Greyhound Racing Geelong Fields For Friday 11th January 2013


Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 11th January 2013

Race No. 1Tab.com.au Final07:08PM (VICtime)
Maiden Final event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VALARIE ALLEN52253NBTG J Bate (Lara)
2TAY’S EVIL TWIN675130.40K Karamatic (Lara)
3NEW TIBUR62NBTR J Britton (Lara)
4BILLY’S WHIRL72672NBTJ R Maple (Little River)
5GALBA BILLY64NBTJ R Maple (Little River)
6FANGIO24130.31R J Britton (Lara)
7SHE GONE64253NBTJ Thompson (Pearcedale)
8DR. GEMIMA64534NBTJ L Mcmahon (Darriman)
9ROOFER55425NBTW T Gray (Wendouree)
10DR. GERALD755NBTW J Mcmahon (Darriman)
Race No. 2Buxton Real Estate07:28PM (VICtime)
Novice Grade 5 event over 680 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TOTOSKI86658FSTDS D Collyer (East Coburg)
2WHITE SUGAR5486839.91D W Wheeler (Cranbourne)
3PACK RAT6567FSHR J Britton (Lara)
4COURT’S GIRL48565FSHD Mines (Woodside)
5ALL THE ZEEZ23185FSHM Chilcott (Heathcote)
6INNER SANCTUM38F78FSTDH A Karamatic (Lara)
7HELEN’S FANTASY28386NBTC G Peasnell (Pascoe Vale)
8VANILLA BEAN75456FSHR J Britton (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Grv (1-4 Wins) Ht107:48PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ME AN KOBI42321NBTD W Jones (Haddon)
2LUKE’S SPECIAL32831FSHD Mines (Woodside)
3SEE ME SALUTE1634F26.01J M Karamatic (Lara)
4MACAFFER11711NBTD W Knocker (Langwarrin)
5KING ENRIGHT25431FSTDR W Fisher (Corio)
6TIC THE BOX21165FSHG J Bate (Lara)
7GAZZELLIOT34433NBTD A Beasley (Footscray West)
8DR. ELLISE86147NBTJ L Mcmahon (Darriman)
9DR. SUNOVA18677NBTW J Mcmahon (Darriman)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Grv Vbis (1-4 Wins) Ht208:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOUNCING WILD117NBTS Cachia (Anakie)
2FRANK’S GUN372126.09H J Taylor (Rockbank)
3JAM UP13666FSHM Briganti (Tuerong)
4WIND RIDDLER21664FSHS E Stefanos (Longwood)
5KNOCKIN’ MILO61381FSHJ Jarkis (Lang Lang)
6DR. ELROY61235NBTJ L Mcmahon (Darriman)
7HOSTILITY11541FSHD W Knocker (Langwarrin)
8HI HO DINO4115526.38J P Psaila (Little River)
9DR. SUNOVA18677NBTW J Mcmahon (Darriman)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Design To Print08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EXPLOSIVE MILNE64545NBTG S J Ennis (Sandhurst)
2SHINY SUDOKU53463NBTE R Vigor (Anakie)
3WHERE’S CLEO73434NBTS E Stefanos (Longwood)
4ALLEN GORDY21356NBTS J Collins (Lara)
5WALKING STREET5266F26.29K Lloyd (Anakie)
6IN HIDING38687NBTT Womann (Lara)
7KANSAS TURNPIKE87488NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
8KEEP ME COVERED3255326.00H L Collins (Lara)
9WHY NOT ALBERT7186826.37W T Gray (Wendouree)
10DIZZY DI257F8FSTDB M Rogers (Coleraine)
Race No. 6Sita Australia Damsels Dash Final08:48PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 460 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CRACKER JACK LIL2211125.93P L Hunt (Avalon)
2CHILLY BABE3341525.90R J Britton (Lara)
3WICKED TRIP4321125.85I R Garland (Bendigo)
4OUR LISA6535226.06G Watts (Lara)
5OH SO SWEET3643126.00W A Vassallo (Devon Meadows)
6ORTHIA BALE23742NBTG J Bate (Lara)
7DREAM RATTLER25412NBTI R Garland (Bendigo)
8KASUMI ROSE42582NBTR J Britton (Lara)
