Greyhound Racing Mandurah Fields For Tuesday 12th June 2012


Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 12th June 2012

Race No. 1$27 Tuesday Buffet06:07PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FOUR BURNER75464NBTB M Mcpherson (Southern River)
2MISS PICKUP1FSHJ B Righetti (Coolup)
3SPOT THE ROCK48468NBTD N Magistro (Oakford)
4ZAMBORA MISS15433NBTW Rose (Nambeelup)
5OUR JET LI82724NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6TIM TAM DEBELLO26527NBTM J Beamish (Southern River)
7SPRING ALICE1625NBTA K Mclaren (Nambeelup)
8FLYING GYPSY63678NBTP Worthington (Nambeelup)
9JUPITER’S CHOICE78865NBTP Worthington (Nambeelup)
10MIDNIGHT BOY27446NBTM J Beamish (Southern River)
Race No. 2Free Entry Tuesday06:24PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MAISY52727NBTF Maller (Southern River)
2ANNA RUN4143NBTK J Foxton (Wellard)
3ALL TOO HARD42FSHM J Beamish (Southern River)
4CHALANA COOL63847NBTJ A Waters (Nambeelup)
5SHAN’S KAOS3334NBTD P Brown (Gidgegannup)
6STORMY GIRL22255NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
7WHISPERING LE44748NBTP Worthington (Nambeelup)
8BOWLER’S FANCY13NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9CHESSON68746NBTB M Mcpherson (Southern River)
10HENSCHKE64575NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 3A1 Salvage & Hardware06:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BELFAST KATHY4254222.97M S Rees (Byford)
2FRUITYLICIOUS1647422.96L A Hodgson (Nambeelup)
3OCTILLY GIRL6427722.83B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4RUMBLE DYNAMO8634622.78J H Rennick (Barragup)
5VIDALIA3143523.02L M Isaac (Harrisdale)
6RAPID RENDITION5583123.17B M Mcpherson (Southern River)
7IN BRIEF3388623.03M J Beamish (Southern River)
8EVENING EMERALD314223.18W P Jacobson (Northam)
9HIGH MAINTANENCE55463NBTA K Mclaren (Nambeelup)
10HEAR NO RHYTHM4385622.95I T Wynn (Wellard)
Race No. 4Greyhoundswa On Facebook06:59PM (WAtime)
Maiden Final event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GINGIN TO VEGAS35462NBTB J Maclean (Southern River)
2KRIDON NOTABALE244123.13W P Jacobson (Northam)
3COME IN SPANNER172NBTD S Rowe (Nambeelup)
4DIAMOND DEBELLO28362NBTM J Beamish (Southern River)
5FLAMING MAD422123.29J B Righetti (Coolup)
6WEST ON CLAUDIA16123.65L J Britton (Nambeelup)
7STAR VISION32532NBTJ C Graham (Karnup)
8LINGIARI7384123.03D P Brown (Gidgegannup)
9BOWLER’S FANCY13NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10ZAMBORA MISS15433NBTW Rose (Nambeelup)
Race No. 5Skyracing.tv07:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL LACE1456422.76L A Hodgson (Nambeelup)
2COUNT TWEDO88722NBTJ F Carmody (Banjup)
3NO MORE DRAMA1331822.96B M Mcpherson (Southern River)
4IKARI WHIZZ3122322.95K T Charles (Hopeland)
5SIMPLE BULLET5284622.85M S Rees (Byford)
6BLUE LACHLAN7535122.81M J Beamish (Southern River)
7SHIFTY DISH1535222.78L M Isaac (Harrisdale)
8PURE SINS1652522.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9CHASING THIEVES2486722.68E Crudeli (Nambeelup Park)
10VALERIUS3277722.95T M Williams (Nambeelup)
Race No. 6Brookton Hounds07:39PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MEXICAN DANCER6122723.10B M Mcpherson (Southern River)
2KELSO SPIDERMAN3426523.01M S Rees (Byford)
3KNOW RELEASE4244422.78L M Isaac (Harrisdale)
4HEWAHE2727422.88M J Beamish (Southern River)
5SMILE AND WAVE7653622.78W Rose (Nambeelup)
6SMUDGE PROOF5135623.04J M Thompson (Southern River)
7SERIOUS KAOS8875422.92G G Hall (Thornlie)
8MISS JULIET78823NBTJ F Carmody (Banjup)
9HOT FANTASIA5225223.06J Cole (Lake Clifton)
