Greyhound Racing Cannington Fields For Wednesday 18th July 2012


Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 18th July 2012

Race No. 1Circus Joseph Ashton06:28PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1INVERNESS1538NBTL J Britton (Nambeelup)
2FREEWAY ANGEL24233NBTK Harding (Southern River)
3VEGAS VIXEN1FSHR Brankstone (Oakford)
4TYPHOON DARCY43513FSHM J Beamish (Southern River)
5AGNEW PRINCE32584NBTR G Noden (Canning Vale)
6ZINI’S SECRETF7361FSHW P Jacobson (Northam)
7PLATINUM CHARTER184NBTG W Martin (Southern River)
8KENTUCKY BLACK2FSHM J Julien (Stoneville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Circus Hotline 0411 302 09506:48PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1INDUSTRY34661FSHS B Withers (Cardup)
2TIG’S ACE43FSHD M Menaglio (Gnangara)
3BRAGA MUSTANG426NBTB K Yates (Forrestdale)
4ZELLWEGERS MAGIC54642NBTW D Choules (Bakers Hill)
5SHANGHAI KNIGHTS55362NBTK J Glenny (Bakers Hill)
6NIKITA’S FLAME25222NBTJ E Wright (Southern River)
7COLOCCINI1FSHJ P Marsh (Canningvale)
8MISS CLELIA22253NBTS Sammut (Millendon)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3What A Circus07:08PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ARTY BOY47NBTD M Menaglio (Gnangara)
2WOZNIACKI MAGIC62712NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
3EUSTACE MICKLE42445NBTW D Choules (Bakers Hill)
4WONDER ROBYN85766NBTK J Glenny (Bakers Hill)
5ANGEL LEE86624NBTS Sammut (Millendon)
6ARCHIE DOODAH13223NBTJ P Marsh (Canningvale)
7COOL KEEPING38276NBTC M Bennett (Southern River)
8BENATAR GIRL1FSHJ Dailly (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Wheel Of Death07:28PM (WAtime)
Maiden Heat event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1HIDDEN DIAMOND31FSHT M Williams (Nambeelup)
2CHANGES15NBTL J Britton (Nambeelup)
3PREMIER FLYER326NBTT J Gummow (Martin)
4NOIR FANTASY4542FSHG W Martin (Southern River)
5MAUDIE’S LASS44347NBTR G Noden (Canning Vale)
6SILVER SASHA27382NBTB J Abercrombie (Banjup)
7ANOTHER NAT33787NBTW P Jacobson (Northam)
8ROCKIN’ ROBIN232FSHM J Julien (Stoneville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Flying Trapeze07:49PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1TIMBO76727NBTM J Beamish (Southern River)
2BUSTLING SHIRAZ7468530.71C L Bainbridge (Heathridge)
3SUBLIMINALLY4123630.64L J Britton (Nambeelup)
4DUST COUPE6568430.69M J Beamish (Southern River)
5ROBERT ANDREW63255NBTL J Britton (Nambeelup)
6TIKKABILLA6853830.38M J Beamish (Southern River)
7ROXY MAC3413330.33K N Mclennan (Barragup)
8NAPOLEON TIGER4534330.27K Harding (Southern River)
9OLIVIA’S ASSET3363230.52B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10BALLYDUFF3586830.49J F Carmody (Banjup)
Race No. 6Under The Big Top @ Greyhoundswa08:12PM (WAtime)
Grade 4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1PEDRO SANCHEZ2646330.80B Keel (Canning Vale)
2SPRING NIKITA4827330.87J F Carmody (Banjup)
3BATTSY MONELLI7675730.51L J Britton (Nambeelup)
4HOGMANIA7866630.72G W Martin (Southern River)
5MILITARY POWER6428130.64P Stuart (Oakford)
6BALLY SWIFT24546NBTL J Britton (Nambeelup)
