Greyhound Racing Richmond Fields For Saturday 12th January 2013


Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 12th January 2013

Race No. 1Castlewood Kitchens Mxd Final06:53PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,200 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TRICKY PIPA3NBTJ A Mackay (Richmond Vale)
2CLOVER APPEAL32NBTJ Wilson (Mt Isa)
3LACH’S WISH4423130.90A B Campton (Vineyard)
4BOCHINO APPEAL34NBTJ Wilson (Mt Isa)
5FANCY JILL4130.93M J Azzopardi (Appin)
6DIGGER’S BLUFF28244NBTK B Burnett (Bringelly)
7ABACUS BALE3NBTC J Nutt (The Oaks)
8ANNIE’S CHARM5252NBTP A Moran (Londonderry)
9BLUEGUM65345NBTP A Moran (Londonderry)
10SUPER MARIO24645NBTM Azzopardi (Kentlyn)
Race No. 2Tony Rogers Appreciation (1-4w)07:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JILL’S ARMY3261735.59D G Righetti (Kellyville)
2POWER ALONG31324NBTK R Brown (Bligh Park)
3WHERE’S COOPSTA71244NBTA T Wade (Kings Langley)
4SMOKE41332FSHR R Bell (Blacksmiths)
5RETIRING31374FSTDD A Mahoney (South Camden)
6MY FRIEND MITCH4132235.80A J Powell (Bargo)
7SUPER LYN6423535.95R G Thomas (Glossodia)
8DEB’S NIGHTMARE4561436.45K J Read (Burnett Heads)
9C’MON CINDY35454NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
10FANCY LIZA25514FSTDC Sprat (Cudal)
Race No. 3Steeline Riverstone Stakes07:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SHY ANNE33132FSHD J Hawes (Lake Munmorah)
2TRICKY SEAL31FSHJ A Mackay (Richmond Vale)
3HAYDEN HAIR24223FSHP B Quinton (Muswellbrook)
4ESSY LABELLA34323NBTW A Woodham (Appin)
5ROCK UP RICHER2323130.55G Targett (Wyee)
6TRIPOTAMA BOY6864831.54P Togias (Orchard Hills)
7MISSING STAR2323831.26T A Weekes (Molong)
8CORRIDOR1252NBTS Jones (Orange)
9VOLCANO CRUNCH6261531.17K M Mcdonald (Springside)
10RITZA PEARL1265830.89N Saloum (Berkshire Park)
Race No. 4A1 K9 Boarding Kennels Ht107:52PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KAEDEN’S KHARM2653FSHT E Fear (Cambridge Park)
2CRIMINALISEFSHB Attard (Guildford)
3KWIK COSMICFSHG Duggan (Kangy Angy)
4ZIPPING MILO23FSHJ A Mackay (Richmond Vale)
5ANOTHER DAISY56765NBTC Dimech (South Windsor)
6MONDAY’S JOYFSHI Morgan (Telopea)
7BOGNER BALE35NBTC J Nutt (The Oaks)
8BLACK CRYSTAL32353NBTC M Proctor (Londonderry)
9BOB ZORRO73684NBTB C Pursell (Brighton)
10COOL BEAR84FSHJ M Attard (Blacktown)
Race No. 5Betezy 1800 321 321 Stakes08:14PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTIC SHIRAZ46611FSTDW A Mcdonald (Springside)
2ITCHY PRICKLE4416630.98P A Moran (Londonderry)
3PAUA AND JEWELS76132NBTF J Hurst (Londonderry)
4DOLLAR OH FOUR68733NBTC M Proctor (Londonderry)
5SILVER DOMINO82457FSHP C Wall (Lake Haven)
6DANA LARA73516FSHR T Mcdonald (Cowra)
7SUITS US4322730.77K B Burnett (Bringelly)
8SAIGON SU38727NBTG Summerfield (Worrigee)
9COSMIC APACHE31462FSHR T Mcdonald (Cowra)
10JANDERRA’S GIFT36653FSHP K Braddon (Cowra)
