Greyhound Racing Port Augusta Fields For Saturday 7th May 2011


Greyhound Box Draw For Port Augusta – Saturday 7th May 2011

Race No. 1Ian’s Chicken Hut Open Maiden Stake01:00PM (SAtime)
Maiden event over 503 Metres at Port augusta Of $660 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $110 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1MERE MORTAL656T5NBTG C Pidgeon (Owen)
2YUK FLUSH33365FSHG C Pidgeon (Owen)
3BIGGIE SMALLSSCRA M Sutherland (Woodcroft)
4TOM TOM SURPRISE5NBTG C Rawlings (Whyalla)
6DAB’S LAD46568FSTDA G Reed (Port Pirie)
7IMMER BESSER6FSHA M Sutherland (Woodcroft)
8HOT PROPHET83225FSTDM J Lanyon (Kadina)
Race No. 2Ian’s Chicken Hut Open Maiden Stake01:20PM (SAtime)
Maiden event over 447 Metres at Port augusta Of $660 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $110 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1STRATHISLA MONK3NBTA M Peden (Whyalla Stuart)
2GOLD APPARITION23746NBTR J Burgess (Port Pirie)
3BONNIE JAKIT53464FSTDY B Maxwell (Whyalla Norrie)
4STRATHISLA BUZZ8NBTA M Peden (Whyalla Stuart)
5HAYRIDE HUSKYU7SCRD A Perry (Two Wells)
6QUICK BOND SPUR62862NBTA G Reed (Port Pirie)
7STRATHISLA GARTH7NBTA M Peden (Whyalla Stuart)
8HAYRIDE MIDSCRD A Perry (Two Wells)
Race No. 3Tassie Sky Tavern (sa Bred) Stake01:40PM (SAtime)
Grade 6 event over 447 Metres at Port augusta Of $660 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $110 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1WILHAM SCAPE65231SCRT R Hitch (Via Orroroo)
2STRATHISLA ROSE2876726.49A M Peden (Whyalla Stuart)
3JUMP AND RHYTHM7437626.34D R Frith (Salisbury)
4EMERLEY TALES14554FSHD A Perry (Two Wells)
5WARNING SHOT83785SCRG C Pidgeon (Owen)
6BRONX QUEEN76835NBTD Hall (Paskeville)
7CLASSIC EXCUSE11777FSHM P Ceravolo (Two Wells)
8I’M THE WOLF74616FSTDM J Lanyon (Kadina)
9COUNTFIRE TEDDY (1)45F68NBTT J Jackson (Port Pirie West)
Race No. 4Parker Stake02:05PM (SAtime)
Grade 5 event over 447 Metres at Port augusta Of $660 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $110 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1ROADWRECK5824826.49A G Reed (Port Pirie)
2STEVIE JAY24427NBTG C Pidgeon (Owen)
3ARLEQUIN BOY1373325.93D E Fiebig (Booleroo Centre)
4SHANKILL SAL1741325.69R D Harris (Port Pirie)
5JOSIAH BALE16411FSTDD J Turner (Lewiston)
6MILKMAN8667425.67K W Stott (Balaklava)
7JAY JAY’S DREAM58167NBTD J Turner (Lewiston)
8JACKSON’S LASS78637NBTG C Rawlings (Whyalla)
9STRATHISLA BELLE71847SCRA M Peden (Whyalla Stuart)
10EMERLEY SNOW65557SCRG C Rawlings (Whyalla)
Race No. 5Mixed Stake02:25PM (SAtime)
Mixed 4/5 event over 447 Metres at Port augusta Of $660 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $110 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S LIZZIE8471625.56K W Stott (Balaklava)
2MY NIECE HANNAH28618SCRL D Stewart (Hackham West)
3LIGHTING FLOOD4244525.53D J Turner (Lewiston)
4REKKA7745325.30Y B Maxwell (Whyalla Norrie)
5TARTIE FEN33314NBTK R Pyke (Gladstone)
6JETASAURUS3852225.80A M Sutherland (Woodcroft)
7LENIRA SUNSET3624125.67G C Pidgeon (Owen)
8INDEPENDENT LADY6444325.72D Hall (Paskeville)
9EMERLEY SNOW65557SCRG C Rawlings (Whyalla)
10STRATHISLA BELLE (2)7184726.18A M Peden (Whyalla Stuart)
Race No. 6West End Anniversary Cup02:55PM (SAtime)
Free For All event over 682 Metres at Port augusta Of $850 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $140 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1BAHLOO GOLD75466FSTDD E Fiebig (Booleroo Centre)
2KRAKATOA KID78757FSTDA G Reed (Port Pirie)
4AUNTY CHOPPER64223FSTDL D Stewart (Hackham West)
5GRAND KATELLA4787440.11D E Fiebig (Booleroo Centre)
7MY SHARNEE35266FSTDM P Ceravolo (Two Wells)
8BIT MAGIC22724SCRK A Myers (Salisbury Downs)
Race No. 7Tassie Sky Tavern Stake03:25PM (SAtime)
Grade 6 event over 503 Metres at Port augusta Of $660 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $110 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BITTA BEER21135NBTK J Newlyn (Cleve)
2OAK MELODY11661FSHD R Frith (Salisbury)
3HAYRIDE BRICK63355FSHD A Perry (Two Wells)
4GREYSYND PEARL1212FSTDK W Stott (Balaklava)
5ROSSMORE LADY68665NBTG C Pidgeon (Owen)
6OAKDALE RED45732FSHR D Harris (Port Pirie)
7GO WILD WISH78753NBTG C Pidgeon (Owen)
8BALLISTIC MAZ21466NBTD Hall (Paskeville)
9WHERE’S JETT57468SCRG C Pidgeon (Owen)
Race No. 8Grantham Stake03:45PM (SAtime)
Grade 5 event over 503 Metres at Port augusta Of $660 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $110 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BUBBA’S OCTANE75624FSHG C Pidgeon (Owen)
2JAN’S BOY8145629.08T J Jackson (Port Pirie West)
3BENSKE6657828.89D E Fiebig (Booleroo Centre)
4KENYA BALE22115FSTDD J Turner (Lewiston)
5MANATOO6742728.65D J Turner (Lewiston)
6FLOSSY BALE26825NBTM J Lanyon (Kadina)
7TANDERRA2561129.23D E Fiebig (Booleroo Centre)
8ALEXA BALE57647NBTM J Lanyon (Kadina)
9EMERLEY SNOW65557SCRG C Rawlings (Whyalla)
Greyhound Fields (13601 Articles)




Show Me All · Greyhound Race Fields · South Australian Fields · Port Augusta Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :
,