Greyhound Racing Mandurah Fields For Tuesday 18th September 2012


Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 18th September 2012

Race No. 1$27 Tuesday Buffet06:08PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MARYLAND22NBTB J Abercrombie (Banjup)
2JUPITER’S CHOICE67265NBTK Jovanovic (Myalup)
3TELOPEA127NBTE A Campana (Canningvale)
4HOT ROD HOLLY3477NBTL A Hodgson (Nambeelup)
5COUNT DEBELLO5285NBTM J Beamish (Southern River)
6PILBARA ROSE2858NBTW Rose (Nambeelup)
7DRUITT DREAMER33667NBTT Mullany (Karnup)
8SPIRIT OF SPARKS23FSHD R Starkie (Casuarina)
9TIG’S ACE34756FSHD M Menaglio (Gnangara)
10OUTBACK DIVA76886NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 2Free Entry Tuesday06:29PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LANSDOWNE ROAD34767NBTK Jovanovic (Myalup)
2LIGHTNING FLAME22FSHB J Abercrombie (Banjup)
3BELLE ADONA375NBTD S Rowe (Nambeelup)
4SKODA64436FSHE A Campana (Canningvale)
5KENNY CHOW36542NBTG G Hall (Thornlie)
6CHALANA COOL23655NBTJ A Waters (Nambeelup)
7ZAMBORA MISS44532NBTW Rose (Nambeelup)
8SHANE’S COMMAND46322NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9WILLIE FINISH72668NBTT Mullany (Karnup)
10ARTY BOY65548FSHD M Menaglio (Gnangara)
Race No. 3Dogtainers06:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WHO DOO1283327.80J E Iwanyk (Nambeelup)
2COCHISE COUNTY5862427.99K W Duncan (Duncraig)
3BIG COOL BOY24354NBTI J Vuletich (Brookton)
4SHELVED3717728.02L M Isaac (Harrisdale)
5MONTANA EXPRESS61256FSHD C Hobby (Nambeelup)
6COMPACT LOVE2655228.02I T Wynn (Wellard)
7OH SO SMART7176427.90D N Mccosker (Donnybrook)
8KIRBY’S BULLET2451328.16K J Foxton (Wellard)
9MATTY’S GIRL75468NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10ROO BOY78676NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 4Skyracing.tv07:08PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1NICK AND MICK46474NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2BUCKLE UP EVAN75243NBTP J Worthington (Nambeelup)
3SILVER SASHA42722NBTB J Abercrombie (Banjup)
4WIRRA’S BROTHER45736NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5SHE’S A TIGER366NBTF R Farrell (Harvey)
6TRIFLE SMART52222NBTD S Rowe (Nambeelup)
7INCREDIBLE RANI32684NBTF R Farrell (Harvey)
8HIGH DRATTA23FSHE A Campana (Canningvale)
9TIG’S ACE34756FSHD M Menaglio (Gnangara)
10WILLIE FINISH72668NBTT Mullany (Karnup)
Race No. 5Lmsc.com.au Local Sport Online07:26PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ANOTHER FLAME6841822.85L M Isaac (Harrisdale)
2SMALL TALK2884322.92L M Isaac (Harrisdale)
3MR. CROSSLEY2476122.91C M Bennett (Southern River)
4PURE SINS7261622.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5KERRY MONELLI1371522.83D C Hobby (Nambeelup)
6LEDARO HOLLY62222NBTG R Price (Ballajura)
7WHERE’S A DANCER8281622.92B M Mcpherson (Southern River)
8SPECIAL LACE4172322.76L A Hodgson (Nambeelup)
9MRS GRIFF53347NBTK J Foxton (Wellard)
10BEAU BRUMMELL68757NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 6Silver Sands Resort07:41PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SLICK SHAMBI7626422.90C A White (West Pinjarra)
2SMASHING GYPSY1826522.91M J Beamish (Southern River)
3BIG BLUE ACES8214322.96L M Isaac (Harrisdale)
4MADE TO FOOL28258NBTP Worthington (Nambeelup)
5GO WILD DOZER5524322.79I J Vuletich (Brookton)
6FLAMING COCKTAIL5363423.05B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7PEDRO SANCHEZ45372NBTL M Isaac (Harrisdale)
8GEE BOSS5553823.13K Jovanovic (Myalup)
9BESTIE BALE76855NBTJ M Thompson (Southern River)
