Greyhound Racing Sale Fields For Sunday 19th June 2011


Greyhound Box Draw For Sale – Sunday 19th June 2011

Race No. 1Sale Mazda05:00PM (VICtime)
Maiden event over 440 Metres at Sale Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1ROZEHILL RASCAL83627NBTJ J Forrest (Rosedale)
2KEL’S DESIGN83673NBTK M Fogarty (Heyfield)
3TIGERLAND LAD51223NBTS I Nagy (Traralgon)
4BURN NOTICE82NBTD L Young (Heyfield)
5SIR DON74642NBTS Dwight (Glengarry)
6DESTINATION ZERO62NBTG W Vening (Yarram)
7RECKLESS FEVER8484NBTJ R Healey (Kilmany)
8DOC’S DORA35227NBTW P D Read (Devon Meadows)
9PURE PERFORMANCE37235NBTG E Young (Heyfield)
10LILLY’S PEARL43256NBTW P D Read (Devon Meadows)
Race No. 2Bsg Australia Ht105:25PM (VICtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Sale Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1DR. SHARON58FSHS Chignell (Rosedale)
2ALBY ON FIRE26248FSTDW J Duve (Denison)
3PRETTYBOY FLOYD86576NBTR N Floyd (Sale)
4EGG BOUND42555NBTJ L Mcmahon (Darriman)
5DR. THOMAS3672FSHJ L Mcmahon (Darriman)
6LADY GREY256FSHD M Pulis (Moe South)
7GREYSYND ROSE25FSHP C Anderton (Devon Meadows)
8MIGHTY MIKAYLA63543NBTR D Conway (Bunyip)
9LOOKS LIKE MISTY44885FSHN J Lund (Cranbourne)
10COLLETTO WATERS37755NBTL A Hughes (Longford)
Race No. 3Lv Printers Ht205:42PM (VICtime)
Maiden Heat event over 520 Metres at Sale Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND FIVE36FSHP C Anderton (Devon Meadows)
2FLASHING WISH7FSHD M Pulis (Moe South)
3DR. HERIMONE36442FSTDW J Mcmahon (Darriman)
4NEARLY MIDNIGHT28364FSTDA Ferguson (Briagolong)
5SIZZLIN’ FRIZ325FSHP J Elston (Sale)
6MOURNE MOUNTAIN37355FSTDM D Forsyth (Maffra)
7WARRALONGA TINK56635NBTS Dwight (Glengarry)
8DR. ACASIA37365FSTDJ L Mcmahon (Darriman)
9COLLETTO WATERS37755NBTL A Hughes (Longford)
10LOOKS LIKE MISTY44885FSHN J Lund (Cranbourne)
Race No. 4Angoves Wines Final (gobis)06:06PM (VICtime)
Maiden Final event over 440 Metres at Sale Of $157,305 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155,900.

No.NameFormBestTrainer

1COCHISE COUNTY125.22P Bailey (Cranbourne South)
2CUGA MATRIX3NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
3BLUE SMOKE4NBTA C Tabone (Nambrok)
4GAELIC CHAOS4NBTW H Ferguson (Trafalgar)
5SMURF’S ZANDRA2NBTC A Tabone (Nambrok)
6BURRENDONG WAY3NBTD Mines (Woodside)
7DINGLEY ENFORCER2NBTL H Bottom (Drouin South)
8TOM TUKAN125.24B C Toner (Giffard West)
9DEXTERNATOR RIDE5NBTS T Mifsud (Hernes Oak)
10GAELIC RANGER5NBTW H Ferguson (Trafalgar)
Race No. 5Gold 124206:21PM (VICtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Sale Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1NORTHERN TROUBLE75326NBTF E Alister (Cranbourne South)
2LISA’S PEARL4348725.44W P D Read (Devon Meadows)
3FENCE MENDER3755325.18R J Toomey (Briagolong)
4FAST EDDIE MAC3426225.33D I Johnston (Maffra)
5FLYING OPERATOR8541624.93B R Alford (Yarram)
6ANGELS SING16841NBTB R Alford (Yarram)
7EXTRA SPECIAL7361425.29W P D Read (Devon Meadows)
8SONNY’S JET6128524.97S A Reed (Yarram)
9WRECK AND ROLL8673625.11L A Hughes (Longford)
10MISS ALABRAT5785824.95D I Johnston (Maffra)
Race No. 6Fonterra Social Club06:40PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Sale Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1UNO DAZZA43414NBTD Mines (Woodside)
2SAINT DELLSY51265NBTK J Iles (Cranbourne)
3PARFAIT ARMOUR38188FSTDD Barber (Hoddles Creek)
4WIN AND GRIN8632630.00J R Healey (Kilmany)
5FRASER’S GOLD33857NBTO R Fraser (Devon Meadows)
6DENT74214NBTP C Anderton (Devon Meadows)
7SOMEWHERE GIRL6528829.78L Newton (Briagolong)
8ENHANCED44126NBTP C Anderton (Devon Meadows)
9RUN RICHIE RUN66677NBTR W Wood (Warragul)
10DR. DIANNE65565FSTDJ L Mcmahon (Darriman)
Race No. 7Darnum Park (veterans)06:58PM (VICtime)
S/E Veteran event over 440 Metres at Sale Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1ANDO’S OCTANE5234324.79D I Johnston (Maffra)
2WADELOCK TIGER6545224.98M J Clohesy (Stratford)
3BRIAN BORU1575625.20A C Tabone (Nambrok)
4ONE PUTT PAT3234F24.95J J Forrest (Rosedale)
5HOLY MOLEY1713224.80F E Alister (Cranbourne South)
6SEISMIC GREEN2576425.02F Ryan (Koo Wee Rup)
7SALEGREYS GOLD8131325.31M D Power (Frankston)
8DR. REX7245FNBTW J Mcmahon (Darriman)
Race No. 8Optus Yes07:16PM (VICtime)
Free For All event over 440 Metres at Sale Of $1,950 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195.

