Greyhound Racing Warragul Fields For Thursday 30th August 2012


Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday 30th August 2012

Race No. 1Lion Quality Products12:57PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MY GIRL4477NBTJ W Reddoch (Healesville)
2HE’S NO WALLY722FSHJ Condon (Tooradin)
3LAR DEE DAR35554NBTD M Williamson (Moe)
4JESS DUNROAMING82473NBTM V Sposito (Morwell)
5COOLIBAH ICE44363NBTJ A Leonard-Scott (Carrum Downs)
6SISCO SHUFFLE28232NBTJ Jarkis (Lang Lang)
7UP THE SAINTS87266NBTP P Krasnaborodkin (Noble Park)
8REGAL RIDE475NBTS L Eustace (Athlone)
9TEENA’S RASP42555NBTD W Knocker (Langwarrin)
10DOVETON45228NBTR Boehm (Dollar)
Race No. 2Australian Quality Pet Foods01:18PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TALKIN’ ABOUT74368NBTS D Sinclair (Morwell)
2THANKS DAVE62364NBTD F Bottrell (Belgrave)
3REGAL PHANTOM56563NBTS J Spiteri (St Albans)
4BLACK MAMBA42674NBTT Cortese (Hampton Park)
5HAZEL67487NBTO R Fraser (Devon Meadows)
6SMITHY’S GIRL66763NBTK L Smith (Doreen)
7IRREX O’MAC66552NBTM Campbell (Longwarry)
8INDURAIN33334NBTM J Harrison (Marong)
9INFRINGEMENT5465NBTJ E Barlow (Hampton Park)
10CASHAHOLIC77837NBTC Hagistavrou (Kings Park)
Race No. 3Topcat Video Productions01:39PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SLICK MIX27233NBTJ E Barlow (Hampton Park)
2APOLLO’S SURF66766NBTG W Hopes (Reservoir)
3MAMSELLE NOIRE7274TNBTR N Floyd (Sale)
4TERENCE8777TFSTDW H Ferguson (Trafalgar)
5BRONKO’S CHOICE7644FSHB Longhurst (Bacchus Marsh)
6NOTORIOUS GIRL45FSHT Liuzzi (Lara)
7LUKE’S SPECIAL74NBTD Mines (Woodside)
8BLACK SKEETA34525NBTP Handley (Frankston North)
9SHEZA BIT RICH54467NBTJ E Peterson (Morwell)
10BLONDY DRAMA87476NBTO R Fraser (Devon Meadows)
Race No. 4Wild Dog Winery01:59PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KARINGAL TOTE2137222.74M C Brown (Loch)
2SPIRITUAL ONE8527123.21N T Tapp (Narre Warren)
3LARKHILL BUCK3557822.84P E Giles (Moe)
4CHEWY’S GIRL4475523.06J C Rohan (Trafalgar)
5INTO THE MIST65727FSHB J Grenfell (Seymour)
6ARVO’S STEFAN78878NBTK Arvanitis (Nyora)
7BUSH LAD54363FSHA M Mcinnes (Elliminyt)
8REGAL WOO4652822.78P J Kelly (Longwarry North)
9BUCKLEY ROSE5233622.93J Chignell (Rosedale)
10PURE INK7435722.92C R Haas (Tynong)
Race No. 5Www.hotdogs.com.au02:19PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT A CORKER2667726.39D W Wheeler (Cranbourne)
2FIRE FIRE316FSHG R Hall (Yarragon)
3MISS BENBRIDGE55687NBTW P D Read (Devon Meadows)
4BLACK ASSEGAI16FSTDD M Pulis (Moe South)
5MENTAL FORCE67635NBTJ Brooks (Longwarry)
6MEIKA MAGIC47577NBTM J Busuttil (Kilmany)
7SEVEN DEGREES14734FSHT A Whitford (Sale)
8DOWN DE ISLE57887NBTB Ender (St Albans)
9BORDERLANDS75666NBTA R Wood (Nambrok)
10SLIPSTREAM LAD6437825.95P C Anderton (Devon Meadows)
Race No. 6Elgas02:39PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TOMBSTONE14886NBTA R Wood (Nambrok)
2MIZZY MALDINI4857426.49S Steiner (Warneet)
3RETWEET1532226.47W Cunningham (Devon Meadows)
4GLENAVON ROBIN74434NBTR S Cameron (Cranbourne)
5FAWN CHOW73555NBTK J H Mccann (Rye)
6DIAMOND KATIE8847426.38F Spiteri (Sunshine West)
7VIOLET RAY43276NBTO R Fraser (Devon Meadows)
8TEENA’S HAMMER54743NBTD W Knocker (Langwarrin)
9EXTRA SPECIAL7567826.51W P D Read (Devon Meadows)
10BETRAYER65345NBTR T Mchugh (Pakenham)
