Greyhound Racing Mandurah Fields For Friday 3rd August 2012


Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 3rd August 2012

Race No. 1Cerebral Palsy Awareness Week06:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1EARN TO BERTH2325223.10L M Isaac (Harrisdale)
2MATTY’S GIRL85757NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3RUBY BITS8861122.68S L Kavanagh (Nambeelup)
4GINGIN AND DRY5433822.74J E Iwanyk (Nambeelup)
5CHEETAH GUNDI7111122.66G V Reid (Crossman)
6SIMPLE BULLET3656222.85M S Rees (Byford)
7STONEHORSE1435822.64J Dailly (Bakers Hill)
8ELITE CAPRI12442NBTB J Maclean (Southern River)
9MR. PRICKLEPANTS48468NBTK W Duncan (Duncraig)
10FREE TO ENTER3231723.09W Mcnally (Bouvard)
Race No. 2Creating Possibilities07:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DERRICK’S BOY5682227.82G W V Diemen (Munster)
2CHRISSIE CON2636128.02D R Starkie (Casuarina)
3ASTON CLAYTON77877NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4DIPLOMATIC LADY1153328.14J E Iwanyk (Nambeelup)
5KIRBY’S BULLET5737628.25K J Foxton (Wellard)
6PENOLA PANTHER42357NBTC M Bennett (Southern River)
7HYPNO LYN8677827.96K W Duncan (Duncraig)
8FLYING HYPO2746727.82J Jovanovic (Serpentine)
9TYPICAL BLONDE3672528.43D R Starkie (Casuarina)
10SILVERTON6544628.11B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 3Tccp.com.au07:27PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT REQUEST2456127.90M J Beamish (Southern River)
2BUGGLES77431NBTB M Mcpherson (Southern River)
3NAPOLEON TIGER53435NBTK Harding (Southern River)
4OCTANE VOW51114NBTL J Britton (Nambeelup)
5UNO MAC41387NBTC A White (West Pinjarra)
6SUBLIMINALLY2366127.47L J Britton (Nambeelup)
7DE WADE18316FSTDP Stuart (Oakford)
8TWIST AND SHOUT2461827.70B Keel (Canning Vale)
9BELLE SPECIAL5464127.52W A Skipper (Barragup)
10EXPLICIT DANCER54765NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 4A1 Salvage & Hardware07:46PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TEE CAHILL1131422.93B K Yates (Forrestdale)
2GLOVES ARE OFF8782322.80J E Iwanyk (Nambeelup)
3RIVERSIDE BELLE7656222.76W Mcnally (Bouvard)
4FRIED RICE6286522.99J E Iwanyk (Nambeelup)
5SMASHING GYPSY2125222.91M J Beamish (Southern River)
6ALL INN BYE14474FSHK Harding (Southern River)
7MRS GRIFF47853FSHK J Foxton (Wellard)
8GLEN ABBEY CHILL6788822.97P Worthington (Nambeelup)
9BY STEALTH33787NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
10BIG GALOOT4586622.61P Worthington (Nambeelup)
Race No. 5Essential Refrigeration Services08:04PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,275 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $270 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1OLIVIA’S ASSET6327222.60B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2NEED A SEATBELT3342522.77B M Mcpherson (Southern River)
3LOLLY COOLER1432322.64L M Isaac (Harrisdale)
4SPECIAL ANNIE7111722.65W A Skipper (Barragup)
5BUDDY BE COOL1111122.46T J Erenshaw (Canning Vale)
6WHERE’S KATIE3182222.67L M Isaac (Harrisdale)
7GIVE AND TAKE1111222.29L J Britton (Nambeelup)
8MAXY RHYTHM3224722.79J H Rennick (Barragup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Prime Trophies08:27PM (WAtime)
Grade 2 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,130 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $515 3rd: $255 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1KINGA DAMO8768422.56P Worthington (Nambeelup)
2PADDY ADAMS2112122.91T J Erenshaw (Canning Vale)
3PAUA TO DETONATE1113322.86K Harding (Southern River)
4PURE FERLY26432NBTL J Britton (Nambeelup)
5OCTANE ATTACK6615422.62J E Iwanyk (Nambeelup)
6DOLLSTAN FIVE2314722.84S L Richards (Wanneroo)
7SARANDON1684622.59E A Campana (Canningvale)
8OKAY ASHLEE2442522.66A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Dogtainers.com.au08:46PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $3,130 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $515 3rd: $255 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MARKO SAID SO7842122.74J Dailly (Bakers Hill)
2RUMBLE HERO6178822.70J H Rennick (Barragup)
3SMALL TALK3171322.92L M Isaac (Harrisdale)
4PRECIOUS PRETZEL4341122.80J E Iwanyk (Nambeelup)
5REGGAE’S AGIUS1627222.99A K Mclaren (Nambeelup)
6SNOW BULLET3653322.78M S Rees (Byford)
7SUNCUP1362122.90C M Bennett (Southern River)
8RAPLEY GEM1456322.65A K Mclaren (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Skyracing.tv09:07PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,985 Prizemoney.
