HAD A BLINDER1112130.82D Swain (Box Hill)
2ODETTE8287230.52G Whitehead (Riverstone)
3JIMMY FLY HIGH2611130.57A K Bennett (Wilberforce)
4PRINCESS MEA2141130.79N Brown (Catherine Field)
5MARK OF LOVE6331130.67J Magri (Austral)
6BENCHMARK1431230.54J Magri (Austral)
7BART THE WEAPON151130.78N Brown (Catherine Field)
8WINSOME CHARLEE152NBTJ Finn (Cranebrook)
9SHELLY SHELBY21112NBTL A Atchison (Jilliby)
10KOSOVKA GIRL1376230.92P Stamenkovic (Londonderry)
Race No. 7Penrithelectrical.com.au Stakes08:59PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHUBS THE WEAPON11347NBTN Brown (Catherine Field)
2ZIPPY HAND5816131.03R Dean (Riverstone)
3SEARCH PARTY3154830.68J R Finn (Warilla)
4WARRIOR LEGEND7214131.02S A Kirby (Spring Terrace)
5PERFECT POWER3635330.85J R Finn (Warilla)
6GROVEBROOK LAD26624NBTM Doggett (Lithgow)
7MY MATERIAL48437NBTA J Powell (Bargo)
8SHELLY SHELBY21112NBTL A Atchison (Jilliby)
9RAY RAY4526131.22J R Hartley (Forest Hill)
10ATLAS56657NBTE G Wall (St Clair)
Race No. 8Virbac Animal Health (1-3) Ht 309:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VIPER CHASE155FSHS J Burgess (Gumly Gumly)
2DREAM NO MORE4677631.42R J Zahra (Castlereagh)
3BLOSSOM DIOR18FSHL Atchison (Jilliby)
4SISCO GIRL61167NBTC Gatt (Catherine Field)
5WONGAWILLI JODIE53185NBTS Simonetta (Orchard Hills)
6SCHNELLE JUNGEN62242FSHJ F Rudd (Londonderry)
7MOVEALONG NEMO12436FSHS A Kirby (Spring Terrace)
8ANDY’S ANGEL57138NBTT Mullin (Unanderra)
9CHOC DEE47767NBTG M Whitehead (Riverstone)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Castlewood Kitchens Mdn Heat 209:46PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TWICE AS SHY2FFSHW R Sugars (Voyager Point)
2TROPICAL BREEZE78NBTM Lee (Shanes Park)
3GOLD RIO37537NBTM Burton (Kemps Creek)
4MY ASUNCION34222NBTA J Powell (Bargo)
5GAZMICK BOMBER4FSHM Burton (Kemps Creek)
6NORWOOD QUEEN54337NBTF Whitehead (Riverstone)
7BERGER QUEEN6388NBTA Kada (Yarramundi)
8SASSY BULLETFSHJ Rudd (Londonderry)
9GAZMICK GIRL5775NBTM Burton (Kemps Creek)
10SMITH FAMILY788NBTS J Boyd (Doyalson)
Race No. 10A1k9 Boarding Kennels (1-3) Ht10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S DAMO6182331.16A Hokin (Greendale)
2PIGGY BACK1843830.58D G Righetti (Kellyville)
3NOEL’S IMAGE18577NBTJ F Rudd (Londonderry)
4STATE GALLERY88446FSHD S Riley (The Entrance North)
5EMILY’S HOT27183NBTD E Mcdonald (Llandilo)
6BILLABONG CHILL321330.97J Crawford (Llandilo)
7GROVEBROOK LADY42314NBTM Doggett (Lithgow)
8QUASIMO THUNDER83662NBTC J Furner (Wyee)
9CHOC DEE47767NBTG M Whitehead (Riverstone)
10*** NO RESERVE ***
Greyhound Fields (13326 Articles)