Greyhound Racing Geelong Fields For Friday 3rd August 2012


Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 3rd August 2012

Race No. 1Tab Sportsbet07:10PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BRITTANY LOUISE47265NBTB Ender (St Albans)
2WHITE VIKINGFSHP Galea (St Albans)
3MAVERICK PRINCEFSHD J Brown (Lara)
4WHO YOU KIDDING73NBTP F Santoro (Melton West)
5BIG THINGSFSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
6BO TATIANA47328NBTD J Dawson (Preston)
7JOHN AND JAYJAY444NBTP L Hunt (Avalon)
8SARAHA LEEFSHM J Cauchi (St Leonards)
9ALLEN CLANCY786NBTS J Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2The Beckley Centre07:28PM (VICtime)
Maiden event over 400 Metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JAY POD22866NBTC D Hughes (Lara)
2SO CONFUSEDFSHT L Collins (Lara)
3TUNCURRY KIWI52647NBTJ L Scott (Melton West)
4ALDIVOFSHP F Santoro (Melton West)
5FLY WALCOTT28535NBTK Lloyd (Anakie)
6MANDY LEEFSHM J Cauchi (St Leonards)
7TOP SHERRIFF74556NBTM Marshall (Pentland Hills)
8TOP DRAW DIVAFSHD J Brown (Lara)
9ALLEN CLANCY786NBTS J Collins (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Geelong Australia Final Gobis07:47PM (VICtime)
Maiden Final event over 520 Metres at Geelong Of $1,902,700 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $1,901,000.