7MIDNIGHT REQUEST3482431.00M J Beamish (Southern River)
8LUCKY LESHANA35613NBTC L Bainbridge (Heathridge)
9ALL INN BYE21447NBTK Harding (Southern River)
10ROYAL ROMAN2155630.54N V Minutillo (Banjup)
Race No. 7Ashtons Miniature Horses08:27PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FUNKY HOSTESS6442230.65P Stuart (Oakford)
2FREEWAY RYDER4687731.03K Harding (Southern River)
3ETERNAL63146NBTS B Withers (Cardup)
4FLAMING COCKTAIL64132FSHB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5BIG COOL BOY5677330.84I J Vuletich (Brookton)
6OUR DIAZ8568831.36K J Glenny (Bakers Hill)
7DIAMOND STANDARD1627530.87G W Martin (Southern River)
8MR. ROOSTER1227531.05D S Rowe (Nambeelup)
9UCME TYPHOON25726FSHL J Britton (Nambeelup)
10KALDEN ABUBO4642331.31B K Yates (Forrestdale)
Race No. 8Flying Ashtons08:42PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ADRIATIC QUEEN4228130.92L J Britton (Nambeelup)
2DARRYL’S FUTURE61375FSHK N Mclennan (Barragup)
3PARANORMAL3182830.89S B Withers (Cardup)
4WASHINGTON HEAT1158330.95K J Glenny (Bakers Hill)
5MISS JULIET5643331.08J F Carmody (Banjup)
6MODERN STONE57787NBTC L Bainbridge (Heathridge)
7KIRBY’S BULLET51857NBTK J Foxton (Wellard)
8KING TROTTA5561430.91D S Rowe (Nambeelup)
9TARA’S SPECIAL3375830.97B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10MAXIMOO5244631.04H P Spykers (Wundowie)
Race No. 9Circusjosephashton.com.au08:57PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK ENIGMA7455430.67N V Minutillo (Banjup)
2FREEWAY FORCE5246430.63K Harding (Southern River)
3JAKE’S BROTHER8334131.01M J Julien (Stoneville)
4DUQUETTE35826NBTG W Martin (Southern River)
5GENUINE RELTUB32327NBTC M Bennett (Southern River)
6TWO TOXIC1611731.11S B Withers (Cardup)
7LION KING2277231.00P J Hepple (Lexia)
8AZIM1517331.43A J Donohoe (Nambeelup)
9APACHE ICON2253631.20B K Yates (Forrestdale)
10MAXIMOO5244631.04H P Spykers (Wundowie)
Race No. 10It’s A Circus09:17PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BILLY BURST2116231.20B Keel (Canning Vale)
2YING AND YANG3446630.93S Sammut (Millendon)
3MORE EXPECTED7886631.11C M Bennett (Southern River)
4ANOTHER SHIRAZ4467531.01C L Bainbridge (Heathridge)
5WINTER BREEZE5815130.86W A Brown (West Swan)
6NON COMPUS64422NBTL M Isaac (Harrisdale)
7NIGHTLY ASSASSIN67547NBTG W Martin (Southern River)
8WEST ON PEDRO3331131.04L J Britton (Nambeelup)
9TARA’S SPECIAL3375830.97B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10APACHE ICON2253631.20B K Yates (Forrestdale)
Race No. 11Circus Hotline 0411 302 09509:37PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HAD IT MADE3751731.33G W Martin (Southern River)
2SUPER SMILEY7184230.77C A White (West Pinjarra)
3ZIPPING BELLE7576130.75S B Withers (Cardup)
4POWER NAKI2552631.46C M Bennett (Southern River)
5UP ROAR46582NBTP J Hepple (Lexia)
6HYSTERIA MISS5373131.14B Keel (Canning Vale)
7SHANNON FLEX44486NBTL M Isaac (Harrisdale)
8GRETEL TWO8725131.37M J Julien (Stoneville)
9UCME TYPHOON25726FSHL J Britton (Nambeelup)
10KALDEN ABUBO4642331.31B K Yates (Forrestdale)
Greyhound Fields (10657 Articles)




Download article as PDF