No.NameFormBestTrainer

1WATER AND WINE5247425.12K Bailey (Stratford)
2MIGHTY GRUMPY2126725.18N Gieschen (Maffra)
3MAJOR STRIKE6264124.94E C Dowsey (Traralgon)
4ONE WAY ROAD7311825.07L H Bottom (Drouin South)
5FLYING PIECES5536524.94F Ryan (Koo Wee Rup)
6MARLEY AND ME6457424.70J S Telling (Maffra)
7BUCKLEY ROSE5153725.13S Chignell (Rosedale)
8RED SCAR BOY7827825.23P Jones (Hoddles Creek)
Race No. 9Leemons Meats07:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Sale Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1TAHNEE ROSE7622225.61W C Stevens (Sale)
2LAUNCHINATOR56156NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
3ON A DAY11532NBTB R Alford (Yarram)
4NORTHERN GUNNA23535NBTF E Alister (Cranbourne South)
5KONGO441F525.39P K Paynter (Stratford)
6ROMA KNOWS36273FSHF Ryan (Koo Wee Rup)
7NO MORE BIZZ52171FSHF E Alister (Cranbourne South)
8DR. CONGRESS3283125.39S Chignell (Rosedale)
9DA STIG7276525.45W P D Read (Devon Meadows)
10NEO66735NBTC Schembri (Moe)
Race No. 10G & T Sharp Plastering (tier 3)07:52PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 440 Metres at Sale Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S KEZ6345425.61R W Wood (Warragul)
2ASTON JAMES86522NBTL H Harris (Somerville)
3OCTILLY GIRL76755FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
4NOSE AROUND12657NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
5DR. SOOKIE1847325.42W J Mcmahon (Darriman)
6PARAGON BUSTER168T8FSTDD P Dooley (Maffra)
7VARIANCE82648NBTJ Jarkis (Lang Lang)
8DAYS OF STEAM8656325.43N J Lund (Cranbourne)
9WRECK AND ROLL8673625.11L A Hughes (Longford)
10DON’T COMMIT6666825.39G B Wood (Warragul)
Race No. 11No.1 Car Wash08:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Sale Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1COUGAR TY314825.29D Agius (Hernes Oak)
2GO RICKY GO5251825.67P J Elston (Sale)
3KASUNDI6713FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
4MIGHTY FOXY3147125.75M D Forsyth (Maffra)
5SPECIAL JOMAX5125.01S Richer (Foster)
6ASTON SUSIE221FSHW J Mcmahon (Darriman)
7TOPSY LOUISE72442NBTP D Colthup (Cranbourne)
8SMURF’S CYD7225125.53A C Tabone (Nambrok)
9MR. MACQUIRE58655NBTJ G Gieschen (Valencia Creek)
10BOMBA BLITZ4788625.63W P D Read (Devon Meadows)
Race No. 12Morelli Furniture & Bedtime (tier 3)08:28PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 440 Metres at Sale Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SHERIFF45484FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
2WINTER BURN8468525.66G E Young (Heyfield)
3MAYBE MICK75533NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
4PIECE OF WORK37877NBTM S Barber (Hoddles Creek)
5RECKLESS RIVER52178NBTJ R Healey (Kilmany)
6COUNTRY SLICKER75561FSTDJ R Healey (Kilmany)
7SMURF’S DONNA54764NBTA C Tabone (Nambrok)
8SMURF’S PABLO46863NBTC A Tabone (Nambrok)
9DON’T COMMIT6666825.39G B Wood (Warragul)
10DR. JOEY5768225.50W J Mcmahon (Darriman)
Greyhound Fields (13887 Articles)