Race No. 6Kevin Waters Towing Stakes08:34PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAKE A FIFTY71223NBTS Ma (Forestville)
2BRUCE STEET3532723.07J P Vassallo (Smithfield)
3MONEY TALKS62324NBTA Pringle (Yetholme)
4BRAVADO DOS43866NBTD J Wells (Shanes Park)
5OUTLAW TORN3126122.71J A Mackay (Richmond Vale)
6ENTRUST51714NBTF J Hurst (Londonderry)
7HIMALAYAN BLUE5351122.80J F Callaughan (Luddenham)
8KABAM31423FSHJ H Richardson (Dapto)
9BIG BRUISER61656FSHG Summerfield (Worrigee)
10APPIN ERIC7253622.87D J Wells (Shanes Park)
Race No. 7Forkbiz Stakes08:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DANA MEEKA37511FSHR Mcdonald (Cowra)
2MIDNIGHT RUSH113FSHM Pes (The Oaks)
3FREDDY’S SMILE5162230.99T A Weekes (Molong)
4SPRING LIBERTY6516130.96C A Oldfield (Appin)
5MIDNIGHT PROWLER1142431.03A T Wade (Kings Langley)
6ONE INCH PUNCH1141230.64J A Mackay (Richmond Vale)
7GRADENCE31332NBTJ Scerri (Horsley)
8GOOD ODDS PUNK2214230.69F J Hurst (Londonderry)
9COOL FUSION68322FSTDK M Mcdonald (Springside)
10REBEL VIGILANTE17626NBTJ Magri (Austral)
Race No. 8Giavisor Australia Stakes09:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN WAG2318622.69S A Gafa (St Clair)
2IT’S PEACHY1853522.77R F Alcock (Belimbla Park)
3NERDNOC1153322.81G J Caffyn (Berkshire Park)
4LOCHINVAR RIP11411FSHR C Smith (Barnsley)
5CUPID46222NBTC Hanslow (North St Marys)
6MAGIC MATES1114822.95G Lye (Mulgrave)
7DANA HAYLEY24347FSHR T Mcdonald (Cowra)
8AUSSIE WARRIOR6222822.89C A Betts (Kings Park)
9ROWDY RISK1843522.94M Lee (Shanes Park)
10SUNSET DIVA34241FSHD R Leard (Gateshead)
Race No. 9A1 K9 Boarding Kennels Ht209:39PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IMA GENIUS42873NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
2AMADEUS WOLF53553NBTK Coleman (Nowra)
3SPEEDY CRUZE54427FSHA J Croker (Unanderra)
4MIZUNO BALE23NBTC J Nutt (The Oaks)
5FARRA COCOFSHA Gannon (Llandilo)
6WIRADJURI FOX6575FSHM P Russell (Bossley Park)
7SPRING CRUISE45337FSHC A Oldfield (Appin)
8BLUEGUM65345NBTP A Moran (Londonderry)
9BROWNE’S SPEED85456FSHJ W Smart (Cobbitty)
10MISS BELIZE568NBTR Manojlovic (Cabramatta West)
Race No. 10Redden Video Stakes09:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOODLUM26715NBTD G Righetti (Kellyville)
2ROYAL TORNADO46222FSHR Drapiewski (Rossmore)
3SWIP NITRO41711FSTDL P Polidano (Berkshire Park)
4ANDO’S MAGIC1FSHJ Carruthers (Castlereagh)
5HAYDE AND JASE41433FSHP Quinton (Muswellbrook)
6DOUBLES33222FSHK J Barton (Auburn)
7ONYA MISS7712223.13D R Leard (Gateshead)
8BOOM BASTIC22767NBTR F Alcock (Belimbla Park)
9PURE SHINE4214FSHA M Drapiewski (Rossmore)
10HARRY DART341422.90M Ferguson (Londonderry)
Greyhound Fields (12875 Articles)




Show Me All · Greyhound Race Fields · New South Wales Fields · Richmond Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :