Greyhound Racing Hobart Fields For Thursday 14th June 2012


Greyhound Box Draw For Hobart – Thursday 14th June 2012

Race No. 1The Brighton Straight Track07:15PM (TAStime)
Juvenile event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DIRECTOR21NBTM B Stringer (Brighton)
2MIDNIGHT BUTCH3326NBTL M Howard (Richmond)
3COSMIC LIE76687NBTL M Howard (Richmond)
4LARKHILL LADFSHK L Gregory (Bagdad)
5MARTY PINES44364NBTA P Bullock (Exeter)
6WINKLEE RAIN76685NBTE P Howard (Exeter)
7LIL PEZZA DEE4NBTD B Polley (Derwent Park)
8REBEL DAYS76NBTB Deverell (Penguin)
9AMALI PINES87874NBTA P Bullock (Exeter)
10GENERATE7865NBTS A Stennings (Glenorchy)
Race No. 2June Latham07:38PM (TAStime)
Juvenile event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GAELIC GLORY867FSTDA E Stennings (Claremont)
2LARKHILL MANFSHK L Gregory (Bagdad)
3WINKLEE WIND36415NBTE P Howard (Exeter)
4SENSEI COBRAFSHL M Howard (Richmond)
5SANDY PINES52436NBTA P Bullock (Exeter)
6AMBER PINES887NBTA P Bullock (Exeter)
7CHEETAH ZORRO564FSHB D Barker (St Leonards)
8LASHING JILL43NBTA L Anderson (Mangalore)
9ARTHUR PINES87788NBTA P Bullock (Exeter)
10BIG MICK DEE8NBTD B Polley (Derwent Park)
Race No. 3Tgotba Division 3 Final07:58PM (TAStime)
S/E Final event over 461 Metres at Hobart Of $2,895 Prizemoney.
1st: $1,675 2nd: $480 3rd: $240 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DRAFT PICK32NBTM B Stringer (Brighton)
2GRACIE3NBTM B Stringer (Brighton)
3JUST AS FANCY251126.13J Shanahan (Westbury)
4MILLIE MINOR126.17M B Stringer (Brighton)
5RISE OF TAJ5736126.64L M Howard (Richmond)
6CHINATOWN BESS43NBTK L Gregory (Bagdad)
7WINKLEE STORM47722NBTE P Howard (Exeter)
8TIN LID88862NBTE J Thomas (Invermay)
9LASHING JILL43NBTA L Anderson (Mangalore)
10MARTY PINES44364NBTA P Bullock (Exeter)
Race No. 4Des Latham08:22PM (TAStime)
Grade 4 event over 340 Metres at Hobart Of $2,465 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KENZO WARRIOR2138619.59J E Devine (South Hobart)
2PREMIER PORT15176FSTDG M Kennedy (Claremont)
3ARNHEM STAR4637819.83A P Bullock (Exeter)
4JILLAROO BELLE21333NBTB E Shipp (Westbury)
5WARD BOND48845NBTL W Brazendale (New Norfolk)
6MILLIE GRACE24264FSTDM B Stringer (Brighton)
7SIR SONIC1361719.57S D Bryan (Wynyard)
8DENNES POINT1211219.45G V Fahey (Brighton)
9BIG HOUSE78744NBTL W Brazendale (New Norfolk)
10PAUA TO REACT75736NBTI Callinan (Rokeby)
Race No. 5Dallas & Norma Spaulding08:41PM (TAStime)
Grade 5 event over 599 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CUSTODIAN51387NBTS T O’Brien (Colebrook)
2WESTERN RUBY45252NBTE J Thomas (Invermay)
3TRICKY VOILET73317NBTK E Nichols (Broadmarsh)
4PROVEN LOTUS2536535.06B B Drake (Dromedary)
5TIMES OF GRACE31112FSTDN L Howard (Richmond)
6BACK PAGE LEAD51171FSTDM B Stringer (Brighton)
7MONAHAN BULLY32511NBTB D Smith (Bagdad)
8GOLD CHALLENGE74145NBTG S Johnson (Leith)
9WYNBURN VOODOO22771NBTS D Bryan (Wynyard)
10WHERE’S HAUKY16143FSTDM V Strickland (Bracknell)
Race No. 6Tgotba Division 1 Final09:05PM (TAStime)
S/E Final event over 461 Metres at Hobart Of $3,245 Prizemoney.
1st: $1,920 2nd: $550 3rd: $275 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN POH3211126.15G Moate (Moonah)
2CLAIRE DELUNE2147426.38N J Garwood (Lilydale)
3LIKA WHISPER5222226.02B C Pursell (Brighton)
4NEW RECRUIT1211326.03M B Stringer (Brighton)
5SHANLYN HIRDY5313326.26G Moate (Moonah)
6JETHRO2121126.12B Deverell (Penguin)