No.NameFormBestTrainer

1OUR PANTHER22333NBTJ P Psaila (Little River)
2CLASSIC SPUD74574NBTP W Arnott (Lara)
3BURRA GOLD55130.86M S Schmidt (Devon Meadows)
4MEPUNGA STRETCH2NBTJ E Mcdowall (Nullawarre)
5SILK SIYAN36262NBTG Osborne (Pearcedale)
6THERE YOU ARE72373NBTB F Dewan (Edithvale)
7JERSEY SKY6326130.62S A Fisher (Lara)
8WHITE SUGAR55664NBTD W Wheeler (Cranbourne)
9OTHER AXLE27525NBTJ Sharp (Lara)
10IMPECCABLE LAD235NBTR Vago (Coburg)
Race No. 4Buxton Real Estate08:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD MILLIONS84665NBTT Womann (Lara)
2TWENTY PAW SEVEN6F15526.26J C Davis (Melton West)
3DOWN DE ISLE64578FSTDB Ender (St Albans)
4BURRA GEM53364NBTM S Schmidt (Devon Meadows)
5LAURA ALLEN1144FSTDS J Collins (Lara)
6WHAT A CORKER67112FSHD W Wheeler (Cranbourne)
7INESCAPEABLE41563NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
8SISCO BIG47566NBTJ Galea (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Veolia Environmental Services08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 596 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JAMAICAN RUBY34354NBTR W Walsh (Koroit)
2WHAT AN EFFORT55636NBTD P Davis (Melton West)
3RISING SPIRIT87627FSTDM S Schmidt (Devon Meadows)
4CLOAK OF GOLD76621FSTDE N Rinaldi (Lethbridge)
5DESTINI WARRIOR38535FSTDE N Rinaldi (Lethbridge)
6CARLOW QUEEN17676FSTDN Walls (Melton)
7HIMALAYA54615FSTDM R Collyer (Coburg East)
8ONYA SPLASH64445NBTB J Stephens (Tooborac)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Millers Muzzles (1-3 Wins) Final08:47PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 520 Metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MR. BOHANNAN73332NBTT D Iwanyk (Devon Meadows)
2WALKING STREET2337130.12K Lloyd (Anakie)
3EYE SEE YOU6621630.34A S Sgroi (Hallam)
4BO HOUDINI3363129.98D J Dawson (Preston)
5MISS OBSESSION23122NBTT Womann (Lara)
6MY SPIRIT5171230.23A S Sgroi (Hallam)
7BOMBER JACK2F14230.54G L Green (St Leonards)
8CASEY JONES35562NBTC Mercieca (St Albans)
9SKY DUO25313NBTS A Fisher (Lara)
10JERICHO JACK42733NBTA L Clayton (Little River)
Race No. 7Merv Jennings Signs09:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DISRAELI53324NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
2FOLEY BALE2355130.49S J Collins (Lara)
3BUMP INTO YOU73777NBTW J Fasoli (Heyfield)
4CHARMING LOUISE32128NBTV Borg (Hoppers Crossing)
5DEWANA SUMMER44427NBTM Dewan (Carrum Downs)
6DYNA DIETER4341730.18G J Bate (Lara)
7YOSHIMITSU81537NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
8JERICHO JACK42733NBTA L Clayton (Little River)
9ARIZONA SIYAN74378NBTA J Osborne (Pearcedale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Paul Kelly Design To Print09:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK ATTITUDE2125FFSHE N Rinaldi (Lethbridge)
2BORN TO STAR7313426.06M S Schmidt (Devon Meadows)
3EMRYST BALE35531NBTS J Collins (Lara)
4GOLDEN GOAL62133NBTP W Arnott (Lara)
5SOUTHWOOD CHIEF42513FSTDJ M Drennan (Laang)
6CEE WALLER8281225.75W A Vassallo (Devon Meadows)
7ALLEN GORDY51388NBTS J Collins (Lara)
8SMOKIN’ GONZALES4683726.30M Wallworth (Gisborne South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Xtreme Technology09:47PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINY SHAKER26751NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
2ADEN JAYA2443122.78M A Delbridge (Balliang)
3DILSTON REGAL24475NBTW E Kirk (Melton West)
4OCTAGON7352423.12L Delbridge (Balliang)
5MONICA’S HOT4534722.54T Womann (Lara)
6GULA BALE74768NBTS J Collins (Lara)
7ARVO’S HANNAH7244422.93M A Delbridge (Balliang)
8JOSHUA74338FSTDR W Mccullagh (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Www.hotdogs.com.au10:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SONGBIRD67714FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
2REVEREND MATCHY76877NBTT Womann (Lara)
3ALLEN HUGH5747726.30S J Collins (Lara)
4MOTORETTE8754526.58R W Mccullagh (Lara)
5ALLEN QUINCY24185FSHM A Delbridge (Balliang)
6EXCELLENT TALENT27765NBTA M Christie (Devon Meadows)
7CHIEF OFFICIAL6176426.07J A Sharp (Lara)
8SISCO SNAKE26777NBTJ Galea (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Www.beckleycentre.com.au10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EASON BALE28536NBTS J Collins (Lara)
2CHILE RUM22766FSHG J D Brett (Werribee)
3LITTLE ROCKET41712NBTH J Taylor (Rockbank)
4ELI ELI OH36331NBTJ D Perkins (Romsey)
5MAD MONS4216822.69A F Hare (Greendale)
6CRAFTY SHIRAZ7337522.87B J Duffy (Ballan)
7RICEY27242NBTB J Stephens (Tooborac)
8THAT’S ABOUT ME7143FFSTDN J Lund (Cranbourne)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Nardi Fruit & Produce10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY BE MINE75755NBTR D Brook (Elliminyt)
2BURRA BLUE76347NBTP R Lambert (Melton)
3ST. TRINIANS GAL1422622.72P F Santoro (Melton West)
4ASTON CAVIAR66852FSTDW A Vassallo (Devon Meadows)
5WANALTA HAWK62472NBTM A Nash (Little River)
6SCHOUT18FSHP F Santoro (Melton West)
7CAST IRON CAKE48526FSHM A Delbridge (Balliang)
8EL BRUISER57185NBTM Wallworth (Gisborne South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Greyhound Fields (12875 Articles)