Greyhound Racing The Gardens Fields For Saturday 7th July 2012


Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 7th July 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens04:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CARBICIDE4276730.21N L Howard (Greta)
2EMMALISE3128FSHW M Dance (Somersby)
3EL CRASHO87511NBTL A Kilby (Weston)
4HUNTA LEE45663NBTT Campbell (Greta)
5BOMB SHIZZLE6417530.28G L Worroll (Denman)
6GETCHES GIRL64243NBTF C Goodall (Cessnock)
7LITTLETOWN FLIRT3571830.28E Kelly (Jewells)
8GOOD AS OSTI46233NBTM D Shambler (Elrington)
9VELOCITY RUFFYF7642NBTG A Homan (Hadspen)
10KELDAJOE86154FSTDC J Carl (Londonderry)
Race No. 2All Pro Hospitality Stakes05:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GEORDIE SHORES31222NBTV Cassar (Cundletown)
2SIERRA GOLD3418FSTDM D Shambler (Elrington)
3MEAGAN ROBBO2224230.09E J Robertson (Williamtown)
4STARBURST TERRY613FSHS D Barron (Cambridge Park)
5GOODNIGHT MOON71FSHW M Dance (Somersby)
6RUSTY’S LEGENDF715729.98S B Pooley (Londonderry)
7TENTENS155FSHJ A Mackay (Richmond Vale)
8POWER ALONG73521FSHK Brown (Bligh Park)
9STATE GALLERY15688NBTD S Riley (The Entrance North)
10TITANIUN TIGER75771FSTDT M Halley (Kearsley)
Race No. 3Sky Racing Stakes05:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1EL CARNIVALE87725NBTD G Warner (North Lambton)
2MISS PIN2421723.15F C Goodall (Cessnock)
3SMILING STAR17423.03W J Brown (Cessnock)
4SNEAKY’S SHADOW5823623.32T F Callen (Argenton)
5TRUMPETE445123.02M D Shambler (Elrington)
6CAWBOURNE CHIC3123723.27T L Bruce (Branxton)
7CATCH A CROOK2215FSHP Matts (Emu Plains)
8VOTE FOR FREDDY83348NBTT R Marsh (Coal Point)
9CYCLONE LOUIE5474423.80S E Mccann (Warabrook)
10WOODIE BILL ROSE6754522.90S J Hill (Thornton)
Race No. 4Greyhound Recorder Maiden05:50PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1PROCHURE432NBTJ S Vanderburg (Yarramundi)
2ROMY’S CONQUEST75FSTDS J Brown (Sawyers Gully)
3CROOKED BULLET42737FSTDC J Carl (Londonderry)
4PHANTOM SCREAMER7474FSHK D Jarvis (Kanwal)
5SHEZA HOT SORT65327NBTK J Crowfoot (Raymond Terrace)
6TRIATHLON QUEENFSHR Asquith (Fern Bay)
7ROCKET SKATES88363NBTA M Gavenlock (Springfield)
8NAT’S DIAMOND76364NBTR K Barnden (Killarney Vale)
9BEL BO BOYFSHT Mason (Cardiff)
10BUZZWORDFSHR A Lee (Lochinvar)
Race No. 5Unibet Stakes06:07PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CHEAP DREAMS1F644FSHA Frazer (Wallerawang)
2BONDY’S PRINCESSF264829.81A Mcgowan (Beresfield)
3ZIPPING MANP4326FSTDJ A Mackay (Richmond Vale)
4KINGSBRAE JANE55431FSHA K Frazer (Wallerawang)
5STATE PRIDE72514FSTDR Bell (Blacksmiths)
6CASSIDY4268429.73R A Lee (Lochinvar)
7STEPHIE GEE3451229.89S R Carr (Fennell Bay)
8TRESTLES3264830.26S J Vas (Valentine)
9LIL’ DANCER65855NBTW M Dance (Somersby)
10COOL BLISS4747730.02W J Brown (Cessnock)
