Greyhound Racing Shepparton Fields For Wednesday 22nd August 2012


Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 22nd August 2012

Race No. 1Finer Fruits03:36PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MR. MOTOWN43466NBTJ S Fothergill (Numurkah)
2TUSCAN STORM66FNBTG A Howarth (Longwood)
3RUFF RUFF7774FSHM G Niele (Berringa)
4GIMME YA BUCKS785FSTDN L O’Brien (Seymour)
5FESTIVE AYERS7F3NBTG M Campbell (Peechelba)
6CYCLONE RUBY38858FSHS F Edgar (Warrenheip)
7REGAL DIAMONDS4265FSHA Spiteri (St Albans)
8RUNAWAY GRANT36535NBTD A Shovan (Adelaide Lead)
9TANTALIZING54878NBTP M Boots (Merrigum)
10ANGEL BABY73638NBTH A Wetzels (Seymour)
Race No. 2Shepparton News03:56PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LOPSIDED LOUIE46585NBTJ A Mangion (Numurkah)
2MEGATOP PHOENIX33NBTW L Connell (Harston)
3ELITE BELLA4865NBTP M Boots (Merrigum)
4JORGIA’S PATH357NBTJ Formosa (Heathcote)
5ILLEGAL POWER355FSTDK L Wright (Harston)
6FLYING VLAD63754NBTG Couldridge (Newstead)
7BOT’S BLUE BOY66245FSHS R Dervish (Stanhope)
8ELUSIVE DAICOS873FSTDD Harrison (Marong)
9REGAL PHANTOM56563FSHS J Spiteri (St Albans)
10UMIZOOMI MABLE43868NBTS L Thomas (Sandon)
Race No. 3Shepparton Retravision04:16PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NEW TAX778NBTC M Davis (Murrabit)
2SNOW BAT44NBTP M Boots (Merrigum)
3GIVE ME DIANNE86656NBTH A Wetzels (Seymour)
4BLACK BRONSKY5637522.77QF W Zeinert (Barnawartha)
5BET BET MAY33885FSHP M Patterson (Bet Bet)
6DROBBERS83826NBTG Couldridge (Newstead)
7SUNDEW JOHNNY84847FSTDL N Mitchell (Anakie)
8ROARING ROCKY54247NBTS E Stefanos (Longwood)
9LUCIDA35775NBTM J Scott (Dunolly)
10SPIRIT TRAIN45NBTM P Ellis (Nathalia)
Race No. 4Foott Waste & Recycling04:36PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1COCO MO CASH55453NBTA J Oconnor (Elmore)
2TOP STAR32551FSTDK J Hunt (Eaglehawk)
3RAILWAY RUBY64564NBTG Lemin (Axedale)
4NEW RECIPEF8867NBTC M Davis (Murrabit)
5RIVER SAND55227FSHA J Ferguson (Girgarre)
6CLOVALLEY BUTCH65463NBTG W Connell (Harston)
7PLENTY OF GIVE55625NBTG Couldridge (Newstead)
8ZAPP BRANNIGAN35423NBTS Waycott (Springhurst)
9CASHAHOLIC27783FSTDC Hagistavrou (Kings Park)
10JAY’S SPIRIT36654FSTDK Smith (Anakie)
Race No. 5Skill Training Victoria04:56PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHADED3413425.76J M Mcclelland (Jindera)
2POLLY’S WAY6668725.68P Kaltsis (Nagambie)
3FLOYD1221125.97M Roberts (Bacchus Marsh)
4BOWSTREET CINQUE3721326.09B J Buchanan (Sunday Creek)
5PIER STREET PUNK85732NBTP R Lambert (Melton)
6GOOD KARMA1131F25.95N G Burns (Rushworth)
7SUM SUM KEATS15286FSHS J Keating (Aspendale Gardens)
8NICKO55566NBTP Triaca (Lima)
9MR. COBALT54477NBTB A Fothergill (Numurkah)
10BOY IT’S SANDY36367NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 6Shepparton Veterinary Clinic05:21PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BRING IT HOME33714NBTG Kantzidis (Bundoora)
2BIG BOY JIMMY44236NBTD A Shovan (Adelaide Lead)
3FITZROY JET1327325.83F A Meyer (Maryborough)
4SIR DON48888NBTM S Barber (Hoddles Creek)
5HOTLIPS CUTIE78788NBTJ R Donaldson (Euroa)
6SISTER KATE21213NBTJ M Mcclelland (Jindera)
7WALKAWAY TRUE63645NBTM G Niele (Berringa)
8EBONY FLYER47732NBTG W Connell (Harston)
9IT’S KOOL DANNY25343NBTM G Niele (Berringa)
10SIABOD44555FSHM G Niele (Berringa)
