Greyhound Racing Bendigo Fields For Friday 14th December 2012


Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday 14th December 2012

Race No. 1Mtd Debutants Ht103:26PM (VICtime)
Maiden Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GLENSTALL ABBEYFSHJ Sharp (Lara)
2STETSON CLEOFSHP T Dundon (Finley)
3DOZETTEFSHD L Hills (Taradale)
4COOLAN BLUEFSHR J Redenbach (Cranbourne)
5ANGEL OF GRACEFSHG J Dainton (Shepparton)
6TIPPERARY MANFSHJ A Sharp (Lara)
7QUICKFIREFSHR Parker (Bendigo)
8DREAMING ANNIEFSHK Tirchett (Pascoe Vale)
9TRANSPARENTFSHS Cachia (Anakie)
10STETSON TINYFSHP T Dundon (Finley)
Race No. 2Rapidvite Debutants Ht203:45PM (VICtime)
Maiden Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA’S SPECIALFSHE L Lloyd (Anakie)
2INTERNATIONALISTFSHK M Bravo (Lovely Banks)
3GURU DOLLFSHM C Morrissey (Strathfieldsaye)
4PAWNEE BLAZEFSHM P Ellis (Nathalia)
5DYNA MACLEANFSHM A Delbridge (Balliang)
6PEKEFSHK Tirchett (Pascoe Vale)
7COUP DE MAINFSHG J Buchanan (Sunday Creek)
8APACHE FANTASYFSHD L Hills (Taradale)
9STETSON TINYFSHP T Dundon (Finley)
10COOLAN QUEENFSHR J Redenbach (Cranbourne)
Race No. 3Warehouse sales Debutants Ht304:07PM (VICtime)
Maiden Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PANIC KINGFSHT L Collins (Lara)
2COOLANFSHR J Redenbach (Cranbourne)
3FAYE TOUPEEFSHK J Eyles (Murchison)
4LOUD ONEFSHW Wrout (Scarsdale)
5SAXONFSHA Mooney (Amherst)
6SPICE CHERRYFSHD I Trethowan (Chiltern)
7OMAHA CLUBFSHK M Bravo (Lovely Banks)
8BOUNCING WILDFSHS Cachia (Anakie)
9STETSON WISKAWAYFSHP T Dundon (Finley)
10STRIKER GEMFSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 4Topcat Video Debutants Ht404:25PM (VICtime)
Maiden Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KOKODA SPIRITFSHM C Morrissey (Strathfieldsaye)
2TEE PARTYFSHA Caramia (Melton)
3ORIENTAL EMPIREFSHR Clark (Toolleen)
4WHERE’S WALSHYFSHH L Collins (Lara)
5COOL CAVIARFSHF W Zeinert (Barnawartha)
6BRONELLY JOKERFSHK M Bravo (Lovely Banks)
7MAGIC HONDOFSHB L Ryan (Werribee)
8FLYING BOLTFSHA Mooney (Amherst)
9STETSON WISKAWAYFSHP T Dundon (Finley)
10STRIKER GEMFSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 5Mcivor Rd Veterinary Centre Ht104:47PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WITCH’S POTION18318FSTDS A Holmes (Blind Bight)
2STATE SENSATION21341FSTDT B Smart (Mooroopna)
3BLUE MALOO55626FSTDB I Hiscock (Long Gully)
4POTSY’S BOY5165528.43G R Edwards (Broadford)
5EFFIE TRINKETT17518NBTS A Mckenzie (Bendigo)
6SAINT NEO16664FSHR J Neocleous (Hazelwood North)
7CHEAP CHAMP46435FSHD R Vigor (Lara)
8THAT’S MY SECRET4454FNBT
9MINNIE’S FOOL61788NBTR J Ellis (Heathcote)
10MIRACLE DICE4487728.57K J Plunkett (Mickleham)
Race No. 6Garrards Horse & Hound Ht205:05PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S FANTASY6111128.47N Vincent (Lal Lal)
2JOSH MILNE4653528.86J S Fothergill (Numurkah)
3CLOVALLEY WES2443428.78G W Connell (Harston)
4COSTANZA44462NBTP J Frost (Heathcote)
5SALMON FOREST6843428.52G R Edwards (Broadford)
6FOOTBOLT SHIRAZ21447FSTDS A Holmes (Blind Bight)
7EMOTION PRINCESS53767FSHJ A Sharp (Lara)
8WHIRLAWAY56116NBTA G Inglis (Myers Flat)
9ALLWORTH GIRL36678NBTK J Ashton (Charlton)
10DYNA ARIEL77847NBTS Mannion (Melton South)
