Greyhound Racing Cannington Fields For Wednesday 27th June 2012


Greyhound Box Draw For Cannington – Wednesday 27th June 2012

Race No. 1Keith & Pete Pick The Picks06:25PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,670 Prizemoney.
1st: $1,950 2nd: $560 3rd: $285 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1EUSTACE MICKLE42FSHW D Choules (Bakers Hill)
2ETERNAL67326NBTS B Withers (Cardup)
3COOL KEEPING26238NBTC M Bennett (Southern River)
4TRINNYS ANGEL22175NBTG W Martin (Southern River)
5PUGGLE31FSHW D Choules (Bakers Hill)
6INVERNESS153NBTL J Britton (Nambeelup)
7FUNNY MAN317NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8ANGEL LEE78686NBTS Sammut (Millendon)
9ZELLWEGERS MAGIC47546NBTW D Choules (Bakers Hill)
10TRIFLE SMART24575NBTD S Rowe (Nambeelup)
Race No. 2Punters Club $35 Best Bet Pack06:45PM (WAtime)
Maiden Final event over 530 Metres at Cannington Of $4,450 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $715 3rd: $360 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CHILD’S FABLE32224NBTM J Julien (Stoneville)
2GUN GUNDI3363131.06G V Reid (Crossman)
3HYSTERIA MISS23753NBTB Keel (Canning Vale)
4LA GRA MURR14534NBTD S Rowe (Nambeelup)
5ADRIATIC QUEEN11422NBTL J Britton (Nambeelup)
6ARCHIE DOODAH113NBTJ P Marsh (Canningvale)
7WINTER BREEZE2258131.21W A Brown (West Swan)
8FREEWAY ANGEL57242NBTK Harding (Southern River)
9TRINNYS ANGEL22175NBTG W Martin (Southern River)
10TRIFLE SMART24575NBTD S Rowe (Nambeelup)
Race No. 3Tab Cannington07:05PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Cannington Of $2,495 Prizemoney.
1st: $1,475 2nd: $420 3rd: $215 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY NAILS11888FSTDK J Foxton (Wellard)
2UNBENDABLE72767FSHG W V Diemen (Munster)
3KINGA DAMO5661217.47P Worthington (Nambeelup)
4PAUA TO DETONATE6541117.33K Harding (Southern River)
5OTAGO31173NBTN V Minutillo (Banjup)
6ROMULUS3587117.14P R Sutherland (North Yunderup)
7WHERE’S KATIE31544FSHL M Isaac (Harrisdale)
8PLUTO POWER45121NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
9HE’S GONE LOCO6158517.20P Worthington (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Extra Edge Community Services07:25PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SAMCRO16636FSTDB J Maclean (Southern River)
2POWER NAKI1742531.46C M Bennett (Southern River)
3WHERE’S A DANCER1658530.81B M Mcpherson (Southern River)
4THUNDER CRACKER8346430.91K J Glenny (Bakers Hill)
5REFERENCE1567431.05S Sammut (Millendon)
6UP ROAR82465FSTDP J Hepple (Lexia)
7CHUBBY CHECKER5532630.88G R King (Martin)
8ROCKY LOGAN8176630.66C L Bainbridge (Heathridge)
9KALDEN ABUBO1246431.31B K Yates (Forrestdale)
10COUSIN JACOB3185430.95J Magistro (Piara Waters)
Race No. 5Companion Animal Services07:45PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,285 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1NEVER TOO MANY3421430.59L J Britton (Nambeelup)
2EDDIE MONELLI5484230.74P J Hepple (Lexia)
3BUSTLING SHIRAZ2374630.71C L Bainbridge (Heathridge)
4DOLLSTAN CRUISE5111130.47S L Richards (Wanneroo)
5BOSS COIN2211130.51J H Crossley (Southern River)
6PUREST HEART6233831.00C L Bainbridge (Heathridge)
7BLACK ENIGMA3745530.67N V Minutillo (Banjup)
8BARNEY STINSON7552430.71K Harding (Southern River)
9AIMER1412330.97L J Britton (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Casec Hakea Greyhound Program08:05PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL ROMAN3742130.54N V Minutillo (Banjup)
2AUTOAMERICAN5283630.68J F Carmody (Banjup)
3PATCH MONELLI2688630.60B K Yates (Forrestdale)
4BAUTISTA3348430.51B J Maclean (Southern River)
5MORTAL COMBAT2554630.89S Sammut (Millendon)
6MOSS VALE1331330.38L J Britton (Nambeelup)
7WILD ARMS64553NBTL J Britton (Nambeelup)
8TIMBO72376NBTM J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Greyhoundsaspets.com.au08:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RITZA MITZA57433NBTC L Bainbridge (Heathridge)
2VELOCIRAPTOR1152430.69L J Britton (Nambeelup)
3FREEWAY ACE5324230.62K Harding (Southern River)
4YING AND YANG4313430.93S Sammut (Millendon)
5NIGHTLY ASSASSIN66267NBTG W Martin (Southern River)
6MORE EXPECTED4267831.11C M Bennett (Southern River)
7AZIM3215131.43A J Donohoe (Nambeelup)
8ALEISHA ALLEN1525531.01J F Tonkin (Gosnells)
9KALDEN ABUBO1246431.31B K Yates (Forrestdale)
10VIOLONCELLO4337131.22M J Beamish (Southern River)
Race No. 8Bayer Animal Health08:40PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1APACHE ICON3422531.20B K Yates (Forrestdale)
2LIGHTNING DANCER7776530.96B M Mcpherson (Southern River)
3NON COMPUS17644NBTL M Isaac (Harrisdale)
4STUBBORN KID66764NBTC L Bainbridge (Heathridge)
5CLARETOWN JETT26614NBTL J Britton (Nambeelup)
6MISS PEDRO8766731.21M Sufredo (Stratton Heights)
7COMPACT LOVE4473231.35I T Wynn (Wellard)
8MISS JULIET8235631.08J F Carmody (Banjup)
9VIOLONCELLO4337131.22M J Beamish (Southern River)
10COUSIN JACOB3185430.95J Magistro (Piara Waters)
Race No. 9Jeff Mouritz’ Gas&air08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,315 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $890 3rd: $450 Unplaced: $125.

