Greyhound Racing Northam Fields For Monday 19th September 2011


Greyhound Box Draw For Northam – Monday 19th September 2011

Race No. 1Kim Gascoigne01:27PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $945 Prizemoney.
1st: $515 2nd: $145 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISING SALLY52654NBTM Leach (Beverley)
2PROPER KNOCKA3FSHM Leach (Beverley)
3STORM RUNNA36344NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4LOCAL TALENT43252FSHG O’Brien (Beverley)
5MISS WEST EAGLES253NBTC Caruana (Northam)
6BRUISER’S LEGACY42215NBTW P Jacobson (Northam)
7MICKALENA45762NBTW D Choules (Bakers Hill)
8SURE SAM36688NBTN Goldsworthy (Northam)
9EMMERDALE77536NBTM Leach (Beverley)
10NUMCHOK83828NBTW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 2Sinagra01:51PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BUB LOW7557517.64P Marotta (Middle Swan)
2PERSONALITY PLUS64668NBTM K Hunter (Northam)
3SONIC ED111FSHB J Abercrombie (Banjup)
4DEESIDE MISS87568NBTB M Ayling (Cunderdin)
5ROCK THE NIGHT43183NBTK T Charles (Hopeland)
6AROUND A BUCK8544717.79G G Hall (Thornlie)
7RAPPER ZAPPA85676NBTP Marotta (Middle Swan)
8JACK WILDS86637NBTW D Choules (Bakers Hill)
9GILBARCO63546NBTB M Mcpherson (Southern River)
10BROLOS FLYER78776FSTDW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 3Kamiskis02:10PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LIZ’S SPECIAL4418217.73B J Marshall (Southern River)
2GOOD FOR HER43354FSTDM Leach (Beverley)
3EGO MANIAC57668NBTM C Hine (Wundowie)
4SUPREME GARSON7872417.83G B Berry (Nambelup Park)
5SKY SHADOW5133717.58J M Thompson (Southern River)
6DRILLA63245NBTJ M Thompson (Southern River)
7FRANTIC FINESSE2238617.46G B Berry (Nambelup Park)
8TWO JAYS CHARM1188617.37P J Hepple (Lexia)
9COCCOLICIOUS8567617.31B Cook (Southern River)
10FLOWCHART1777217.14J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 4Musitano02:30PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1OPTIMISM7837130.40W D Choules (Bakers Hill)
2HE’S TROUBLE3156730.34M Leach (Beverley)
3FOOL’S BLACK8713830.39W D Choules (Bakers Hill)
4MAHOGANY SECRET56623FSHL J Britton (Nambeelup)
5NED THE BARBER2625329.91G G Hall (Thornlie)
6YOU’RE BEHIND8866630.41G V Reid (Crossman)
7DEB’S ME MUM6531730.50W D Choules (Bakers Hill)
8DEVINE WRECK42423FSHP J Hepple (Lexia)
9HENLEY HOLLOW4172530.33K J Glenny (Bakers Hill)
10METAL LOVER2422630.24K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 5Hacks02:50PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1IZZY’S GIRL63533FSHL J Britton (Nambeelup)
2BOZZY’S BACK76545NBTB Cook (Southern River)
3LIGHT SABRE35132FSTDP J Hepple (Lexia)
4CHARMA GUNDI6437529.82G V Reid (Crossman)
5ROCK AFFAIR1136129.87K T Charles (Hopeland)
6FAIRY TOUCH3271830.11M Leach (Beverley)
7RIPLEY REASON2632229.63G G Hall (Thornlie)
8LILLY ROCKS26813NBTK T Charles (Hopeland)
9KYBER PASS4656430.08K J Glenny (Bakers Hill)
10COLLEGE FUND7345529.94W P Jacobson (Northam)
Race No. 6Gascoigne Leather Centre03:10PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $285 3rd: $145 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SUDOKU PRINCESS75424FSTDB Cook (Southern River)
2PAINT IT5317830.02W P Jacobson (Northam)
3ROCK DYNAMITE3162329.76K T Charles (Hopeland)
4FLUSHED AWAY8682630.14K J Glenny (Bakers Hill)
5ZELDA MONELLI2833130.03B J Maclean (Southern River)
6MAXIMOO26323NBTG B Berry (Nambelup Park)
7MALOUDA1465230.28J F Carmody (Banjup)
8MR. PRICKLEPANTS7675129.90K W Duncan (Duncraig)
9COUNT CALISTO25174FSHW D Choules (Bakers Hill)