Race No. 7Chasers Function Centre Ht305:27PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DIMFIRE BOY43254NBTB J Bryce (Invergordon)
2REPRIEVED26456NBTG R Edwards (Broadford)
3BANCE BALE27515FSTDS J Collins (Lara)
4DEMON CLEANER36453NBTB I Hiscock (Long Gully)
5HANASU52727FSTDB E Harley (Strathfieldsaye)
6CLARETOWN JAYF4445NBTK J Plunkett (Mickleham)
7WICKED TRIP34634NBTI R Garland (Bendigo)
8TOP STAR64265NBTK J Hunt (Eaglehawk)
9RAMBO LUI84876NBTN P Walsh (Tullamarine)
10JACK ENLIM6584628.60J Formosa (Heathcote)
Race No. 8Railway Station Hotel Ht405:45PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FOLEY BALE5628428.62S J Collins (Lara)
2FLAMING PADDY75533NBTI W Dann (Whitelaw)
3VINTAGE DAICOSF6782NBTS R Drummond (Toolleen)
4EURICO BALE32332FSTDM A Delbridge (Balliang)
5PRINCE VAPOUR1125528.43F Carbone (Inglewood)
6TIGER GLOW38843NBTL M Allen (Darnum)
7DODGY DEALER58782NBTJ Sharp (Lara)
8WHERE’S CLEO4373428.62S E Stefanos (Longwood)
9MINNIE’S FOOL61788NBTR J Ellis (Heathcote)
10MIRACLE DICE4487728.57K J Plunkett (Mickleham)
Race No. 93bo Fm 93.5 Debutants Ht506:04PM (VICtime)
Maiden Heat event over 425 Metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1STETSON PATCHFSHP T Dundon (Finley)
2WEOWNA SALSAFSHA W Taylor (Axedale)
3VICKY POLLARDFSHD J Pell (Toolleen)
4MARIE MCCORMACKFSHM K Lloyd (Anakie)
5CAPACITYFSHA Mooney (Amherst)
6BURNING HALOFSHD J Williams (Bannockburn)
7GIDDY’S STARFSHR J Redenbach (Cranbourne)
8FUS RO DAHFSHK A Dalziel (Murtoa)
9NIC NAT NUIFSHK M Bravo (Lovely Banks)
10TRANSPARENTFSHS Cachia (Anakie)
Race No. 10Bendigo Advertiser Ht506:23PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ONYA JACK7831528.40B J Stephens (Tooborac)
2FINAL CHAPTER61782NBTM Schlegel (Woodend)
3RULING CLASS54664NBTI W Dann (Whitelaw)
4MALIBU MARLI78326NBTG W Connell (Harston)
5ETHEL BALE43337NBTM A Delbridge (Balliang)
6PROVEN SONG5163728.31P P Donohue (Upper Lurg)
7DOMINCO BALE36415NBTS J Collins (Lara)
8FLY FREDDIE12583FSTDL M Gorman (Newborough)
9ALLWORTH GIRL36678NBTK J Ashton (Charlton)
10DYNA ARIEL77847NBTS Mannion (Melton South)
Race No. 11Mitchelton Wines Ht606:42PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LARKHILL BUCK43448FSHK L Minne (Moe South)
2KEEP ME COVERED43683NBTH L Collins (Lara)
3HASTY TRANSIT8154828.56M J Edwards (Broadford)
4MUZA’S GIRL26135NBTY Andrews (Cranbourne North)
5BURRA BLUE36336NBTP R Lambert (Melton)
6KRAKEN MAGIC41332NBTK J Eyles (Murchison)
7MR. SHARP84688NBTJ A Sharp (Lara)
8RIVERSIDE BUZZ34232NBTI W Dann (Whitelaw)
9RAMBO LUI84876NBTN P Walsh (Tullamarine)
10JACK ENLIM6584628.60J Formosa (Heathcote)
Race No. 12Santons Of Bendigo Ht707:04PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 500 Metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DIDDA JOE22545NBTD J Williams (Bannockburn)
2NOT WHITE37375NBTB W Lock (Eaglehawk)
3GIVIN’ LIP66231FSHK L Minne (Moe South)
4EDDY BETZ KEATS11262FSHS J Keating (Aspendale Gardens)
5STETSON JIMMY11735FSHP T Dundon (Finley)
6TAKE IT HOME61444FSHJ A Sharp (Lara)
7KING’S SPEECH56221FSTDN P Walsh (Tullamarine)
8DURCH TECHNIK41744FSHK M Bravo (Lovely Banks)
9DYNA ARIEL77847NBTS Mannion (Melton South)
10MIRACLE DICE4487728.57K J Plunkett (Mickleham)
Greyhound Fields (14218 Articles)