10HAILAN SHINE8242422.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 7Raptinracing.com08:04PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TOURNAMENT KING7717722.96K Jovanovic (Myalup)
2RAKATA1542222.85P Worthington (Nambeelup)
3HANNAH RHODE6861722.93K Jovanovic (Myalup)
4FRIED RICE3231423.15J E Iwanyk (Nambeelup)
5HOW GOODS THAT33622NBTD C Hobby (Nambeelup)
6TIC ATTACK1563223.22W P Jacobson (Northam)
7GOLD WEAVER1683222.82F R Farrell (Harvey)
8AIMER1214122.96L J Britton (Nambeelup)
9WEST ON JAKE7135722.74C M Bennett (Southern River)
10PORKY SEVEN58264NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 8Sprintergold08:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1NON COMPUS1176427.72L M Isaac (Harrisdale)
2VELOCITY SPIRIT7357328.02M J Beamish (Southern River)
3GET EM OUT23466FSHN Kershaw (Rockingham)
4TIGER TIGER11742NBTA K Mclaren (Nambeelup)
5MAKE A RACKET3614828.12J C Graham (Karnup)
6PENOLA PANTHER43534NBTC M Bennett (Southern River)
7ANOTHER FLAME74267NBTL M Isaac (Harrisdale)
8ZOO KITA41463NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9WILLODRIE25635NBTM J Beamish (Southern River)
10DERRICK’S BOY3646527.82G W V Diemen (Munster)
Race No. 9Lmsc.com.au Local Sport Online08:37PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CAN EYE DO36755NBTN Kershaw (Rockingham)
2TYPHOON DARCY24NBTM J Beamish (Southern River)
3COOL TYCOON56763NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4LANSDOWNE ROAD48754NBTP J Worthington (Nambeelup)
5JAIME ONE1781FSHJ F Carmody (Banjup)
6GOIN’ IRISH48885NBTG G Hall (Thornlie)
7HALLPAK JULIE1328NBTD C Hobby (Nambeelup)
8WEST ON EVE236NBTL J Britton (Nambeelup)
9MISS TAMINA53777NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10BIG BLUE ACES22588NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 10Silver Sands Resort08:57PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKLE UP EVAN55728NBTC M Bennett (Southern River)
2EDIE WILL DOO234NBTD C Hobby (Nambeelup)
3INDUSTRY346NBTS B Withers (Cardup)
4ETERNAL76732NBTS B Withers (Cardup)
5WIRRA’S BROTHER22425NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6INCREDIBLE SADIE42433NBTF R Farrell (Harvey)
7RODEO PLAYBOY88657NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
8SHUTTLE BOY1146FSHL J Britton (Nambeelup)
9LACH STAR52548NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10MISS TAMINA53777NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 11Mandurah Indoor Sportz09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKET REGY5813423.05J C Graham (Karnup)
2GLEE4532222.89B J Maclean (Southern River)
3SHAMROCK CRUISE68725NBTM A Morrone (Southern River)
4COOL GOIN’4617723.57H J Carter (Boddington)
5ASTOUNDING3874523.18M J Beamish (Southern River)
6SIMPLE SOLUTION33248NBTM A Stewart (Gidgegannup)
7NIGHT OF THUNDER3765323.21D N Magistro (Oakford)
8SIR SLURPALOT6676722.91J A Waters (Nambeelup)
9LEFT LANE ENDS4767723.27B M Mcpherson (Southern River)
10DREAM MASTER3536323.06L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HUMPHREY BROWN1851522.97M A Morrone (Southern River)
2SNAPPA GOAL5586622.82B M Mcpherson (Southern River)
3GEE BOSS4671523.22K Jovanovic (Myalup)
4CHUCKA KEEPING5674422.63M S Rees (Byford)
5LOVEY DOVEY4643322.84J E Iwanyk (Nambeelup)
6COCHISE COUNTY7233423.33K W Duncan (Duncraig)
7CHINESE WARRIOR3523822.74B J Maclean (Southern River)
8QUARTZ KING3662722.79P Worthington (Nambeelup)
9LIGHTNING DANCER2777622.87B M Mcpherson (Southern River)
10FOSSICK1223322.84J Cole (Lake Clifton)
Greyhound Fields (13920 Articles)