Greyhound Racing Geelong Fields For Thursday 13th December 2012


Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 13th December 2012

Race No. 1Tab.com.au03:44PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO SHIRAZ54665NBTD M Farrell (Maryborough)
2JACK BURSTF6FSHK J Iles (Cranbourne)
3TAKABEES FANTASY16584NBTK Lloyd (Anakie)
4DIAMOND JOEY76778NBTF Matthyssen (Red Lion)
5LITTLE PUMPA44376FSTDL H Harris (Somerville)
6JACK’S TEDDY548FSHP L Hunt (Avalon)
7PURE TULIP45756NBTR Matthyssen (Talbot)
8HIPPY PENGUIN676NBTM J Gibbons (Lara)
9HIDING ICE6685NBTT Womann (Lara)
10DIAMOND HUSTLER3388NBTJ L Dunn (Eaglehawk)
Race No. 2City Of Greater Geelong04:04PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TYSON’S CHAMP23453NBTB Strangio (Avondale Heights)
2HEY REX75632NBTR K Stack (Lara)
3NIKITA’S STORM75226NBTL H Harris (Somerville)
4NANCY JUENE3885NBTL H Harris (Somerville)
5KENNINGTON LAD66453NBTR A Gavin (Killarney)
6FRANKY TWOCARDS22735NBTK A Collyer (East Coburg)
7SPLENDID SHIRAZ5747NBTR W Fisher (Corio)
8NOT MY JOHNNY45678NBTG J D Brett (Werribee)
9WEE BELLA52355FSTDR W Fisher (Corio)
10KING ENRIGHT37325FSHR W Fisher (Corio)
Race No. 3Buxton Real Estate04:24PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GAVE SURF AWAY43FSHN J Gates (St Albans)
2JAY’S SPIRIT57247NBTL N Mitchell (Anakie)
3TAIL DANCER42337NBTT G Alister (Cranbourne Sth)
4NIKITA’S TAXI73557NBTL H Harris (Somerville)
5TIGER ROCK82677NBTL H Harris (Somerville)
6DITZY LEA878FSHP L Hunt (Avalon)
7BOSTON GEORGE77512NBTD P Mchardy (Harcourt)
8BALLINTINE54862NBTP S Matthews (Cape Clear)
9DIAMOND HUSTLER3388NBTJ L Dunn (Eaglehawk)
10HIDING ICE6685NBTT Womann (Lara)
Race No. 4Austins Wines04:44PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DEFIANT DAME41487NBTL H Harris (Somerville)
2JUST A KIDDO5282123.30F E Alister (Cranbourne South)
3JUST BLISS73657NBTM R Collyer (Coburg East)
4BOMBER PRIDE87784FSHJ M Wright (Bald Hills)
5URBAN SUNRISE7268123.33J L Dunn (Eaglehawk)
6RUBY’S CUBE7461223.19G J D Brett (Werribee)
7PREMIER GIFT514T6NBTJ Kantzidis (Richmond)
8SKYE CREEK451623.09P B Crawley (Mortlake)
9EL VETTEL81848FSHK P Gavin (Killarney)
10MISS ROOKIE87417FSTDT Womann (Lara)
Race No. 5Frontline Security05:04PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 520 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT AN EFFORT5527430.19D P Davis (Melton West)
2CLASSIC SPUD18263NBTM W Davis (Altona Green)
3TWENTY PAW SEVEN23882FSTDJ C Davis (Melton West)
4IRON BRIAN77836FSTDD F Bottrell (Belgrave)
5BAMBOO BLONDE118FSHA Scott (Koo Wee Rup)
6PLAYGIRL TAMMY43187NBTJ P Psaila (Little River)
7ECLECTIC88457NBTY Andrews (Cranbourne North)
8HAY AFFAIR TWO75347NBTM J Hanke (Euroa)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Sita Australia05:24PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALI THE GREAT51865NBTM Briganti (Tuerong)
2CATCH ON37224NBTB L Ryan (Werribee)
3WITHYWINDS48684NBTL N Mitchell (Anakie)
4ECLIPTIC76382NBTC J Todd (Dereel)