7KATSIDIS2425426.04D M Cannan (Mangalore)
8DECEMBRIST3113226.04P J Phillips (Copping)
9COLLYN TIGER1532526.30E A Medhurst (Brighton)
10MATT BLACK4353526.03M Rossendell (Richmond)
Race No. 7Pat & Del Seabourne09:25PM (TAStime)
Invitation event over 461 Metres at Hobart Of $2,745 Prizemoney.
1st: $1,570 2nd: $450 3rd: $225 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WYNBURN DIAMOND5256326.16S D Bryan (Wynyard)
2HELLYEAH STELLA3127326.40A P Bullock (Exeter)
3CALLAMAC KID7544726.31R J Callinan (Dromedary)
4REWIND2311125.78M V Strickland (Bracknell)
5QUARTER HITCH1511726.10M B Stringer (Brighton)
6LUCKY NORRIS5636226.06A V Dawson (Relbia)
7SIMPLY WUNDER2521426.40M V Strickland (Bracknell)
8DAINTREE LOVER44635FSHG M Kaye (Gagebrook)
9AU REVOIR1265726.45M B Stringer (Brighton)
10MATT BLACK4353526.03M Rossendell (Richmond)
Race No. 8Tgotba Division 2 Final09:44PM (TAStime)
S/E Final event over 461 Metres at Hobart Of $2,915 Prizemoney.
1st: $1,690 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC MOSS7313226.11A S Walker (Bagdad)
2INTENSE SUSPENSE1512126.15R K Ransley (Brighton)
3SILENT GIGGLE1116126.09L M Luttrell (Moonah)
4FRANKLIN BLUBOY1222126.28M Rossendell (Richmond)
5SPEED DIRECT1111126.01E A Medhurst (Brighton)
6JENNIFER ELLEN2121226.25R K Ransley (Brighton)
7GATTY COM4134126.11B C Pursell (Brighton)
8DERMIE7565226.48L W Brazendale (New Norfolk)
9BEAUDINE1242226.72B Deverell (Penguin)
10CLASSIC CAMDALE4343226.55A P Bullock (Exeter)
Race No. 9Little John & Big John10:08PM (TAStime)
Grade 4 event over 461 Metres at Hobart Of $2,465 Prizemoney.
1st: $1,375 2nd: $395 3rd: $195 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSIC CAMDALE4343226.55A P Bullock (Exeter)
2AGENT NELLIE8777826.37M Rossendell (Richmond)
3BUCKLE UP GAYE4233126.72G S Johnson (Leith)
4JAGUAR PINES5112326.24E A Medhurst (Brighton)
5BUCKLE UP MYKE1334826.42G S Johnson (Leith)
6BUBBLE GUMP5111326.55M V Strickland (Bracknell)
7MALUKA1347526.46P J Pearce (Bagdad)
8CATCH A WHIFF2581126.56L J Nichols (Birralee)
9AGENT BLUEY4375326.37M Rossendell (Richmond)
10BLACK JADE2141326.33N J Garwood (Lilydale)
Race No. 10Graeme Barber10:28PM (TAStime)
Grade 5 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HUDSON POWER1536626.86G S Johnson (Leith)
2HELLYEAH PHANTOM88631NBTA P Bullock (Exeter)
3BRAMI’S SPECIAL6564226.42S S Gittus (Mangalore)
4CLASSIC DELTA44333NBTA P Bullock (Exeter)
5BEAUDINE1242226.72B Deverell (Penguin)
6CAMDALE LUKE42643NBTA P Bullock (Exeter)
7RUBY MAY31173FSHA P Bullock (Exeter)
8WHITNEY’S ROSE2343326.77A P Bullock (Exeter)
9SHIRAZ DREAMFSHE A Medhurst (Brighton)
10MISTY SKY2741426.40M B Stringer (Brighton)
Race No. 11Tgotba At Brighton10:48PM (TAStime)
Grade 5 event over 461 Metres at Hobart Of $2,395 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PETER PINES64542NBTA P Bullock (Exeter)
2DISNEY BOUND1322326.74R A Stocks (Risdon Vale)
3BILLY PINES24314NBTA P Bullock (Exeter)
4HIGH ON OCTANE34522NBTL W Brazendale (New Norfolk)
5CAMDALE BUDDY62252NBTA P Bullock (Exeter)
6HELLYEAH LIL68652NBTA P Bullock (Exeter)
7BUCKLE UP KADE16843NBTG S Johnson (Leith)
8HELLYEAH FLOSSIE26843NBTA P Bullock (Exeter)
9CAMDALE LIBBY78573NBTA P Bullock (Exeter)
10RIPPLE EFFECT2281426.32N J Garwood (Lilydale)
Greyhound Fields (13887 Articles)




Show Me All · Greyhound Race Fields · Tasmanian Fields · Hobart Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :