Greyhound Racing Gawler Fields For Tuesday 19th April 2011


Greyhound Box Draw For Gawler – Tuesday 19th April 2011

Race No. 1Dinki Di Web Designs Mixed Stake12:19PM (SAtime)
Mixed Maiden/6 event over 643 Metres at Gawler Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SENNI JOSH32443FSHC M T Swain (Paralowie)
2LONG GULLY MOLLY47773NBTD H Hearnden (Angaston)
3DOC HARRIS77745FSTDN A Rawlings (Lewiston)
4BENEDIKT BALE25718NBTR Drurey (Woodville Gardens)
5OVERRATE65454NBTR Stasiak (West Croydon)
6WHERE’S MY CHAMP35572NBTP L Smith (Evanston South)
7BOSS GIRL54514NBTJ W Hancock (Nuriootpa)
8DYNA HELGA61483NBTS D Matcott (Murray Bridge)
9WIRRINA22858NBTS Clarke (Semaphore)
Race No. 2Bunyip Open Maiden Stake12:39PM (SAtime)
Maiden event over 531 Metres at Gawler Of $1,070 Prizemoney.
1st: $645 2nd: $190 3rd: $95 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DAB’S LAD37446NBTA G Reed (Port Pirie)
2EMERLEY CHANCE58377NBTP E Hurley (Two Wells)
3BAD JUDGE65557FSHK J Mcauley (Lewiston)
4BAD SAM87447NBTG Grgurovic (Brahma Lodge)
5BOSS BOBBITY BOB35552NBTJ W Hancock (Nuriootpa)
6LOUIE LOUIE1FSHK Bearpark (Two Wells)
7NOT EASY15NBTR L Isaacson (Lewiston)
8FIRESIDE MAGIC54NBTJ W Hancock (Nuriootpa)
9TASWEGIAN SURFFSHR L Isaacson (Lewiston)
10ALLEN SHOW675FSHS D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 3Rapidvite Open Maiden Stake Heat12:54PM (SAtime)
Maiden event over 400 Metres at Gawler Of $970 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $170 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1REMO CACHE77721NBTJ W Hancock (Nuriootpa)
2FIRESIDE ACE52252NBTJ W Hancock (Nuriootpa)
3MIRAGE WIZ31722FSHR J Fletcher (Bow Hill)
4DOLLOP BALE24862NBTS D Matcott (Murray Bridge)
5ULTIMATE RUNNER11453NBTP L Smith (Evanston South)
6QUICK BOND SPUR6286NBTA G Reed (Port Pirie)
7ANTIPODES33322NBTK Bearpark (Two Wells)
8EVICTION NOTICEF5843NBTC J Alleway (Kilburn)
9TRUE PAL11445NBTM H Loveday (Munno Para West)
10KING’S NOT HOME627U6NBTK J Mcauley (Lewiston)
Race No. 4Adelaide Plains Veterinary Services Stake01:14PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Gawler Of $1,020 Prizemoney.
1st: $610 2nd: $180 3rd: $90 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ROADWRECK38558NBTA G Reed (Port Pirie)
2JOSIAH BALE84716NBTD J Turner (Lewiston)
3IZMIR’S WARRIOR73567NBTK J Mcauley (Lewiston)
4SMURF’S ZUMBA22321NBTA Louca (Flagstaff Hill)
5GO MAD2618TNBTS D Matcott (Murray Bridge)
6STOOGIE BALE77633NBTV A Phillips (Angle Vale)
7BOSS POKERFACE2241223.50J W Hancock (Nuriootpa)
8ZUBIN BALE74587FSTDK Johnstone (Two Wells)
9RED’S JUSTICE86873FSTDK L Blakemore (Gawler)
Race No. 5Gawler South Bakery Stake01:34PM (SAtime)
Grade 6 event over 400 Metres at Gawler Of $1,020 Prizemoney.
1st: $610 2nd: $180 3rd: $90 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DOLL’S HOT AZZ46582FSHJ W Hancock (Nuriootpa)
2SCENIC SENSATION1484723.41G Grgurovic (Brahma Lodge)
3ZALI’S GIRL76277FSTDK J Mcauley (Lewiston)
4CHERRY PRINCEU311623.04J W Hancock (Nuriootpa)
5OAK MELODYT2T1123.03D R Frith (Salisbury)
6EXTRA BUBBLY15751NBTK L Blakemore (Gawler)
7SMURF’S CINDY22164FSTDA Louca (Flagstaff Hill)
8GUNDAL SMASH72667FSTDK J Mcauley (Lewiston)
9RED’S JUSTICE86873FSTDK L Blakemore (Gawler)
Race No. 6Kingsford Hotel Stake01:49PM (SAtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Gawler Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ELECTRIC COWBOY65621FSHM J Harvey (Lewiston)
2URBAN REBEL3322523.15D J Turner (Lewiston)
3JUDI’S BELLE58471FSHD D Hockley (Two Wells)
4CORDUROY BALEFF21723.24S D Matcott (Murray Bridge)
5GRACE BALE54174NBTS D Matcott (Murray Bridge)
6BEER KARMA2417422.93K Bearpark (Two Wells)
7NARKOO5728222.96K L Blakemore (Gawler)
8LONG GULLY OVA5666123.03D H Hearnden (Angaston)
9OREGON BALE85887NBTS D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 7Ken Brereton Jewellers Mixed Stake02:09PM (SAtime)
Mixed 3/4/5 event over 400 Metres at Gawler Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1EMMA’S GIFT12543FSHK N Gill (Lewiston)
2DYNA ROSE13428NBTS D Matcott (Murray Bridge)
3TOKEN CLASS3223522.66K L Wittholz (Lewiston)
4HERBERT BALE64368FSTDS D Matcott (Murray Bridge)
5BOSS READY MADE25185NBTJ W Hancock (Nuriootpa)
6MR. MERKABAH5332222.85A R Francis (Macclesfield)
7JACOB JAY3452623.03K J Mcauley (Lewiston)
8BELLE BALE3811222.81S D Matcott (Murray Bridge)
9OREGON BALE85887NBTS D Matcott (Murray Bridge)
Race No. 8My Ani-mall Pet Food & Accessories Mixed Stake02:24PM (SAtime)
Mixed 2/3/4 event over 531 Metres at Gawler Of $1,370 Prizemoney.
1st: $855 2nd: $250 3rd: $125 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL SCULL6233130.74N L Isaacson (Lewiston)
2CROWD SURFING7558530.71J W Jones (Eden Valley)
3CRITERION8456131.30C Lopresto (Lewiston)
4BIG YELLA5737431.25K J Mcauley (Lewiston)
5DUNK BALE4771431.21S D Matcott (Murray Bridge)
6FLYING MAY5556231.27K N Gill (Lewiston)
7NYASALAND LASS6465331.52A Randall (Christie Downs)
8LONG GULLY JACOB3224230.64D H Hearnden (Angaston)
9UNO BLACKJACK2565731.11K N Gill (Lewiston)
Race No. 9Arclight Photography (sa Bred) Stake02:44PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD PATIENT65141FSHD J Turner (Lewiston)
2CANDY LU7454131.29K L Blakemore (Gawler)
3ALL IS COOL87211NBTN M Aikin (Lewiston)
4EMERLEY CHOICE6217631.47P E Hurley (Two Wells)
5EMMA’S A FLYER11585NBTE Holland (Lewiston)
6SEA OF PASSION81452NBTK L Wittholz (Lewiston)
7TAG TEAM1584231.65R L Isaacson (Lewiston)
8BOND LIGHTNING1173531.51M Delorenzo (Paralowie)
9SIR VALAVIS65683NBTV A Phillips (Angle Vale)
Race No. 10Pets Tucker Stake03:04PM (SAtime)
Grade 5 event over 531 Metres at Gawler Of $1,270 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1MR. KOTZO8882331.15K N Gill (Lewiston)
2SCREWED DRIVER8325631.45C J Alleway (Kilburn)
3LONG GULLY LIBBY4667131.28D H Hearnden (Angaston)
4BLACK SATANIC7654331.15R L Isaacson (Lewiston)
5COUNTRY CADET5624831.21A M A Modra (Gawler River)
6ELLA FAIR1544431.11K J Mcauley (Lewiston)
7EMERLEY CHARMER4554430.95P E Hurley (Two Wells)
8MANETTI BALE75672NBTK Johnstone (Two Wells)
9RICKY BALE27558NBTS D Matcott (Murray Bridge)
10CADMAN BALE8857630.88K Johnstone (Two Wells)
Race No. 11Greyhound Adoption Program Sa Stake03:19PM (SAtime)
Grade 6 event over 531 Metres at Gawler Of $1,120 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1EMERLEY MAX6336531.51P E Hurley (Two Wells)
2MORE BUBBLES7247731.81K Bearpark (Two Wells)
3AHANA BALE4341731.52K Johnstone (Two Wells)
4BLUE TO YOU11365NBTK Johnstone (Two Wells)
5KRAKATOA KID76678NBTA G Reed (Port Pirie)
6TRUMPS MEMORY34772FSHK N Gill (Lewiston)
7LONG GULLY WILL85714NBTD H Hearnden (Angaston)
8UCHITEL3332831.82K J Mcauley (Lewiston)
9SIR VALAVIS65683NBTV A Phillips (Angle Vale)
Greyhound Fields (14345 Articles)




Show Me All · Greyhound Race Fields · South Australian Fields · Gawler Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :