Greyhound Racing Northam Fields For Monday 16th July 2012


Greyhound Box Draw For Northam – Monday 16th July 2012

Race No. 1Geoff Reid01:24PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1GIVE ME BACK44456NBTG G Hall (Thornlie)
2TRUE BLUE DRAMA35723NBTB M Mcpherson (Southern River)
3WEST ON CLAUDIA17775NBTP Worthington (Nambeelup)
4ROCKET BURNER28742NBTJ M Thompson (Southern River)
5FLYING COOL66886NBTG G Hall (Thornlie)
6WHAT’S THE DIFF3438217.27P J Worthington (Nambeelup)
7NADINE DREAM78888NBTG W Batty (Bellevue)
8LADY CONTENDER76864NBTJ M Thompson (Southern River)
9MATTY’S GIRL58575NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Boom Chasers syndicate01:39PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $945 Prizemoney.
1st: $515 2nd: $145 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING KING23252NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
2MONEY BACK76P74FSHS A Beard (Nambeelup Park)
3WHISPERING LE48777FSHP Worthington (Nambeelup)
4DA BOMB DIGGITY37NBTW P Jacobson (Northam)
5EYE DON’T CARE418NBTC Caruana (Northam)
6TOP DILLAN56335NBTG O’Brien (Beverley)
7DARTY PARTY45613NBTW D Choules (Bakers Hill)
8SAM’S MAGIC3FSHG O’Brien (Beverley)
9WIRRA’S BROTHER25774NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10CRUISY LEE58456NBTT L Burns (Cue)
Race No. 3Justin Muelman01:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MY DAD’S KEEPER63746NBTC Godfrey (Wooroloo)
2CHUCKY’S ANGEL68386NBTJ M Thompson (Southern River)
3ZINTASTIC37567NBTP Worthington (Nambeelup)
4EMILIO MONELLI1321117.44B J Maclean (Southern River)
5NIFTY NIN88334NBTG W Batty (Bellevue)
6COOL FLY68587FSHG G Hall (Thornlie)
7ST. HUGO47547NBTG G Hall (Thornlie)
8SHAN’S KAOS66133NBTD P Brown (Gidgegannup)
9MATTY’S GIRL58575NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Dan Biddle & Clive Ryan02:14PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1PUNTER’S FLAME6152717.38D P Brown (Gidgegannup)
2UNMAGICAL1277817.34G W Batty (Bellevue)
3ZIPPY ACTION1152617.26J D Meuleman (Upper Swan)
4BRUISER’S LEGACY4636317.42W P Jacobson (Northam)
5SKY SHADOW8262117.58J M Thompson (Southern River)
6RETRO NIGHT6467617.40P Worthington (Nambeelup)
7ELITE CAPRI8841117.33B J Maclean (Southern River)
8EL QUESTO18111FSHP J Hepple (Lexia)
9GALE MONELLI81655FSTDB J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Damon Fardig02:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1KRIDON TUFF1127NBTW P Jacobson (Northam)
2MAD JAZZ26433NBTW P Jacobson (Northam)
3REFERENCE7447130.18S Sammut (Millendon)
4ENDLESS QUALITY4435530.68G O’Brien (Beverley)
5SILVER PILLOW85784NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6OUR JET LI41747NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7INDIAN LI36753FSHS A Beard (Nambeelup Park)
8WHISPERING BAZZA2323630.15J N Paikos (Ellenbrook)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Phillip & Paul Worthington02:54PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1XENA BENZ3577535.28P Worthington (Nambeelup)
2CRASHIN’ KOBY21131FSTDB J Maclean (Southern River)
3TYPHOON TERRICKA26377NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4VINTAGE VINE23324NBTP J Hepple (Lexia)
5*** VACANT BOX ***
6SHAW IZZ MAGIC31575FSTDB J Marshall (Southern River)
7LOST IT24566NBTG G Hall (Thornlie)
8SIX PEE ARE52455FSTDK J Glenny (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Avgra03:15PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1COUNT CALISTO4762830.14W D Choules (Bakers Hill)
2AMBROSE ASSASSIN3224430.05W P Jacobson (Northam)
3CHINESE WARRIOR86385FSHB J Maclean (Southern River)
4ASHY MASHY1224429.75W P Jacobson (Northam)
5GUN GUNDI3162130.12G V Reid (Crossman)
6FROM BEYOND36686FSHC M Bennett (Southern River)
7DEVINE WRECK2513229.69P J Hepple (Lexia)
8CRUISER7467329.65N Goldsworthy (Northam)
9LINGIARI52878NBTD P Brown (Gidgegannup)
10MADE TO FOOL75776NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 8Avgra03:31PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1REAL BLITZ4315230.44W P Jacobson (Northam)
2PURE PLEB5663130.56C M Bennett (Southern River)
3WEOWNA BOO BOY22121FSHP J Hepple (Lexia)
4NED THE BARBER6254329.91G G Hall (Thornlie)
5EGG BOUND45625NBTP Worthington (Nambeelup)
6WHERE’S A DANCER65857FSHB M Mcpherson (Southern River)
7BIZARRE ACTION1637730.10W P Jacobson (Northam)
8SHEAR GUNDI2721129.84G V Reid (Crossman)
9LAGOON BRANSON44177FSHC Mcnamara (Wanneroo)
10WOODY NOAH1225529.97D P Brown (Gidgegannup)
Race No. 9Avgra03:50PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1COSTLY OBSESSION2532630.03W D Choules (Bakers Hill)
2VENETO LANE6335430.29G G Hall (Thornlie)
3KYBER PASS5378230.08K J Glenny (Bakers Hill)
4TANJEE GUNDI3452529.95G V Reid (Crossman)
5SMOOTH RHYTHM4162329.67W P Jacobson (Northam)
6MISS WEST EAGLES3171729.94C Caruana (Northam)
7LIGHTNING DANCER76577NBTB M Mcpherson (Southern River)
8ELITE BOBBIE88213FSTDG W Batty (Bellevue)
9OUR DIAZ85688FSHK J Glenny (Bakers Hill)
10CHARLOTTE’S PICK1836530.47D P Brown (Gidgegannup)
Race No. 10Avgra04:10PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1OPTIMISM3485730.40W D Choules (Bakers Hill)
2LEICA LOVER66674NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3WHISPERING VINE42168FSHP J Hepple (Lexia)
4LIL’ WILD4622330.22W P Jacobson (Northam)
5FOOL’S BLACK8183229.91W D Choules (Bakers Hill)
6TOUCH OF GRACE1855330.19M Leach (Beverley)
7GOLDEN ACTION27745NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
8SAMMY DIZZLE46476FSHC Mcnamara (Wanneroo)
9GALE MONELLI81655NBTB J Maclean (Southern River)
10MATTY’S GIRL58575NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 11Kody Charles04:31PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKOUT PEDRO4313517.30W P Jacobson (Northam)
2NURSE TRINA1723117.27B J Maclean (Southern River)
3REX RENEGADE6143417.21W P Jacobson (Northam)
4DEFECTOR3221317.33W P Jacobson (Northam)
5PLUTO POWER5121417.27J N Paikos (Ellenbrook)
6COCO JOE2638217.58G G Hall (Thornlie)
7TOPLINE BEAVER4113117.12B J Maclean (Southern River)
8CHEEKY CYCLONE56747NBTC M Bennett (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12George Christides & Hans Spykers04:50PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TIC ATTACK3264229.79W P Jacobson (Northam)
2SPARTAN45551FSHP A Gough (Lower Chittering)
3DEVINE CONTENDER57752NBTP J Hepple (Lexia)
4TYPHOON MONELLI58588FSHB J Maclean (Southern River)
5GEMMA IN ACTION3185829.91J D Meuleman (Upper Swan)
6BIG GALOOT65454NBTP Worthington (Nambeelup)
7DIGGER DALEY5315729.36B J Marshall (Southern River)
8FLUSHED AWAY4346130.07K J Glenny (Bakers Hill)
9SHAE FLEX74444NBTP J Worthington (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Greyhound Fields (13985 Articles)