Race No. 7Veolia Environmental Services02:59PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GEDDES4822126.83T P Howat (Glenroy)
2SPEEDWAY STUEY34358FSHA M Mcinnes (Elliminyt)
3GO ANDY15673NBTJ Brooks (Longwarry)
4WARKDALE JACK3635127.12P J Galea (Rosedale)
5VERBALIZE4585226.58I W Dann (Whitelaw)
6HABERDASHERY681T5FSTDT A Proctor (Alberton West)
7NAUGHTY NUGGET75F78FSHP A Simone (Pirron Yallock)
8KICKIN’ SHIRAZ8651526.61J K Grima (Koo Wee Rup)
9MISS JENNY75858NBTW P D Read (Devon Meadows)
10RIVER DAWN1434526.39I L Green (Little River)
Race No. 8Lion Products Load Restraints03:19PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHE WAH4667526.55C L Haigh (Crossover)
2DONS DAUGHTER7511226.40N M Carthew (Newcomb)
3BOSS HOGG PIZZAS5776426.35S Richer (Foster)
4LOSER MAKES GOOD2255626.11J Paraskevas (Kilmany)
5JOIE DE VIVRE2565726.28M Height (Yarragon)
6DAYS OF STEAM5287726.21N J Lund (Cranbourne)
7DA STIG88758NBTW P D Read (Devon Meadows)
8RIVERDALE COWBOY62343NBTI L Green (Little River)
9MASTER HUGH2374626.09N P Boyd (Pearcedale)
10MATTY’S GIFT27755NBTI C Brown (Loch)
Race No. 9Wwr Sawdust03:37PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S ELA71878NBTG L Arvanitis (Nyora)
2BELJAY BLITZ8575723.02B A Scott (Pearcedale)
3ARVO’S BEATTIE5157823.33K Arvanitis (Nyora)
4TURNOUT4342222.99I A Hastie (Bass)
5COOPER’S PADDY5864223.25P J Burns (Koo Wee Rup)
6BELOLLIE1388623.19P Kaltsis (Nagambie)
7PORTLEE LADY6137723.00P A Simone (Pirron Yallock)
8TOOPAEUS PRINCE2751422.92J Brooks (Longwarry)
9SANCTIFIED43536NBTB J Grenfell (Seymour)
10EVERGLEAM5758822.99S J Elmes (Dollar)
Race No. 10Ashley Institute Of Training04:01PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GIPPY FLYER7642723.32A R Anderson (Cranbourne)
2BURNSY’S MATE77728NBTP J Burns (Koo Wee Rup)
3MAJOR BLITZ2732523.38N T Tapp (Narre Warren)
4ERICA BLACK2678723.01S M Combridge (Junction Village)
5TOOPAEUS GOLD2732123.17J Brooks (Longwarry)
6ARVO’S DIEGO5127123.20G L Arvanitis (Nyora)
7TOW AWAY35673NBTD M Williamson (Moe)
8OUR MINDY52212FSTDA L Lawson (Mirboo North)
9ARVO’S VIPER78F78NBTK Arvanitis (Nyora)
10FIVEWAY ARANDT55256NBTP A Simone (Pirron Yallock)
Race No. 11Big Dog Products04:17PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SNOW SURFERF587123.16G W Hopes (Reservoir)
2MISTER CURTIS74462NBTN P Boyd (Pearcedale)
3REGAL OCTANE48778NBTW Portelli (Rockbank)
4CAPTAIN CASTILE8645523.20W P D Read (Devon Meadows)
5ARVO’S CHITA88788NBTG L Arvanitis (Nyora)
6SUPER MISTY87638NBTE Prazza (Morwell)
7BURNSY’S STYLE5626823.02P J Burns (Koo Wee Rup)
8BLUEY’S LUCK8561523.45M Georgiou (Cranbourne South)
9SHE’S HAYDENS3575723.08K L Minne (Moe South)
10KYELLA MAGIC8877823.27B E Sonneman (Warragul)
Race No. 12Pakenhamarket Fruit & Veg04:37PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORIENTAL BLAZE4167623.17R M Busuttil (Kilmany)
2BURNSY’S BINDI5755123.42P J Burns (Koo Wee Rup)
3SHEZA RUNAWAY5178823.33J E Peterson (Morwell)
4PATCH IN TIME6768623.04B A Scott (Pearcedale)
5TRYING7833123.23J Brooks (Longwarry)
6SHANRON GIRL85587FSHG Dalton (Hazelwood North)
7JAMRON6143323.23M J Busuttil (Kilmany)
8TUTU CUTE56418FSHP Kaltsis (Nagambie)
9MISS CONTROL123.29L J Cunningham (Pakenham)
10TEENA’S FILE5616423.23T E Burns (Koo Wee Rup)
Greyhound Fields (13959 Articles)