Race No. 6Greyhound Products Direct Stake06:28PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $1,150 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SCREAMING JESTER6115222.75K D Jarvis (Kanwal)
2SEAFOOD BANQUET2717623.30M Anderson (Black Hill)
3PIRATE TOKAAM3778423.03T F Pullman (Keinbah)
4LAY BACK7257522.86C Hardie-Vincent (Lemon Tree Passage)
5PREZBO5544122.75M J Bonser (Long Jetty)
6BIG TOMMIE3663622.72S Smith (Branxton)
7RONNIE’S GIRL61772FSTDC Gatt (Catherine Field)
8OCTANE PATCH4334722.83N P Mcintosh (Abermain)
9ABLETT BALE87685NBTA J Mccrohon (Dalwood)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Hardy’s Precision Excavations06:51PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MODERN IMAGE3638423.06S J Mcdermott (Lambton)
2EVIE VELLA76217NBTW Marmara (Merrylands)
3COOL DIOR7548722.93W J Brown (Cessnock)
4STRIKING STORM2744822.98R M Stewart (Cessnock)
5ICE EYES28457NBTJ Morrison (Morisset)
6COOL ROOKIE46344NBTN K Benhard (Clarence Town)
7BIT SMASHED2686422.83R Shearer (Lake Haven)
8MADE TO RUN6126622.89S R Bennison (Keinbah)
9IKEY MOSES53F45NBTJ R Byrne (Wyoming)
10BARB’S BANDIT5686523.19B E Kelly (Salt Ash)
Race No. 8Forsythes Stakes07:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $930 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BINDA GRACE6822523.11K P Smith (Shortland)
2CELTIC STORM8451623.19T F Callen (Argenton)
3SWARTE PETE25388NBTB C Riccio (Loftus)
4GYRO27113NBTA Cerveny (Aberglasslyn)
5CYPRESS HILL2425123.05K P Smith (Shortland)
6HE’S KAINANE11266NBTR L Delaney (Wyong)
7CHAMP KIND3585523.35R E Browne (Aberdare)
8SMALL VICTORY1135523.18D J Abbott (Mount Hutton)
9REGAL WALK32565NBTR E Koppman (Padstow)
10LUCY ELUSIVE6846522.92B K Sweeney (Booragul)
Race No. 9Schweppes Maiden07:33PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SHUMOOS24852FSHW L Ryan (Riverstone)
2MY MALCOLMFSHB Allen (Singleton)
3ALDERLEY CHAOSFSHT F Pullman (Keinbah)
4GRAND RETURN23722NBTR K Barnden (Killarney Vale)
5APPIN ERIC355FSHC J Carl (Londonderry)
6BLUE GALAXY44427NBTR E Browne (Aberdare)
7HYPO87422NBTM Morgan (Windale)
8GO WILD SIDFSHS Mehan (Beresfield)
9GO TO BEDFSHJ King (Wilberforce)
10ROB ZOMBIEFSHT Callen (Argenton)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes07:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CAPTAIN CHAOS24134NBTD C Marshall (Tanilba Bay)
2GO KELLY2545F22.94D C Diver (Medowie)
3POP’S LITTLE ONE34474FSTDR A Koppman (Wakeley)
4POWER BOMB18328FSHG L Worroll (Denman)
5SHILO MAX8164822.92C J Carl (Londonderry)
6AKILLA SHIRAZ76131NBTD C Marshall (Tanilba Bay)
7MISS SUPREME37326NBTG R Howard (Millfield)
8SLICK EXIT5541422.98R Mccolm (Sawyers Gully)
9AS YOU SAY5614623.09T L Bruce (Branxton)
10WATTA LASS37674NBTA K Frazer (Wallerawang)
Greyhound Fields (10657 Articles)




Download article as PDF


Show Me All · Greyhound Race Fields · New South Wales Fields · The Gardens Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :