Greyhound Racing Geelong Fields For Thursday 7th March 2013


Greyhound Box Draw For Geelong – Thursday 7th March 2013

Race No. 1Tab.com.au03:47PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BELLA NINA73473NBTM J Gibbons (Lara)
2SEMYORKA66442NBTJ A Sharp (Lara)
3QUEEN PENELOPE67763NBTS Courts (Heidelberg West)
4CARDIAC ARREST42653NBTD J Rowan (Warrnambool)
5PURE TULIP75776NBTF Matthyssen (Red Lion)
6CHASE MILLIONS7775FSHT Womann (Lara)
7MUST DO IT472NBTH L Collins (Lara)
8HOT THYME7575FSHL R Fulford (Maffra)
9TIGER ROCK78348NBTL H Harris (Somerville)
10CORDITE BLITZ72446NBTP J Osborn (Cobden)
Race No. 2Sponsor The Geelong Greyhounds04:07PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HYPER TIME35522NBTA Courts (Corio)
2IMMORTAL KNOCKA855FSHJ A Sharp (Lara)
3ELLE JACK54FSHN M Carthew (Newcomb)
4DR. HENRY86634NBTJ R Maple (Little River)
5ITSO SPECIAL28444FSHT Noy (New Gisborne)
6AFTER68475NBTJ Sharp (Lara)
7OUR MISS RUBY77223FSHJ Uglietta (Yan Yean)
8WHEELS85357NBTD J Rowan (Warrnambool)
9SLIPAWAY MERVYN174FSHE J Sladdin (Sebastopol)
10FUNK VOLUME53FSHP Gabriel (Melton)
Race No. 3City Of Greater Geelong04:27PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CEDRIC DIGGORY78332FSHI L Cockerell (Buckley)
2MAGIC HONDO2354FSHB L Ryan (Werribee)
3TRANSPARENT33444NBTH L Collins (Lara)
4HOT MILLIONS42376NBTT Womann (Lara)
5LOCHNESS MONSTER64NBTK Otterbach (Altona)
6MEMPHIS LEE23442NBTA J Sultana (Maddingley)
7PEDRO SHIRAZ33354NBTR Matthyssen (Talbot)
8MARINA’S DIAMOND26P88NBTL Lacy (Noble Park)
9MAR MILLION’S46265NBTT Womann (Lara)
10CHAD’S NITRO827NBTL H Harris (Somerville)
Race No. 4Buxton Real Estate04:47PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BUNNERONG LASS2754NBTL Lacy (Noble Park)
2ALVIN STREET87FSHK Lloyd (Anakie)
3SMURF’S PHYLLIS35777FSTDD R Knight (She Oaks)
4THREE VOTES1546FSHH Mcadam (Nunawading)
5CROWBAR55FSTDM A Delbridge (Balliang)
6SLIPAWAY MAVIS71FSHE J Sladdin (Sebastopol)
7LADY BOMBER53726NBTD R Bushell (Winchelsea)
8SUNNY BEAM46NBTL R Sturgess (She Oaks)
9CHAD’S NITRO827NBTL H Harris (Somerville)
10MAR MILLION’S46265NBTT Womann (Lara)
Race No. 5Austin’s Wines05:07PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SCAVENGER HUNT6817126.41S O Mills (Tooradin)
2MIDNIGHT MARVEL18345NBTR Harrowfield (Colac)
3WOODLAND JACK37556NBTA J Harmes (Corio)
4CHARLIE BOOTS72423NBTM J Gibbons (Lara)
5TANRODDY TRINA72385FSHB S Bunworth (Casterton)
6BORTOLOTTO1456226.49W L Miller (Skipton)
7KINETIC BOOST77488NBTW P D Read (Devon Meadows)
8ZORKO4733126.75J P Psaila (Little River)
9SHANNON CAPRICIO11755FSTDJ Uglietta (Yan Yean)
10ELUSIVE DIAMOND68857FSTDR N Eades (Carrum Downs)
Race No. 6Top Cat Video05:27PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD STONE84555NBTA J Scott (Cranbourne)
2SANCTIFIED53664NBTH L Gates (St Albans)
3DAINTREE SILK25775FSHJ R Mifsud (Hernes Oak)
4MOONLITE SPICE8882122.95J Formosa (Heathcote)
5DIEGO SIYAN68436NBTM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
6STUDLY DAN3555422.91A Galea (Sunshine North)
7ROB THE OWNER18358FSHS M Combridge (Junction Village)
8DON’S FLASH88267NBTK R Ward (Mount Moriac)
