Greyhound Racing Townsville Fields For Tuesday 20th March 2012


Greyhound Box Draw For Townsville – Tuesday 20th March 2012

Race No. 1Maiden Bellevue Hotel06:55PM (QLDtime)
Maiden event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1MY HONEY87572NBTA G Camilleri (Proserpine)
2PEDRO’S QUARTET6286FSHJ A Kuhl (Mulara)
3HEATHER’S GIRL48868NBTJ M Newnham (Alligator Creek)
4JACK ATTITUDE2NBTR W Lound (Jensen)
5STUNNING POWER2658NBTD G Miles (Garbutt Qld)
6IMPOSING FOX3NBTR L Black (South Johnstone)
7MOO’S RIVAL6526NBTR J Goodwin (Deeragun)
8PRISONER46447FSHJ A Kuhl (Mulara)
Race No. 2Novice Garrard’s Horse & Hound07:15PM (QLDtime)
Novice No Penalty event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1SHAMROCK’S SON41874FSHA G Milani (South Johnstone Qld)
2KISS MY YASI86887NBTG L Anderson (Wangan)
3CURLY MAC122.47J A Mcnamara (Proserpine Qld)
4DOOLEY DIESEL12222.27B R Belford (Gumlow Qld)
5ASTERAL DANCER8456622.65J M Newnham (Alligator Creek)
6BACCA POWER4443522.64D C Miles (Garbutt)
7ICED INK6633622.54N B Goodwin (Bluewater Qld)
8LEICA BOO YAH5555422.54M Rajan (Bluewater Qld)
9BOO YAH STAR6566722.66M Rajan (Bluewater Qld)
10HEIDI’S IMAGE7688822.21R J Goodwin (Deeragun)
Race No. 35th Grade Hungry Jacks07:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1FARMOR GOALS7316722.71W E Scott (Sarina)
2NELLIE GRO GO251T8NBTP J Milani (Innisfail Qld)
3FLASH FERGUSON1488422.31J A Riley (Kirwan Qld)
4MEL DON’T CARE5114622.39R B Camp (Ingham Qld)
5KUROKAMI3231522.75G R Thomson (Jensen Qld)
6MOTOR LORRI5122222.37J M Newnham (Alligator Creek)
7BE JAZZY23234NBTT K Jackson (West End Qld)
8DACRE ROAD6732422.55G A Heath (Bluewater)
9WOODY STAR6756822.11R J Goodwin (Deeragun)
10SKIP TO MILOO7675722.63A G Camilleri (Proserpine)
Race No. 4(best 8) Www.townsvillegreyhounds.com07:55PM (QLDtime)
Best 8 event over 498 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1CAPRICORN STAR3118629.81J T Reid (Purono Park Qld)
2FUELLED FANTASY4124529.14S J Clark (Aeroglen)
3OUTBACK THUNDER2516429.78N G Vohland (Alligator Creek)
4CYPRESS POINT1142429.51B R Belford (Gumlow Qld)
6MINOR WORK6712229.53B R Belford (Gumlow Qld)
7BENTLEY BERNIE1144129.19P T Rudall (Nome Qld)
8SALTWATER CHAOS3633329.08G B Olsen (Nome)
Race No. 5(best 8) Dinky Di Web Design08:15PM (QLDtime)
Best 8 event over 380 Metres at Townsville Of $1,476 Prizemoney.
1st: $728 2nd: $224 3rd: $112 Unplaced: $56.