9HAMILTON SPEED81635NBTW J Mcmahon (Darriman)
10PAH LEEZE44253NBTK M Pitt (Devon Meadows)
Race No. 7Austin’s Wines09:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DILSTON REGAL6451222.87W E Kirk (Melton West)
2EMRYST BALE58787FSTDS J Collins (Lara)
3DASHING JOURNEY3424422.75T P Reid (Yuroke)
4WREXY6127422.45T P Reid (Yuroke)
5CARMINA26118FSHV A Cotton (Elaine)
6BRAVO63337FSTDT P Reid (Yuroke)
7DYNA EZEKI1253622.75G J Bate (Lara)
8REVEREND MATCHY3313122.66T Womann (Lara)
9LEKTRA CANDY31551NBTH L Collins (Lara)
10WOODY EVA63466FSHB M Rogers (Coleraine)
Race No. 8Millers Muzzles09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1KARANJI8484525.98A Langton (Anakie)
2JUDDY BURST1351226.02W A Vassallo (Devon Meadows)
3DAVE CULPRIT5831225.88J L Mcmahon (Darriman)
4CORAZON BALE4283826.01S J Collins (Lara)
5QUINTELLA1457125.96R P Lesueur (Sunshine South)
6NOBLE BALE17841NBTG J Bate (Lara)
7TAMI BALE3F52726.01S J Collins (Lara)
8ICE MOVER5433326.26E N Rinaldi (Lethbridge)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Grv Vbis (1-4 Wins) Ht309:48PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1I’M SOMEONE71158NBTP C Anderton (Devon Meadows)
2HEATHERS PREMIER62477NBTK Karamatic (Lara)
3ROYAL TONE3231FSHG J Bate (Lara)
4OUR DANNY BOY1532726.35J P Psaila (Little River)
5DR. THANOS65254NBTW J Mcmahon (Darriman)
6WITCH MILLIONS43312FSHT Womann (Lara)
7MONALEEN FLYER111FSHD Murray (Napoleons)
8BOSTON HUSTLER4313326.04D Dodic (Berwick)
9DR. SUNOVA18677NBTW J Mcmahon (Darriman)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Grv Vbis (1-4 Wins) Ht410:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DR. AREEIA41656NBTW J Mcmahon (Darriman)
2BLASTER111FSHG S J Ennis (Sandhurst)
3GENERAL LEDGER1FSHJ M Karamatic (Lara)
4BING GORDYN2F62FNBTD J Pell (Toolleen)
5PLAYGIRL TAMMY18747NBTJ P Psaila (Little River)
6MISS ROOKIE1711826.58T Womann (Lara)
7SNAPPER’S MATE6726126.19R W Fisher (Corio)
8PREMIER ASSASSIN28674FSHJ R Britton (Anakie)
9DR. SUNOVA18677NBTW J Mcmahon (Darriman)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Sensational Summer For Kids 17/110:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KENTUCKY WOMAN56473NBTC Azzopardi (Rockbank)
2WHY NOT BUDDSY1346523.20W T Gray (Wendouree)
3NURSE AKALI6471422.86R Gladman (Melton)
4FIVE PERCENT2234223.06P L Hunt (Avalon)
5FUEL PUMP32412FSHA Norris (Wangaratta)
6NOBLE SUDOKU6537422.79K Lloyd (Anakie)
7YAKAR BALE11326NBTG J Bate (Lara)
8VEETEE EXPRESS11135NBTP C Anderton (Devon Meadows)
9AMRAM ALLEN22326FSHG J Bate (Lara)
10SOFA SO GOOD22137FSHB J Iredale (Frankston)
Race No. 12The Beckley Centre10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PANDORA BALE77516NBTG J Bate (Lara)
2TRUE TO GOD8657626.09T Womann (Lara)
3PERRIN ALLEN41182NBTS J Collins (Lara)
4ALLEN TEEBONE31316FSHG J Bate (Lara)
5OUR SITUATION8285426.17J M Karamatic (Lara)
6HENDERSON BALE36F66NBTG J Bate (Lara)
7REGAL VILLAIN17157NBTS J Spiteri (St Albans)
8ALLEN QUIMBY36146FSHM A Delbridge (Balliang)
9DAVIS56434NBTH L Collins (Lara)
10REGAL PHANTOM84184NBTS J Spiteri (St Albans)
Greyhound Fields (13326 Articles)




Show Me All · Greyhound Race Fields · Victorian Fields · Geelong Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :