Greyhound Racing The Gardens Fields For Friday 15th June 2012


Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 15th June 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens Stake03:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MADE TO RUN5261222.89S R Bennison (Keinbah)
2BAZIL BALE41442FSHS Lippel (Murwillumbah)
3TIRI DOUGIE41625FSHD A Spurgin (Kempsey)
4SAUCY SUSIE2186223.00M R Dawson (Mt Forbes Qld)
5WOODEN HEART2463423.11W C Slade (Beresfield)
6MISS KIMBERLEY42245FSTDV M Cassar (Cundletown)
7SONGAR ZIPPER7185423.52C F Wilson (Elermore Vale)
8SHILO MAX7816422.92C J Carl (Londonderry)
9CHER ARELEM1566723.12T F Pullman (Keinbah)
10STORM KING4564F22.96B A Keene (Twelve Mile Creek)
Race No. 2Greyhound Recorder Maiden04:07PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUR BONES35NBTM K Field (Jilliby)
2MEANS MISCHIEF27NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
3CROOKED BULLET43F42FSHC J Carl (Londonderry)
4CHEROKEE MAIDEN72248NBTC L Howard (Millfield)
5POKER BOYS53NBTA Azzopardi (Londonderry)
6TEDDY BOLT3356NBTA Janissen (Woodberry)
7SILVER ROSE3NBTS J Hill (Thornton)
8DREAM REPEATS2NBTT Pullman (Keinbah)
9ZORRO AGOGO8868NBTT L Stewart (Beresfield)
10KELDAJOE86FSHC J Carl (Londonderry)
Race No. 3Schweppes Stakes04:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROSE BAY ROXY3772322.98M A Whitlock (Weston)
2ON SHOT4762122.88T S Mason (Cardiff)
3PURE POLLY28445FSTDD J Wells (Shanes Park)
4TEE FOR TILLY4213322.69M A Skinner (Abermain)
5BELL BAILEY7325622.86M G Bailey (Bellbird)
6MRS WILSON8414623.01T C Priest (Sawyers Gully)
7SIERRA NEVADA7357722.78M A Skinner (Abermain)
8BEHATI BABE3841122.87T C Priest (Sawyers Gully)
9STRATAVON DID67446FSTDC Kay (Buchanan)
10MISTY TOKAAM7758622.83H M Pullman (Keinbah)
Race No. 4Hardy’s Precision Excavations04:49PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAY BACK3725722.86C Hardie-Vincent (Lemon Tree Passage)
2SNOW WHITE OPAL8543322.84C A Hudson (Budgewoi)
3PRANK CALL3117722.72T Marsh (Coal Point)
4DANNY’S GIRL3141122.75G J Robertson (Williamtown)
5BIT WASABI2627522.61S A Ebbeck (Fennell Bay)
6BIT ZESTA8115522.78G A Grimwood (Martins Creek)
7BARB’S GAMBLE4445223.00W J Kelly (Salt Ash)
8NAAWY NAAWY3252122.81M K Geraghty (Churchable Qld)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Tooheys Stakes05:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SMART SAM26545NBTE J Castle (Sawyers Gully)
2PURE AS51544FSTDB K Sweeney (Booragul)
3YOUNG CLANCY12151FSTDN K Benhard (Clarence Town)
4CAUSING KAOS1266134.86N K Benhard (Clarence Town)
5NO REPAYMENTS41614NBTR R Bell (Blacksmiths)
6NINTENDO BONES66372NBTD R Leard (Gateshead)
7ROB’S CHARM3173535.08D L Richardson (Holmesville)
8INDY STARS22477FSHI W Hilditch (Windale)
9DALWOOD46457FSTDD W Tuckwell (Wallsend)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Betfair Blue Paws Sprint Final05:32PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPIFFER45322NBTP J Massa (Matraville)