5OUR DANNY BOY2115326.35J P Psaila (Little River)
6CHLOE’S CREEK84358NBTP B Crawley (Mortlake)
7RAMBO LUI84876NBTN P Walsh (Tullamarine)
8NO MORE CRICKET43568FSTDF E Alister (Cranbourne South)
9SPECIAL TOUCH47374NBTT Attard (Altona Green)
10SUM SUM KEATS34752NBTS J Keating (Aspendale Gardens)
Race No. 7Xtreme Technology05:44PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WICKED MAGIC46725FSHS M Combridge (Junction Village)
2SMOKIN’ GONZALES33674NBTM Wallworth (Gisborne South)
3SCANT REGARD5847522.86M R Collyer (Coburg East)
4MONICA’S HOT7755622.54T Womann (Lara)
5DODGE THE BATTEN62668NBTR J Britton (Lara)
6THIRD STRING16747FSHM Briganti (Tuerong)
7JOHN CONNOR6667822.83S W Jack (Dalmore)
8MISS BUNKER4764523.01L Delbridge (Balliang)
9NO ACTION63568NBTB F Courts (Heidelberg West)
10TOKEN ALI6888823.15A R Harding (Hamilton)
Race No. 8Www.hotdogs.com.au06:02PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MURRAY VIEW64644NBTA Courts (Corio)
2VINTNER2411526.43J H Kruisselbrink (Raglan)
3ALL COOL KATE47463FSTDP D Hammerstein (Ararat)
4PAPER CHASER4775525.94M K Lloyd (Anakie)
5DIAMOND KATIE6731426.36F Spiteri (Sunshine West)
6BO HOUDINI55464NBTD J Dawson (Preston)
7SPITFIRE SHIRAZ6578626.30Z Aleksov (Brookfield)
8MAJOR BLONDE64465FSHB L Hodgson (Smythesdale)
9SUM SUM KEATS34752NBTS J Keating (Aspendale Gardens)
10SPECIAL TOUCH47374NBTT Attard (Altona Green)
Race No. 9Tab.com.au06:24PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SCHWARTZ’S BOY7737823.28S W Jack (Dalmore)
2LUCY BELLE75467NBTA Courts (Corio)
3RIVERDALE SUNNY4244823.06I L Green (Little River)
4SUPER INFERNO3416623.15C Schembri (St Albans)
5BOTANIC BEAUTY861F722.75J A Sharp (Lara)
6CHAD’S CHUCKY1785623.15L H Harris (Somerville)
7CAWBOURNE CLOONY23136NBTR J Britton (Lara)
8LIVELY MAJOR4763123.16B L Hodgson (Smythesdale)
9BULL BAR NEVILLE48887NBTA R Harding (Hamilton)
10BOLD BANDIDO66787NBTA Katiforis (Bundoora)
Race No. 10Geelong Australia06:45PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OUR GANGSTAR2331123.22J P Psaila (Little River)
2POST CODE35388NBTT A Deglaitis (Moolap)
3CARN BANDIT1651522.96T Matthyssen (Talbot)
4WHY NOT MAGGIE487F7NBTW T Gray (Wendouree)
5SATIN LIGHTS15T13FSHD B Franklin (Lang Lang)
6SWOOPED57285NBTJ Sharp (Lara)
7TEDDY MAX51585FSHL E Franklin (Willaura)
8HOPETOUN HANNAH67886NBTA Azzopardi (Linton)
9LIGHTNING TESS74386NBTM Galea (Sunshine North)
10SIMMDOT85388NBTG Kantzidis (Bundoora)
Race No. 11Tab.com.au07:05PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SELYNYA18378NBTS A Coates (St Albans Park)
2LASSURGE53687FSHA R Harding (Hamilton)
3CHIEF TYSON17654FSHR W Fisher (Corio)
4SNAPPER’S MATE48567NBTR W Fisher (Corio)
5OUR ICEMAN5417F26.36J P Psaila (Little River)
6HI HO DINO3341126.38J P Psaila (Little River)
7JAY LAWT6768FSTDD Lyons (Sunshine)
8ZIPITY DO DAH66115NBTT G Alister (Cranbourne Sth)
9SPECIAL TOUCH47374NBTT Attard (Altona Green)
10SUM SUM KEATS34752NBTS J Keating (Aspendale Gardens)
Greyhound Fields (12875 Articles)