No.NameFormBestTrainer

1MR. SOLUTION7178521.82R W Lound (Jensen)
2HIDDEN QUEST6185222.07M V Hickmott (Bluewater Qld)
3ARE THEY NOW2114522.00N G Vohland (Alligator Creek)
4TOP KNOCK4153121.97J M Newnham (Alligator Creek)
5SALTWATER LEGEND4221721.84G B Olsen (Nome)
6OUTTA STATE1331822.08K B Wheeler (Woree Qld)
7BOLD APACHE6226622.13N E Waters (Bluewater Qld)
8MORTUS MAXIMUS1477721.94B R Belford (Gumlow Qld)
9BLUE RADLER2136122.14G J Mcdougall (Kirwan)
10TOKEN LONG TIME72615FSHJ A Kuhl (Mulara)
Race No. 65th Grade Bullyrig Electrical08:35PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1AUGUSTUS5244522.21D C Miles (Garbutt)
2SURFIN’ HIGH8345222.47R J Goodwin (Deeragun)
3MAYWYN MAYBE5524322.31S P Dodd (Wulguru)
4TAD SILLY45151FSHJ A Kuhl (Mulara)
5CELTIC JADE6473722.84G A Heath (Bluewater)
6TRANSFORM YAH14368NBTG R Thomson (Jensen Qld)
7EASY COME3417722.86A R Stout (Wulguru Qld)
8APPLEY ROAD1281522.27N G Vohland (Alligator Creek)
9SHI ESTHER3247822.58K B Wheeler (Woree Qld)
10BEARLY FLYING8787722.24J E Wooler (Stuart)
Race No. 74/5 Grade Far North Wholesalers08:55PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1FANTASY BOUND7111322.14G B Olsen (Nome)
2CHAPMAN2552622.14V J Murphy (Wulguru Qld)
3BOW WOW YEAH1635822.24M H Mcguire (Wulguru Qld)
4PETTICOAT LANE6668222.28R J Goodwin (Deeragun)
5HE’S STELLAR5423122.31K B Wheeler (Woree Qld)
6MAJOR LIGHTMAN3323422.42N W Randall (Bushland Beach Qld)
7ASAMOAH1243822.28M P Rajan (Bluewater)
8SUNDANCE DREAM7418622.19R W Reid (Purono Park)
9TIZZA BELLA13577NBTI M Camp (Bambaroo)
10RED COLORADO2684722.02B R Belford (Gumlow Qld)
Race No. 8Final 4/5 Grade Waters Abrasive Blasting09:12PM (QLDtime)
Mixed 4/5 event over 498 Metres at Townsville Of $1,476 Prizemoney.
1st: $728 2nd: $224 3rd: $112 Unplaced: $56.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK FEATHER66452NBTJ M Newnham (Alligator Creek)
2DOOLEY’S BEAR14664NBTB R Belford (Gumlow Qld)
3MOOKI8746322.48M P Rajan (Bluewater)
4WATCH OUT BOB25673NBTR J Olsen (Alligator Creek)
5BROMANCE12122NBTN B Goodwin (Bluewater Qld)
6MISS FUI FUI7231129.84I M Camp (Bambaroo)
7STRIKE FORCE56234NBTM V Hickmott (Bluewater Qld)
8PRETTY PLACE4527130.16N B Goodwin (Bluewater Qld)
9POT BLACK86185NBTR J Olsen (Alligator Creek)
10KUROKAMI32315NBTG R Thomson (Jensen Qld)
Race No. 93/4 Grade Alan Olsen09:32PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1RAFFLE TICKETS331F122.36N B Goodwin (Bluewater Qld)
2BLUE RADLER2136122.14G J Mcdougall (Kirwan)
3SECOND GLANCE2372122.15G L Anderson (Wangan)
4TOKEN LONG TIME72615FSHJ A Kuhl (Mulara)
5TIWI TERRA3451722.09R W Reid (Purono Park)
6BAR TIME5621622.21P T Rudall (Nome Qld)
7GABLE ROULETTE5552521.83B R Belford (Gumlow Qld)
8BILLIE MISTOUT5121322.38K B Wheeler (Woree Qld)
Race No. 105th Grade ‘greasy Grizzly’ @ Stud09:50PM (QLDtime)
Grade 5 event over 380 Metres at Townsville Of $1,216 Prizemoney.
1st: $598 2nd: $184 3rd: $92 Unplaced: $46.

No.NameFormBestTrainer

1SOUND MAN4564822.58G Tsakissiris (Woree Qld)
2WANDY CARLA2214422.62R W Reid (Purono Park)
3RHONDA WISHES4221122.59R J Goodwin (Deeragun)
4BLUE KISS87265FSHJ A Kuhl (Mulara)
5EWAN HILLS1477822.49C L Wilcox (Annandale)
6ARCHANGEL7448722.48G A Heath (Bluewater)
7SHEZA KNOCKA4255322.28V J Murphy (Wulguru Qld)
8POT BLACK8618522.46R J Olsen (Alligator Creek)
9GIACONDA4646522.45B R Belford (Gumlow Qld)
10PEEWEE LOUISE4376821.98R J Goodwin (Deeragun)
Greyhound Fields (12875 Articles)