2TOUCH OF GOLD5244129.83G Sparke (Yarrawa)
3RUBY ROBBO1536230.05D K Skinner (Abermain)
4DIGGER NORRIS55627NBTM H Black (Lisarow)
5SULL’S FLAME7253130.15T C Priest (Sawyers Gully)
6PENETRATOR81129.82J S Vanderburg (Yarramundi)
7SAVE FERRIS4441229.58I O Darcey (Luskintyre)
8ROCKET POINT6244129.78G J Ernst (Lochinvar)
9RUSTEZE5156329.91M C Moncrieff (Kahibah)
10JACKSON TYNE5221329.73G J Robertson (Williamtown)
Race No. 7Sky Racing Stakes05:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STATE GALLERY41568FSHD S Riley (The Entrance North)
2YORE PLUM TREE62435NBTC H Lamb (Swan Bay)
3PETTIGO FIRE28173NBTM M Moran (Merewether)
4BRYDIE WEFFALEE4341430.61T W Forbes (Quorrobolong)
5WICKED TITLE33152FSHD A Spurgin (Kempsey)
6GOODWIN MAGGIE3445430.54B R Young (Kearsley)
7JADE TOKAAM5418730.27H M Pullman (Keinbah)
8LIBERTY MOON5445130.14B A Keene (Twelve Mile Creek)
9HURRICAN RAZOR7881530.31W L Lay (Kurri Kurri)
10GOOD AS OSTI47846NBTM D Shambler (Elrington)
Race No. 8Multicam Stakes06:17PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKOUT SHELBY3511729.94G J Robertson (Williamtown)
2WICK’S DECISION32648NBTM J Wicks (Taree)
3LITTLE BEN24F5130.39K H Miller (Mortons Creek)
4ARMENRA28322FSHW Bright (Wamberal)
5OPAL DREAM3466629.98C A Hudson (Budgewoi)
6JACKSON TYNE5221329.73G J Robertson (Williamtown)
7TOMMY TOKAAM3673829.91T F Pullman (Keinbah)
8PIRATE TOKAAM55537NBTT F Pullman (Keinbah)
9PATCH TOKAAM8446529.92H M Pullman (Keinbah)
10TITANIC MISS4845630.14W C Slade (Beresfield)
Race No. 9Woy Woy Poultry Maiden06:35PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BORN TO FLASH33365NBTD Wilson (Lemon Tree Passage)
2DAD AND DAVE57566NBTP Cassar (Harrington)
3MONTANA CURRENCYFSHJ Mcglinn (Abermain)
4LAGOON PICCOLO62845FSHB K Sweeney (Booragul)
5VALENTINE QUEEN36477NBTC Frankland-Shambler (Elrington)
6PAINT IT BLACKFSHD K Skinner (Abermain)
7DO THE DISHES775NBTC F Wilson (Elermore Vale)
8MASTER ROSTERFSHB Tooth (Glen Martin)
9KELDAJOE86FSHC J Carl (Londonderry)
10ZORRO AGOGO8868NBTT L Stewart (Beresfield)
Race No. 10Get To The Diggers Stakes06:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPLASH IT ON2421423.46D B Werner (Beresfield)
2SLICK EXIT6554122.98R Mccolm (Sawyers Gully)
3SIERRA GOLD34123.32M D Shambler (Elrington)
4COLLEEN’S OPAL22265NBTD W Tuckwell (Wallsend)
5KATIE MAREE32123.09A Langman (Old Bar)
6VOTE FOR FREDDY83348NBTT R Marsh (Coal Point)
7WONGAWILLI DEVIL636F4NBTM Bashford (Greta)
8FRENCH OUTBACK23515NBTS Lippel (Murwillumbah)
9LES THE PLUMBER1865NBTC J Carl (Londonderry)
10HANSOME CHARMER32857NBTD G Wilkie (Beresfield)
Greyhound Fields (10657 Articles)




Download article as PDF


Show Me All · Greyhound Race Fields · New South Wales Fields · The Gardens Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :
,