1st: $1,700 2nd: $485 3rd: $240 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1THIRD STRING31128FSTDL J Britton (Nambeelup)
2JET JAMES2122422.85B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3BUCKLE UP TYLER8611622.62B J Maclean (Southern River)
4SMILE AND WAVE1173522.78W Rose (Nambeelup)
5JERSEY BALE84777FSTDJ A Waters (Nambeelup)
6FOSSICK1246122.62J Cole (Lake Clifton)
7LAYOUT3732622.95L M Isaac (Harrisdale)
8PERHAPS6316622.89J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Cerebral Palsy Awareness Week09:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DEJA VOODOO1111427.54D R Starkie (Casuarina)
2BOOM GASPAR2584327.95B I Smithson (Byford)
3HYTHE’S BEST4214527.90C M Bennett (Southern River)
4COOL WABBIT22872NBTL J Britton (Nambeelup)
5FREEWAY MILES37386NBTK Harding (Southern River)
6BAUTISTA8437327.40B J Maclean (Southern River)
7TIMMY WOODCOCK77653NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
8COCHISE COUNTY2122127.99K W Duncan (Duncraig)
9BIG GALOOT4586627.69P Worthington (Nambeelup)
10COLLEEN’S COMET44347NBTE A Campana (Canningvale)
Race No. 10Creating Possibilities09:42PM (WAtime)
Grade 4 event over 647 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1VELOCITY SPIRIT34321FSTDM J Beamish (Southern River)
2MORE EXPECTED86682NBTC M Bennett (Southern River)
3XENA BENZ53343NBTP Worthington (Nambeelup)
4EMBARGO1176637.14D R Starkie (Casuarina)
5*** VACANT BOX ***
6ON THIS DAY22414NBTB Keel (Canning Vale)
7TYPHOON TERRICKA77665NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8TWISTIE23754NBTD S Rowe (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Tccp.com.au10:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TWISTER MONELLI4887322.74B J Maclean (Southern River)
2TIGER TIGER12326FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
3RAKATA4866622.85P Worthington (Nambeelup)
4TYPAN4738422.82J E Iwanyk (Nambeelup)
5LIFE WARMING1577422.90J C Graham (Karnup)
6PINBALL PARKER1767122.78B M Mcpherson (Southern River)
7UNBENDABLE7223522.79G W V Diemen (Munster)
8BALLIN52276NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
9BIG GALOOT4586622.61P Worthington (Nambeelup)
10BY STEALTH33787NBTT J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TIKKA MASALA5464522.72M J Beamish (Southern River)
2VIDALIA5412223.02L M Isaac (Harrisdale)
3MIGHTY HELPFUL6157622.73B M Mcpherson (Southern River)
4BAD BOY CHARLIE7342323.42J M Thompson (Southern River)
5BASHY’S MAGIC3462322.65J E Iwanyk (Nambeelup)
6SHAWNTEONA3863522.77B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7BIG POPPER2167322.75L M Isaac (Harrisdale)
8OCTANE GLADE53232NBTB J Maclean (Southern River)
9ASH’S KURI852P422.93I E Bunny (Barragup)
10EVER SO SWEET5243423.26H P Spykers (Wundowie)
Race No. 13Online Race Reviews10:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1KYLIE KAN88672NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2HEARTACHES75673NBTJ Jovanovic (Serpentine)
3CHASING THIEVES1542127.66E Crudeli (Nambeelup Park)
4AZIM5173527.56A J Donohoe (Nambeelup)
5JEMIDAR GUNDI1474127.87G V Reid (Crossman)
6SPICEY EBONY5862527.84D R Starkie (Casuarina)
7KELSO SPIDERMAN73771NBTM S Rees (Byford)
8INDI’S MY GIRL2311227.95A K Mclaren (Nambeelup)
9QUEEN LI75737NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10FREEWAY RYDER6877528.01K Harding (Southern River)
Greyhound Fields (13985 Articles)