Race No. 7Topcat Video Productions05:37PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK NASH3471826.22S Waycott (Springhurst)
2ALL INN JESS5345425.90T Duncan (Harston)
3DUKE’S REVENGE56613NBTP D Bartlett (Bamawm)
4ELLIE’S ESSENCE26858NBTJ Worsfold (Girgarre)
5BALTIC TYPHOON76626NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
6ELLIE’S LEGACY2TP1226.13J Worsfold (Girgarre)
7ALL INN JORDAN3645725.63T Duncan (Harston)
8SKY DEUCE21666NBTG Lemin (Axedale)
9BROMESTI FLYER68475NBTG J Bromley (Bendigo)
10MAGANDA LADY86727NBTJ R Donaldson (Euroa)
Race No. 83sr Fm05:59PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BILLY BULL38616NBTC Newman (Chiltern)
2VAPOUR SHAKER1636225.44N R Tait (Wangaratta)
3CELEBRATION3133325.68V Giles (Bamawm)
4LUCKY CHOICE7865825.96J Stavropoulos (Craigieburn)
5EVENT HORIZON3255525.85M G Niele (Berringa)
6WALKAWAY AGAIN14742FSHM G Niele (Berringa)
7MODERN FANTASY1746826.02J Worsfold (Girgarre)
8BLACK BANT23358NBTS J Mcmahon (Wangaratta)
9KID CONDOR45664NBTJ Formosa (Heathcote)
10TAPESTRY LACE86362NBTW L Connell (Harston)
Race No. 9Jade Media Photography06:14PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VALLETTA GRACE3172323.02P J Dunlevey (Cohuna)
2DAISY DOP4215122.19S J Waycott (Springhurst)
3VAE VICTUS6424822.49M Schlegel (Woodend)
4RED SCAR BOY44676NBTP Jones (Hoddles Creek)
5BIG BLUE TOMATO6445422.54P E White (Katamatite)
6GUNNA GET YA6423622.54W Hooke (Huntly)
7KREUZER ON FIRE78468NBTN R Tait (Wangaratta)
8DRIVE AWAY5857222.49B J Grenfell (Seymour)
9ELGIN LANE54453NBTJ W Anderson (Wahring)
10INNER FOX32454NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
Race No. 10Greater Shepparton06:37PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BAD BOY BOOGIE15878FSHD J Good (Skipton)
2POWER ELECT25271FSTDA Kent (Wantirna)
3SHORE TRAIN46265NBTJ S Fothergill (Numurkah)
4MOYARRA SUNSET3326322.83S J Waycott (Springhurst)
5PHOENIX FANTASY3221122.60G Lemin (Axedale)
6EL ARANDT58313FSTDM Roberts (Bacchus Marsh)
7LARRY DIGMAN52214NBTG Couldridge (Newstead)
8SISTER BULL BAR2371F22.67Z Los (Dookie)
9FOO FIGHTER7876422.28A M Rocke (Broadford)
10OUR BLUEAGLE5857722.60R E Gilmore (Arcadia)
Race No. 1124/7 Labour Hire06:54PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SET THEM UP8727622.83J A Mangion (Numurkah)
2BALLEER GLORY5117422.57G P Rigg (Girgarre)
3LASS’ REVENGE5872522.69V Giles (Bamawm)
4COME ON BEAR37118FSHJ Barbara (Pascoe Vale)
5JUST SHAKING14667FSHD J Good (Skipton)
6MINNIE’S FOOL31472NBTR J Ellis (Heathcote)
7SUPER INDIGO1327522.78N R Tait (Wangaratta)
8BUCK STOPS HERE62451NBTP Kaltsis (Nagambie)
9TANGULLA8324422.78G A Howarth (Longwood)
10BILLY SHINES5524622.68J R Donaldson (Euroa)
Race No. 12Neatline Homes07:11PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIC DIVA84683NBTR E Gilmore (Arcadia)
2WHODAT FLASH213622.75D Harrison (Marong)
3EM CEE CRASH68553NBTJ R Donaldson (Euroa)
4GYME DEAN3616122.53QG S Hope (Kialla Central)
5NIGHT NURSEF278122.93G A Howarth (Longwood)
6SHANNAH’S STAR35267NBTS E Stefanos (Longwood)
7MAGPIE FANTASY41222.56S W Burke (Kanyapella)
8OVERFLOW LAD1664722.58L F Trethowan (Chiltern)
9RIVALS MISCREANT141722.62S J Waycott (Springhurst)
10MR. FROSTY7F58822.83D A Shovan (Adelaide Lead)
Greyhound Fields (13985 Articles)



0 comments