9ARVO’S VIPER55827NBTK Arvanitis (Nyora)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Beckley Park Community Market05:47PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PLAYGIRL TAMMY74744NBTJ P Psaila (Little River)
2INDIFFERENCE15582FSHK R Chalker (Pearcedale)
3MISS JENNY48757NBTW P D Read (Devon Meadows)
4GALBA PHIL56F1FSTDJ R Maple (Little River)
5COOL ZED3322126.33P J Osborn (Cobden)
6BIT DASHING45442NBTD Tallentyre (Lara)
7OUR DANNY BOY7426226.35J P Psaila (Little River)
8POISON OAK5444126.44J Palma (Lara)
9SUPER FLY87748NBTW P D Read (Devon Meadows)
10TRANSFORMOSA644F7NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 8Basic Bookkeeping Drysdale06:07PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1INSPECTOR LYNLEY7482826.21T Womann (Lara)
2SOL’S PHANTOM5337126.33J R Maple (Little River)
3DA STIG68888NBTW P D Read (Devon Meadows)
4JOSH MILNE76521NBTJ Formosa (Heathcote)
5REYNARD’S KING4378326.02J A Sharp (Lara)
6PERFECT NINA67722NBTG Rossin (Yarrambat)
7EXTRA SPECIAL78665NBTW P D Read (Devon Meadows)
8POLLY’S WAY67573NBTS O Mills (Tooradin)
9DOC’S DORA78544NBTW P D Read (Devon Meadows)
10HEY REX4456426.43R K Stack (Lara)
Race No. 9Frontline Security06:22PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNIQUE FLIGHT7247522.93J M Torr (Eaglehawk)
2CARN BANDIT5458822.96T Matthyssen (Talbot)
3CHAD’S CHUCKY2688123.15L H Harris (Somerville)
4RIVERDALE SUNNY2457423.06I L Green (Little River)
5SIZZLIN’ FRIZ78352FSTDL R Fulford (Maffra)
6STAR GIRL38766FSTDT Womann (Lara)
7NO ACTION3377223.01B F Courts (Heidelberg West)
8BRINNY STRESS373F6NBTK Quinn (Cundare)
9ARVO’S VIPER55827NBTK Arvanitis (Nyora)
10NO HERNIA36414FSHB D Bunworth (Casterton)
Race No. 1095.5 Krock06:41PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOT SYND44831FSHS A Mifsud (Hernes Oak)
2SUPER INFERNO6187723.09S Long (Pakenham)
3POST CODE1726623.19T A Deglaitis (Moolap)
4RUN DEANO RUN67655NBTA Galea (Sunshine North)
5COMPLICATED MISS18888NBTP M Watt (Ballarat)
6SWOOPED77534NBTJ Sharp (Lara)
7MICHELLE ENLIM18482NBTJ Formosa (Heathcote)
8ERICA BLACK37855NBTS M Combridge (Junction Village)
9NO HERNIA36414FSHB D Bunworth (Casterton)
10VAPOUR STREET4666223.12J D Frewin (Newtown)
Race No. 11Tab.com.au06:57PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TAMMY’S LANKAN3887623.15L H Harris (Somerville)
2GALBA PAUL6T41123.04J R Maple (Little River)
3SPHINX3413723.24E L Lloyd (Anakie)
4ZACARIAH23216NBTL R Morshead (Barongarook)
5LIGHTNING TESSF2377NBTM Galea (Sunshine North)
6ENJOY THE RUSH35476NBTV Brook (Colac)
7MISS CHA CHA27318NBTD Geall (Lara)
8GO WILD STRESS63767FSTDK R Ward (Mount Moriac)
9VAPOUR STREET4666223.12J D Frewin (Newtown)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Xtreme Technology07:22PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DARLEY SOS4184123.13T Monaghan (Darley)
2KESH57444FSHC Mclennan (Airport West)
3EXPLOSIVE DOLLY25133NBTM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
4KOKO KOLA24873NBTS Kruckel (Daisy Hill)
5SOUTHWOOD JUMA87746FSHJ A Leonard-Scott (Carrum Downs)
6GAVE SURF AWAY55747NBTN J Gates (St Albans)
7KIMBERLY SHIRAZ36766NBTS J Kaliszewski (Melton)
8TRISH THE DISH37388NBTP M Watt (Ballarat)
9VAPOUR STREET4666223.12J D Frewin (Newtown)
10*** NO RESERVE ***
Greyhound Fields (10657 Articles)




Download article as PDF