Greyhound Racing Warrnambool Fields For Friday 4th June 2010


Greyhound Box Draw For Warrnambool – Friday 4th June 2010

Race No. 1Macey’s Bistro03:51PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MICK’S WISH82128P B Crawley (Mortlake)

2OH PEDRO7F815A R Harding (Hamilton)

3BROOMBRAE STORM52P21A Langton (Anakie)

4PAILING78883P J Grills (Lara)

5BLACK BEN’S SON74434N Jarvis (Kaniva)

6QUICK EZE52557E L Lloyd (Anakie)

7GOLD POTION14867G Mitchell (Keysborough)

8SENNI TINA42885A D Marum (Lara)

9EL GARNO17745C Billington (Portland)

10FIELD OF TULIPS68586D R Vigor (Lara)

Race No. 2Norlane Hotel04:11PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PERFECT SKYE47126P B Crawley (Mortlake)

2EDINBURGH LOGAN16537A G Thomas (Skipton)

3LATE GOAL65654E J Stanley (Lara)

4BOWIE EXPRESS78611J M Kelly (Koroit)

5MIA STEFFI23783R A Gavin (Killarney)

6ELUSIVE BOND65553A R Harding (Hamilton)

7BUT WHITE88284C Billington (Portland)

8AMETHYST BEAUTY26334A Langton (Anakie)

9HIKARU WHISPERER77184C A Knights (Warrnambool)

10TED THE HEELER14586D G Blake (Bringalbert)

Race No. 3Ultimate Sports Enterprises04:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1INDIGO DOWD52415A F Giuffre (Grovedale)

2SNORKY SMASH ‘EM78274P W Brouwer (Branxholme)

3MISS NATURAL41841C Billington (Portland)

4HER MUM’S GIRL177J R Britton (Anakie)

5NIKITA STAR33376D R Vigor (Lara)

6MIGHTY GEORGE1476G Mitchell (Keysborough)

7COCO BLACK FLASH61556A D Marum (Lara)

8CAN’T RECALL12365D I Burnett (Drysdale)

9LESS STRESS8177B D Bunworth (Casterton)

10MIDWEEK HUSTLE43584K Brooks (Bringalbert)

Race No. 4Bamstone04:53PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DYNAMIC DYLAN123A L Dailly (Anakie)

2WHAT A GRAND48325E J Stanley (Lara)

3HAWKA13565P Dickson (St Leonards)

4LILLIE LAD32344R J Maher (Bushfield)

5PUSH THE PAINT318A Langton (Anakie)

6DELTA GOLD21846J Borg (Maryborough)

7MR. KOTZO11277D I Burnett (Drysdale)

8NIPPER’S LAD33861P J Keane (Koroit)

9PERFECT UNO46668P B Crawley (Mortlake)

10MANAMI PRINCESS83684C A Knights (Warrnambool)

Race No. 5Midfield Group05:13PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1YUKON RIVER77314A B Mcnamara (Mt Wallace)

2MEPUNGA MAC58654J E Mcdowall (Nullawarre)

3MAGIC HAZARD44643K ( P Mugavin (Killarney)

4WHITEWATER BAY54673P A Fish (Dennington)

5MISS MUSCAT81542M A Delbridge (Balliang)

6KANYE COOL54721G Mitchell (Keysborough)

7DYNA TURBO11645A L Dailly (Anakie)

8SIR LANKAN55447D I Burnett (Drysdale)

9MADISON’S GIFT54865K Brooks (Bringalbert)

10DANCING TRIXIE17657A R Harding (Hamilton)

Race No. 6Bingo sales Australia05:30PM (VICtime)
Free For All event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1SASHA JET11231J D Frewin (Newtown)

2KATIE’S TEARS53821P C Anderton (Devon Meadows)

3BOMBASTIC HAWK21132D M Cairns (Lal Lal)

4ELITE LOMBO62735J P Psaila (Little River)

5SHEYLEA31511M M Hirtzel (Elaine)

6SURE COOL13215K ( P Mugavin (Killarney)

7LUV A MERLOT12787W L Miller (Skipton)

8REMO MAKO74318R J Keating (Portland)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Greyhound Adoption Program05:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1REMO ARCTIC87181G Mitchell (Keysborough)

2SINGING BEE338T8C Billington (Portland)

3COMPLETE MADNESS21216P C Anderton (Devon Meadows)

4COURTNEY’S SON13348T H Walsh (Koroit)

5TOKEN ELITE28777J E Mcdowall (Nullawarre)

6HOT CHANCE35262R L Fisher (Streatham)

7BOMBASTIC WIGGLE23642D M Cairns (Lal Lal)

8TIS THE ONE51613L Delbridge (Balliang)

9SNAKE PLISSKEN78884G Buttigieg (Kaniva)

10TURN TO GOLD46788M K Lloyd (Anakie)

Race No. 8Bendigo Bank (gobis)06:12PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 450 Metres at Warrnambool Of $192,585 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190,900.

No.NameFormTrainer

1JACOB’S SHIRAZ65818A Mcdowall (Nullawarre)

2ZOEY BALE65825A L Dailly (Anakie)

3MOVEMBER MAC36721L C Johnson (Warrnambool)

4OUR TOYMAN58811J P Psaila (Little River)

5MICK FITZPATRICK74733M A Delbridge (Balliang)

6EXPLOSIVE RHODE72F12N L Mccullagh (Warrnambool)

7SUPREME JOE73172A L Dailly (Anakie)

8PERFECT PRIZE36733P B Crawley (Mortlake)

9TIM SALE42484E J Stanley (Lara)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Mclaren Sheet Metal06:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1COOL CARD76255G Mitchell (Keysborough)

2CYCLONE NED23448G Mitchell (Keysborough)

3BALLISTIC SHIRAZ58555D J Fisher (Yangery)

4PERFECT PADDY66544P B Crawley (Mortlake)

5WRITE TO MIKE75463S N Fisher (Yangery)

6NIKAYLA STORM13883G Buttigieg (Kaniva)

7SEISMIC WHITE45463P C Anderton (Devon Meadows)

8BURNING IMPACT68676E L Lloyd (Anakie)

9HAIR SPRAY38838N Jarvis (Kaniva)

10DIGITAL SUN74747T H Walsh (Koroit)

Race No. 10Bool Bet06:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1VENUS GRANGE174F2P J Grills (Lara)

2WHO’S AL17671K P Gavin (Killarney)

3MONTALE35677D R Vigor (Lara)

4NIKAYLA GALORE55537G Buttigieg (Kaniva)

5ANOTHER HAMISH61284P A Hubbard (Mortlake)

6SUPREME FORCE13132S N Fisher (Yangery)

7HAYLI JAYDE27355A D Marum (Lara)

8KIRKSTALL TOM81313P Mcarthur (Irrewarra Via Colac)

9ALICE MCBRIDE55487A D Marum (Lara)

10JUST ONE OVER76586P J Grills (Lara)

Greyhound Fields (13718 Articles)