No.NameFormBestTrainer

1WHISPERING BLUE72113NBTB K Yates (Forrestdale)
2DODGE CHALLENGER1725230.89J F Carmody (Banjup)
3DUST COUPE1166530.69M J Beamish (Southern River)
4PEDRO SANCHEZ4352630.80B Keel (Canning Vale)
5*** VACANT BOX ***
6MONTACETO4487630.73K J Glenny (Bakers Hill)
7NAPOLEON TIGER2564530.27K Harding (Southern River)
8ROBERT ANDREW14563NBTL J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Fairplay Print09:17PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GIZMO RACER2513217.72B M Mcpherson (Southern River)
2CHEEKY CYCLONE5656717.31C M Bennett (Southern River)
3COOL MIDAS TOUCH3747PFSTDC L Bainbridge (Heathridge)
4PLANTAGENET53767NBTJ F Carmody (Banjup)
5TIKKABILLA18868FSTDM J Beamish (Southern River)
6ALCIDE HERVEAUX3351617.16J M Thompson (Southern River)
7EL QUESTO1811117.38P J Hepple (Lexia)
8SUNCUP1171117.45C M Bennett (Southern River)
9EL BLAZING27164FSHL M Isaac (Harrisdale)
10SKY SHADOW7228217.52J M Thompson (Southern River)
Race No. 11Skyracing.tv09:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GENUINE RELTUB32323NBTC M Bennett (Southern River)
2WON ON POINTS17FSHJ F Carmody (Banjup)
3CHIEF DRAMA66154FSHB M Mcpherson (Southern River)
4UNDAMAGED24142NBTG W V Diemen (Munster)
5BLURRED VISION35868FSHB M Mcpherson (Southern River)
6TEE CAHILL81313FSHB K Yates (Forrestdale)
7WEST ON CLAUDIA16177NBTP Worthington (Nambeelup)
8PORPLYZIA4355217.24C L Bainbridge (Heathridge)
9WHAT’S THE DIFF51214NBTP J Worthington (Nambeelup)
10DAISY FLAME15218FSHL M Isaac (Harrisdale)
Greyhound Fields (10657 Articles)




Download article as PDF