10LIGHTNING DANCER53884NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 7Gascoigne Leather Centre03:30PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $285 3rd: $145 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMITE JARVIS66163NBTB M Mcpherson (Southern River)
2FORTIFIED BOND1323129.76W P Jacobson (Northam)
3LIL’ KEL67276FSHB J Abercrombie (Banjup)
4HYPNO LYN7764229.84K W Duncan (Duncraig)
5SHAZZLE MONELLI8762829.90B J Maclean (Southern River)
6BANK ON DOOM6116129.72K T Charles (Hopeland)
7ZORRO MAC2522129.45P V Mcmanus (Brookton)
8LADY ASHBY54445NBTB Cook (Southern River)
9LUCKY ENDEAVOUR5312230.04W D Choules (Bakers Hill)
10SPLIT ROCKS7223229.66K T Charles (Hopeland)
Race No. 8Gascoigne Leather Centre03:45PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $285 3rd: $145 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISER1521729.65N Goldsworthy (Northam)
2WHAT SIZE44121FSHK T Charles (Hopeland)
3UNO HEYZY2118529.77G B Berry (Nambelup Park)
4MISTY MONELLI8618129.60B J Maclean (Southern River)
5TRUE BLUE DRAMA56128NBTB M Mcpherson (Southern River)
6GRIFFEN MAGIC81754NBTW D Choules (Bakers Hill)
7TIC ATTACK5821329.79W P Jacobson (Northam)
8SO SPONTANEOUS75875FSHB J Abercrombie (Banjup)
9LIL’ WILD6315430.39W P Jacobson (Northam)
10ROCK ON VINE48811NBTP J Hepple (Lexia)
Race No. 9Gascoigne Leather Centre04:01PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $285 3rd: $145 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1YOU BETCHA2116229.98K J Glenny (Bakers Hill)
2ROCK OBSESSION2611229.73K T Charles (Hopeland)
3WE PAINT HOUSES67834FSHL J Britton (Nambeelup)
4TANJEE GUNDI851P129.96G V Reid (Crossman)
5JANITOR BALE5332829.79P J Hepple (Lexia)
6MULLUM MAGIC61568FSHG B Berry (Nambelup Park)
7TETRAHEDRON13763FSHB J Abercrombie (Banjup)
8I’M HOT PROPERTY2632329.69B J Maclean (Southern River)
9MEXICAN DANCER73772NBTB M Mcpherson (Southern River)
10AUSSIE CHICK3345330.04W P Jacobson (Northam)
Race No. 10Gascoigne Leather Centre04:18PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $285 3rd: $145 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1RAPID OCTANE75546NBTJ C Graham (Karnup)
2HANNAH KEEPING5143629.95B J Maclean (Southern River)
3VALDAHREE4181129.42W P Jacobson (Northam)
4ROCK POOL37317FSHB J Abercrombie (Banjup)
5UNO MAC76624NBTG B Berry (Nambelup Park)
6OR ELSE1415129.74W D Choules (Bakers Hill)
7ROCK RECALL2111730.10K T Charles (Hopeland)
8PURE MACS12315NBTB J Maclean (Southern River)
9VINTAGE VINE58121FSHP J Hepple (Lexia)
10AMBROSE ASSASSIN2566330.33W P Jacobson (Northam)
Race No. 11Bascarello04:34PM (WAtime)
FFA event over 588 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DARK MIRROR52545FSHL J Britton (Nambeelup)
2COOL WABBIT34745FSHL J Britton (Nambeelup)
3LOADED DICE55735NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4JOHNNY MEI WONG1542435.13W D Choules (Bakers Hill)
5ARIGATO14344FSHB J Abercrombie (Banjup)
6PEACHY46512FSHB J Abercrombie (Banjup)
7JEMIDAR GUNDI48243NBTG V Reid (Crossman)
8ELRAISER OCTANE15356NBTW D Choules (Bakers Hill)
9KYBER PASS46564NBTK J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 12Helen Gascoigne04:58PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JOCKEY NEEDED2213517.35W P Jacobson (Northam)
2OCTANE GLADE4127217.41B J Maclean (Southern River)
3CHEEKY CYCLONE43131NBTB Cook (Southern River)
4COCO JOE5222117.58B Cook (Southern River)
5STEALTHY GRANDO5817517.35B J Marshall (Southern River)
6LEDARO HOLLY1111117.16B Cook (Southern River)
7SMAKA JAK4183817.31B J Marshall (Southern River)
8REX RENEGADE5126317.21W P Jacobson (Northam)
9TELLY AND JAY8671117.25M C Hine (Wundowie)
10SEZNICK6164617.23G G Hall (Thornlie)
Greyhound Fields (14218 Articles)