10LOVEY DOVEY1755722.84J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 7Mandurah Indoor Sportz08:02PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SAMMY SULTANA1628323.00D C Hobby (Nambeelup)
2SNOW CHANCE6346322.91G G Hall (Thornlie)
3SPIRIT A MARCO3436522.81B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4BARACKO TUX1656222.96D A Coldstream (Nambeelup)
5BRAGA CHASE63665NBTB K Yates (Forrestdale)
6SHANNON FLEX86433NBTL M Isaac (Harrisdale)
7FRUITYLICIOUS4445722.96L A Hodgson (Nambeelup)
8QUICK CHANCE1621222.89L M Isaac (Harrisdale)
9BLURRED VISION7884723.36B M Mcpherson (Southern River)
10QUELLA VITA73578NBTT Mullany (Karnup)
Race No. 8A1 Salvage & Hardware08:20PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ZELMA’S GUESS8653323.19C M Bennett (Southern River)
2BAD BOY CHARLIE6743823.42J M Thompson (Southern River)
3LIFE WARMING4247322.90J C Graham (Karnup)
4LEONNESS11445FSTDL M Isaac (Harrisdale)
5GLOVES ARE OFF2372722.80J E Iwanyk (Nambeelup)
6BIG POPPER8566122.75L M Isaac (Harrisdale)
7KLIMTASTIC3743722.81K Jovanovic (Myalup)
8SUPER SMILEY8423723.21C A White (West Pinjarra)
9HAILAN SHINE1254822.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10TEE CAHILL2888522.93B K Yates (Forrestdale)
Race No. 9Brookton Hounds08:42PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GOIN’ IRISH82876NBTG G Hall (Thornlie)
2MINI COOP22522NBTD C Hobby (Nambeelup)
3RUN NITRO RUN23FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
4DEBELLO DANCER78133NBTM J Beamish (Southern River)
5MARLEIGH’S MISS1428NBTE A Campana (Canningvale)
6PRECISE TIMING151FSHB J Maclean (Southern River)
7FOUR BURNER67843NBTB M Mcpherson (Southern River)
8WILD ROCK2354NBTB J Abercrombie (Banjup)
9WEST ON FIONA76767NBTC M Bennett (Southern River)
10OUTBACK DIVA76886NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 10Raptinracing.com08:57PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE MATTY67476NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2UNSQUEEZABLE353NBTG W V Diemen (Munster)
3BY BY53337NBTE A Campana (Canningvale)
4RUBY DEBELLO42433NBTM J Beamish (Southern River)
5BIT SWISPEC145NBTB M Mcpherson (Southern River)
6ROCKIN’ ROBIN74738FSHM J Julien (Stoneville)
7EBB’S FAITH4311FSHD M Menaglio (Gnangara)
8JUGHEAD4423FSHD C Hobby (Nambeelup)
9WILLIE FINISH72668NBTT Mullany (Karnup)
10WEST ON FIONA76767NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 11Sprintergold09:17PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HAPPY FLAME4424223.26L M Isaac (Harrisdale)
2FOXY ROMEO2127722.89D A Coldstream (Nambeelup)
3SPICE TEMPLE11257NBTB J Abercrombie (Banjup)
4SKRIMSHANDER4324623.16L A Hodgson (Nambeelup)
5SHAWNTEONA4642522.77B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6BURN TEWIN38425NBTB K Yates (Forrestdale)
7GUNDI’S GHOST83824NBTJ M Thompson (Southern River)
8CHARLIE WAFFLES32232NBTL M Isaac (Harrisdale)
9STANGA KRUZE4477422.83J P Marley (Collie)
10DYNAMITE JARVIS6884622.94B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au09:37PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GOBBLEDOCK4683522.76W Rose (Nambeelup)
2EARN TO BERTH3221423.10L M Isaac (Harrisdale)
3ROCK FUSION2638622.95T Mullany (Karnup)
4DERBY MONELLI5155622.98B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5WEST ON CLAUDIA4875523.65P Worthington (Nambeelup)
6ASTOUNDING7455623.16M J Beamish (Southern River)
7DAISY FLAME4733722.96L M Isaac (Harrisdale)
8ELITE BOBBIE1314622.95G W Batty (Bellevue)
9BALLIN76747NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
10RAPID RENDITION8777523.17B M Mcpherson (Southern River)
Greyhound Fields (14218 Articles)