Greyhound Racing The Meadows Fields For Monday 1st November 2010


Greyhound Box Draw For The Meadows – Monday 1st November 2010

Race No. 1Prime Time Sports Ht107:08PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1JUSTUS BALE53835G J Bate (Lara)
2MISS DEVIOUS22136G Kantzidis (Bundoora)
3LUSTY LAD37843D Crisafi (Officer)
4BLACK VIKING75161P Galea (St Albans)
5BOB’S BOY88422K R Ward (Mount Moriac)
6INFURIATION24845M T Carter (Violet Town)
7FLINDOSY BALE67147S J Collins (Lake Goldsmith)
8SCOTTIE WOO33223A L Dailly (Anakie)
9AQUASTATE88374A Azzopardi (Londonderry)
10WANALTA PRINCE35687A Norris (Wangaratta)
Race No. 2Sharp Ht207:25PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1MEPUNGA TEQUILA32324J E Mcdowall (Nullawarre)
2BUNDY BALE31615S J Collins (Lake Goldsmith)
3SHEER KISMET74221D Crisafi (Officer)
4KENNY JOHN56342K J Hunt (Eaglehawk)
5OKAY LANKAN51623S Clarke (Tooradin)
6PURE STEALTH21452R D Conway (Bunyip)
7JACK FITZ27412M L Mallia-Magri (Lara)
8MYSTERIOUS LOLA44432S B Toner (Garfield)
9AQUASTATE88374A Azzopardi (Londonderry)
10BELLA CAPRI12F68G R Hansen (Daisy Hill)
Race No. 3Craigieburn Sporting Club07:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1TOKEN ELITE55543J E Mcdowall (Nullawarre)
2LEO WABBIT28515D B Curtain (Drouin)
3WHY NOT NICK45355W T Gray (Wendouree)
4POWERETTE44123J Formosa (Heathcote)
5RED HOT ANDY18644R Clark (Toolleen)
6MIDNIGHT LAMP61661R Clark (Toolleen)
7WILD ARMS12431R J Britton (Lara)
8SOUL CALIBUR77341R J Britton (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Remondis Ht308:06PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1JOIN THE QUEUE47734K R Ward (Mount Moriac)
2ARENA FLYER11662A Azzopardi (Londonderry)
3GALAXY HIGH22167D B Curtain (Drouin)
4ELLA PATCHE41161A L Dailly (Anakie)
5GREYWINDS BEN56133T Womann (Lara)
6DARIUS BALE56281C A Treherne (Seabrook)
7HELLYEAH JACKO36354A P Bullock (Exeter)
8STRIKE BULLION55624M T Carter (Violet Town)
9BELLA CAPRI12F68G R Hansen (Daisy Hill)
10STAR OF PEDRO64675H L Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 5Roejen Services08:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1KAY CEE POWER44381T L Collins (Lake Goldsmith)
2BARRIQUE17244R J Britton (Lara)
3AMERICAN MCGEE11552R J Britton (Lara)
4COOL CHECKOUT15421R J Britton (Lara)
5STETSON LILY17831R J Britton (Lara)
6NAPOLEON TIGER12433M J Auld (Tatura)
7WIZZ WABBIT12253D B Curtain (Drouin)
8BARNEY STINSON12244B A Bravo (Lovely Banks)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Sport 927Silver Bullet/span>08:49PM (VICtime)
S/E Group 3 event over 525 Metres at The meadows Of $21,600 Prizemoney.
1st: $15,000 2nd: $4,400 3rd: $2,200.

No.NameFormTrainer

1CAPTAIN MILO11122M L Mallia-Magri (Lara)
2ARSONIST21562H L Collins (Lake Goldsmith)
3REV LIMITER14857T Womann (Lara)
4DYNA FORTE54113G J Bate (Lara)
5KINKA BALE21314G J Bate (Lara)
6SILENT GUARDIAN/span>12261D N Mcdonald (Cranbourne)
7GREYWINDS DOLL16412T Womann (Lara)
8SNOZZ13323J A Mackay (Richmond Vale)
9WHITE ARROW23211C E Abbott (Edenhope)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Merrifield09:09PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1KILRUSHF6143E D Whelan (Ascot Vale)
2BLACK IMPOSER62155A L Dailly (Anakie)
3EXCEL LIKE TIME15621A Azzopardi (Londonderry)
4DYNA OBELIA13822A L Dailly (Anakie)
5ZAMBOLA BALE26541G J Bate (Lara)
6WHITE ARROW23211C E Abbott (Edenhope)
7WARNING LABEL12434A Langton (Anakie)
8ADMIRAL BALE48777G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8City Of Hume Cup Final09:29PM (VICtime)
S/E Group 2 event over 600 Metres at The meadows Of $42,700 Prizemoney.
1st: $30,000 2nd: $8,500 3rd: $4,200.

