Greyhound Racing The Gardens Fields For Friday 31st August 2012


Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 31st August 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens Stks03:52PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARB’S GAMBLE3237523.00W J Kelly (Salt Ash)
2SPRING ACTION13127FSHV Multari (Kemps Creek)
3ELITE TARAWI5682122.96M P Manuel (North Rothbury)
4SEAFOOD BANQUET5376323.30M Anderson (Black Hill)
5GOLD STAKES3455123.01D B Anderson (Black Hill)
6DELIRIUM5137822.78T J Halligan (Wallsend)
7BARB’S TICKO6553722.97B E Kelly (Salt Ash)
8MR. KNOCKA8158122.61R J Tredway (Keinbah)
9FIESTA TRIO17671NBTN W Googe (Wybong)
10KNOCKA’S WEB77654NBTK A Heuston (Deep Creek)
Race No. 2Tooheys Maiden04:12PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOOM BABY346NBTC Kay (Buchanan)
2GEE FORCE2FSHB Harmey (Harrington)
3THREE LONG NECKSFSHR L Roderick (Toronto West)
4MISS ELITE FEET2NBTE J Trenholme (Kangy Angy)
5DAADS SUPER34553NBTS J Brown (Sawyers Gully)
6ACADEMY KING58525NBTG L Borrow (Argenton)
7HEARTBREAK HELEN2NBTL N Duffie (Cessnock)
8CHARLIE MOON63662NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
9TEEVEE KIMBAFSHJ Morrison (Morisset)
10ROSE SANNETTEFSHK Johnson (Wherrol Flat)
Race No. 3Hardy’s Precision Excavation’s04:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BRAIN IN NEUTRAL11F33NBTA M Gavenlock (Springfield)
2GO ANNA LEE5115222.91K T Pedrana (Cranebrook)
3BEHATI BABE4115422.87T C Priest (Sawyers Gully)
4SECRET MYSTERY4115822.73R J Tredway (Keinbah)
5AIR TIGHT45356NBTL J Absalom (Firefly)
6GYRO71132NBTA Cerveny (Aberglasslyn)
7HARRY HIGH PANTS76372NBTP L Akers (Rutherford)
8JUNIOR TINY TOT54F8322.78T C Priest (Sawyers Gully)
9SMILING STAR7416723.03W J Brown (Cessnock)
10COOL SENORITA5736822.87W F Davidson (Cardiff)
Race No. 4Greyhound Recorder Maiden04:52PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPANISH SENORITA22544NBTW F Davidson (Cardiff)
2KISS ME MARYFSHK Keegan (Greta)
3JINGLE BELLS7NBTD B Anderson (Black Hill)
4SNORING BANDIT44223FSTDT A Miller (Greta)
5MISS COBRA43564NBTJ N Day (Greta)
6FASHION COURT37333NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
7TURBO TAYLAH2NBTA T Duggan (Wyee)
8BIT KRAZY8NBTR Bell (Blacksmiths)
9LOVE YA MUCH22788FSTDB Smoothy (Killawarra)
10SEVEN IRON2854NBTB J Canty (Rutherford)
Race No. 5Woy Woy Poultry Stakes05:12PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOUCH OF GOLD4163229.83G Sparke (Yarrawa)
2GOLD COBRA4565529.87R B Campbell (Greta)
3BELLA DIOR1171729.85N A Atchison (Jilliby)
4CRAZY DAVE3482329.67J J Magnisalis (Charlestown)
5IBROX LAURA5334729.80W M Dance (Somersby)
6AVONDALE PEARL33177NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
7PIPPA TANGA3216329.91M C Sharman (Muswellbrook)
8JAKE’S RUN1187129.74T J Fielding (East Maitland)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6All Pro Hospitality Stakes05:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAURA’S TIGER7444329.86W M Dance (Somersby)
2LIGHTNING LIZZY5513730.12R L Roderick (Toronto West)
3ADMIRAL GEE6853730.04R F Groizard (Kearsley)
4TEE FOR TILLY22256NBTM A Skinner (Abermain)
5FLYING GOANNA6851330.17K T Pedrana (Cranebrook)
6UNEXPLAINED2161129.81M J Ferguson (Londonderry)
7SULL’S FLAME4337630.15T C Priest (Sawyers Gully)
8EL SUTRO5187330.24T M Halley (Kearsley)
9FLASHING MULWEE66627NBTD E Tolmie (Scone)
10TRENT MATE56867NBTK T Pedrana (Cranebrook)
Race No. 7Blacktop Tomorrow Stakes05:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SWIP AND TEAR72125FSHW Smith (Cranebrook)
2ALWAYS SHONE53621NBTL A Atchison (Jilliby)
3LIBERTY MOON5174230.14B A Keene (Twelve Mile Creek)
4KOBI JAY4129.80R R Bell (Blacksmiths)
5TITANIUN TIGER77154FSTDT M Halley (Kearsley)
6AKILLA SHIRAZ4462430.13D C Marshall (Tanilba Bay)
7KISS ME KAHUNA6613529.90K H Keegan (Greta)
8SPRING REGAL16326FSHV Multari (Kemps Creek)
9BACK IN BUSINESS4616FSTDA A Foukkare (Wyong)
10CAZA COOL6685630.03T C Priest (Sawyers Gully)
Race No. 8Schweppes Stakes06:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARACUS4375730.24A Verhagen (Swan Bay)
2SOUTHERN SUMMER57832FSHF Cini (Mannering Park)
3OUR BLUE DREAM75133NBTT Halligan (Wallsend)
4WILLBEE PHARAOH63764NBTK A Heuston (Deep Creek)
5EBONITE4386430.18M A Skinner (Abermain)
6TEEVEE KIAREMA6234729.86J Morrison (Morisset)
7ZUMBA ZUMBA4226829.98N L Howard (Greta)
8BIG WHACKO41646FSTDK A Heuston (Deep Creek)
9AYDEN’S KAOS45264NBTD E Tolmie (Scone)
10COSMIC CRUSADER65861FSTDA A Foukkare (Wyong)
Race No. 9Greyhound Products Direct Stake06:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KING COBRA117523.23J N Day (Greta)
2BOB’S ADMIRAL3316323.20P M Groizard (Kearsley)
3WAX IT24318NBTA M Groizard (Mount Vincent)
4WOODEN HEART5582123.11W C Slade (Beresfield)
5WILD PUNTING5312123.07T A Donaldson (Peats Ridge)
6GO KELLY5761322.94D C Diver (Medowie)
7SHUTTER ISLAND2444123.19A M Groizard (Mount Vincent)
8WHERE’S DOBIE1288223.01W A Vanderburg (Sawyers Gully)
9DO US PROUD85153NBTB L Smoothy (Killawarra)
10UNO BELLA BAZ71857NBTJ R Roche (Kew)
Race No. 10Get To The Diggers Stakes06:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LIL BUNDY BEAR5123.15P A Roderick (Weston)
2NIMBLE SWIP5122.88W Smith (Cranebrook)
3RED RYDER1FSHD M Hampson (Greta)
4STRATAVON KIA14423.19C Kay (Buchanan)
5CLEVER CURRENCY478122.95J S Mcglinn (Abermain)
6MICKEY ONEK11677NBTD W Greenwood (Toronto)
7NUGGET BLACKA771NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8MICROWAVE26753NBTT M Halley (Kearsley)
9BROTHER SUNRISE143822.95C Field (East Gresford)
10TUCK SHOP4375522.92R L Roderick (Toronto West)
Greyhound Fields (13326 Articles)