Greyhound Racing Richmond Fields For Saturday 18th August 2012


Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 18th August 2012

Race No. 1Castlewood Kitchens Mixed Final06:51PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,200 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MY ASUNCION4222131.27A J Powell (Bargo)
2RED BOOTS131.24J King (Wilberforce)
3NORWOOD QUEEN43374NBTF Whitehead (Riverstone)
4DADDY’S SALLY373NBTS Simonetta (Orchard Hills)
5JOY THE WEAPON55332NBTN Brown (Catherine Field)
6GAZMICK BOMBER422NBTM Burton (Kemps Creek)
7GAZMICK DIVA56445NBTM Burton (Kemps Creek)
8TWICE AS SHY2F3NBTW R Sugars (Voyager Point)
9SASSY BULLET5NBTJ Rudd (Londonderry)
10MR. GAMBO24365NBTW J Bolwell (Macquarie Fields)
Race No. 2World 4 Pets Stakes07:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MITCH ALL GOOD62518FSHT J Murray (Kearsley)
2BOMB SHIZZLE52364NBTJ F Rudd (Londonderry)
3WELDEN FLASH5137330.96S R Fleming (Oakdale)
4STITCH MISS84643NBTA K Bennett (Wilberforce)
5POWER ALONG62615FSHK Brown (Bligh Park)
6MUMMY’S GONE3441331.05J A Davis (Riverstone)
7RONRAY FLYER1624FSTDR A Steele (Menangle Park)
8FAUSTINA FORTUN2882331.05P Stamenkovic (Londonderry)
9STEPHIE’S DREAM5166831.26J A Davis (Riverstone)
10FIRST ARRIVAL5577731.64M Lee (Shanes Park)
Race No. 3Betfair Richmond To Wenty Heat07:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BANDANNA PETE22534NBTD M Flanagan (Heddon Greta)
2DUSTY DAVE36342FSHJ J Magnisalis (Charlestown)
3DIGGER NORRIS37366NBTM H Black (Lisarow)
4DON’T EAT CAKE21451FSHS J Neary (Enoggera)
5MY MATERIAL84376FSTDA J Powell (Bargo)
6ME AGAIN55414FSTDR King (Kembla Grange)
7PEPLENISH31154NBTM F Clayton (Sutton Forest)
8IT’S HERSELF86566NBTC Lyttle (Cambridge Park)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Steeline Riverstone Mdn Heat 107:54PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SMITH FAMILY788NBTS J Boyd (Doyalson)
2SPIRITS THUNDER75644NBTZ Warat (Gladesville)
3REALITY RUMBLE4524NBTB G Baker (Condong)
4HEZA HUSTLER2FSHJ Harris (Cooranbong)
5GAZMICK GIRL77566NBTM Burton (Kemps Creek)
6SMALL BIT87778FSHM E Hooper (Harrington Park)
7SASSY BULLET5NBTJ Rudd (Londonderry)
8HERE IT IS53887FSHM E Hooper (Harrington Park)
9MACKA’S GIRL87NBTB King (Kingswood)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Betfair Richmond To Wenty Heat08:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER COINS47554NBTG J Minter (Mayfield)
2HELLMUTH35563NBTR J Plimmer (Londonderry)
3AZZ ALWAYS6267242.45N A Sargison (Richmond)
4WATTO LOTTO41546FSTDJ F Callaughan (Luddenham)
5EBONY RHINO38125NBTD M Duncan (Manildra)
6DUSTY VALLEY11411FSTDA M Foley (Maitland)
7QUASIMO THUNDER66244FSTDC J Furner (Wyee)
8TEMPEST SHIRAZ3563142.44C Gatt (Catherine Field)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Kevin Waters Towing Stakes08:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FAUST’S FELIS1382731.25P Stamenkovic (Londonderry)
2ATLAS56657NBTE G Wall (St Clair)
3DAYBREAK RHINO2753631.02D M Duncan (Manildra)
4SISCO GIRL11674NBTC Gatt (Catherine Field)
5REEAH8533530.95M P Arncliffe (Castlereagh)
6ANDY’S ANGEL71383NBTT Mullin (Unanderra)
7KITTY KEEPING36154NBTC K Roberts (Dubbo)
8DETONATE15128FSHJ R Finn (Warilla)
9CHOP BLUEY45855FSHM E Hooper (Harrington Park)
10NOEL’S IMAGE85775NBTJ F Rudd (Londonderry)
Race No. 7Sharp Copiers Stakes08:59PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GEBBIE BLUE1445730.78M P Arncliffe (Castlereagh)
2NICHOLAS’S HABIT6524430.73M Burton (Kemps Creek)
3LOCHINVAR BLANIK1214430.61R O King (Kembla Grange)
4ODETTE2872430.52G Whitehead (Riverstone)
5ALL DEBREE86628FSHJ L Harris (Cooranbong)
6SPECIAL SURGEON55847FSHR W Stewart (Prairiewood)
7CAMDEN BLUE42444NBTD W Rogers (Camden)
8MISS SHELL BEE67555NBTP L Boyd (Richmond)
9SPECIAL RICKEY78566FSTDW J Harper (Wyee)
10ADD A VEGAS8687631.00P Togias (Orchard Hills)
Race No. 8Virbac Animal Health Final09:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $460 3rd: $230 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WILD GROVE18130.86J Crawford (Llandilo)
2SHOELACE1326230.66P J Rodgers (Freemans Reach)
3BLOSSOM DIOR18130.67L Atchison (Jilliby)
4SCHNELLE JUNGEN22422NBTJ F Rudd (Londonderry)
5ROSSO CANE36422NBTD J Dunn (Telarah)
6DUNDEE MAGIC5312131.14S Kirby (Spring Terrace)
7BILLABONG CHILL2132630.97J Crawford (Llandilo)
8GROVEBROOK LADY2314131.15M Doggett (Lithgow)
9ANDY’S ANGEL71383NBTT Mullin (Unanderra)
10WHERE’S DAMO1823331.16A Hokin (Greendale)
Race No. 9Steeline Riverstone Mdn Heat 209:39PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KELLY BROTHERS35646FSTDT J Murray (Kearsley)
2RITZA PEARL5FSHN Saloum (Berkshire Park)
3MACK THUNDER86NBTB King (Kingswood)
4WHERE’S JUDE77NBTA Hokin (Greendale)
5GAZMICK SHIRAZ33225NBTM Burton (Kemps Creek)
6AMALFI ROSEFSHM Abela (Rouse Hill)
7MISS MOONFLUTE4FSHC M Proctor (Londonderry)
8MASTER KINGPIN778FSH
9MACKA’S GIRL87NBTB King (Kingswood)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Betezy 1800 321 321 Stakes10:04PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S A GEM83765NBTJ H Aul (Tahmoor)
2SALLY’S IMPACT4154823.37L E Barnes (South Windsor)
3YOU KNOW IT3563222.79G D Izzard (Londonderry)
4MIKE LARRY1531322.81S A Kirby (Spring Terrace)
5STUNNING CHLOE44862FSHJ L Harris (Cooranbong)
6TAKE OVER FOX88386FSTDC Arletos (Llandilo)
7QUEEN THUNDER5454822.96W J Lutiger (Bringelly)
8GILCHURCH47177FSTDJ A Chapman (Lidsdale)
9JEDDA BELLE55764NBTJ H Aul (Tahmoor)
10I’M THE ONE85764NBTV M Malcolm (Colyton)
Greyhound Fields (13601 Articles)