No.NameFormTrainer

1ALLEN ZANDER35211A L Dailly (Anakie)
2SANDHOG25342G Mitchell (Keysborough)
3PHILBY52221R J Britton (Lara)
4COOL WABBIT11121R J Britton (Lara)
5SEEK AND DESTROY/span>51132A Azzopardi (Londonderry)
6SYMMETRY16F42R J Britton (Lara)
7FLASH OF LIGHT/span>52772M A Delbridge (Balliang)
8DECEMBRIST16261R J Douglas (Heathcote)
9NAPOLEON TIGER12433M J Auld (Tatura)
10MAGPIE LOMAR53133D N Mcdonald (Cranbourne)
Race No. 9Sunbury Aquatic & Leisure Centre09:50PM (VICtime)
Grade 4 event over 525 Metres at The meadows Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1FANTASY QUEEN24283R Clark (Toolleen)
2SHINTARO SAMURAI52561R Clark (Toolleen)
3HAMEL12566G Watts (Lara)
4LUKE’S MEDAL22445R J Neocleous (Hazelwood North)
5PENSKI ILLUSION38437T Womann (Lara)
6BEE GEE MAC26164D A Beasley (Footscray West)
7TROYUDEN11348P J Mccoll (Kooroocheang)
8MAXIMUM RIDE71753L Cockerell (Buckley)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Broadmeadows Leisure Centre Ht410:08PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1GO WILD FELP86276H L Collins (Lake Goldsmith)
2BLOOD OATH12551S G Dalton (Coldstream)
3GAELIC BALE34521A L Dailly (Anakie)
4UNO BRINNEY81411T Baker (Kilmore)
5HELLYEAH GEOFF23857A P Bullock (Exeter)
6THANKS DEST1733D Crisafi (Officer)
7BELLA BIANCO36624W E Hansen (Daisy Hill)
8MOLLY JANE35781A Mcdowall (Nullawarre)
9WANALTA PRINCE35687A Norris (Wangaratta)
10AQUASTATE88374A Azzopardi (Londonderry)
Race No. 11Craigieburn Leisure Centre Ht510:30PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1OCTANE EIGHT48411S Bonaccurso (Mount Mercer)
2OCTILLY GIRL23334J Delaroche (Cranbourne North)
3SHIVER INSIDE/span>52438T Womann (Lara)
4DODGEE TOM36841P J Frost (Heathcote)
5TIME TO SPEED41456J Galea (Tarneit)
6DYNAMIC DYLAN72525A L Dailly (Anakie)
7KILTY LAD11228K M Bravo (Lovely Banks)
8AVERY BALE47514S J Collins (Lake Goldsmith)
9STAR OF PEDRO64675H L Collins (Lake Goldsmith)
10WANALTA PRINCE35687A Norris (Wangaratta)
Race No. 12Sport 927 Winners Ht610:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1ARICA DORA51438T Womann (Lara)
2BLACK STAX38763S Bonaccurso (Mount Mercer)
3BRETT VAN CLEEF12115J M Karamatic (Lara)
4THECLA BALE12755G J Bate (Lara)
5DOC’S DISCIPLE31734J Formosa (Heathcote)
6TRACTOR MAX21353D J Baker (Carnegie)
7AINT WORKIN’38134L Delbridge (Balliang)
8DIGITIZE32382S Hopkins (Junction Village)
9BELLA CAPRI12F68G R Hansen (Daisy Hill)
10STAR OF PEDRO64675H L Collins (Lake Goldsmith)
Greyhound Fields (13920 Articles)




Show Me All · Greyhound Race Fields · Victorian Fields · The Meadows Fields

Search For All Other Stories & Fields That Mention :