Greyhound Racing Northam Fields For Monday 20th August 2012


Greyhound Box Draw For Northam – Monday 20th August 2012

Race No. 1Bio John Racing01:28PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLOTTE’S PICK36576FSTDD P Brown (Gidgegannup)
2BLURRED VISION88788NBTB M Mcpherson (Southern River)
3VELOCITY BLITZ42715NBTM J Beamish (Southern River)
4LEAVE ME HANGIN’17685FSHP Worthington (Nambeelup)
5NINA MONELLI12256NBTB J Maclean (Southern River)
6LUCKY PLAYER24225NBTD S Rowe (Nambeelup)
7TRUE BLUE DRAMA3167717.54B M Mcpherson (Southern River)
8MOST SHOCKING7367717.41G G Hall (Thornlie)
9SURFING GLEN16768FSHJ A Wilson (Forrestdale)
10GIVE ME BACK68655NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 2Bob Davey Real Estate01:49PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WONDER ROBYN66565NBTK J Glenny (Bakers Hill)
2KALDEN JINX464NBTD R Biddle (Bayswater)
3POLLY’S CHARM77444NBTP J Glenny (Bakers Hill)
4LIGHTNING KING23233NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
5SHOOTING OFF2FSHH P Spykers (Wundowie)
6EYE DON’T CARE25553NBTC Caruana (Northam)
7TRIFLE SMART54452NBTD S Rowe (Nambeelup)
8DA BOMB DIGGITY75887NBTW P Jacobson (Northam)
9ANGEL LEE42756FSHS Sammut (Millendon)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Shire Of Northam02:08PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RAPID AZZURRI57824NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
2WILD SORROW24346NBTJ A Wilson (Forrestdale)
3JESSE DEBELLO83673NBTM J Beamish (Southern River)
4TIGER HAWK57246NBTG G Hall (Thornlie)
5RICO MONELLI13322NBTB J Maclean (Southern River)
6MR. FOLEY35242NBTP Worthington (Nambeelup)
7LEFT LANE ENDS68564NBTB M Mcpherson (Southern River)
8MY DAD’S KEEPER62532NBTC Godfrey (Wooroloo)
9SMUDGE PROOF85554NBTJ M Thompson (Southern River)
10WEST ON CLAUDIA77548NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 4Grafton Electrics02:31PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COME IN SPANNER21714NBTD S Rowe (Nambeelup)
2SMART GUESS75555NBTW P Jacobson (Northam)
3RETRO NIGHT7667717.40P Worthington (Nambeelup)
4JELICO JOHNNY72668NBTD P Raines (Coodanup)
5OCTANE GLADE2322617.40B J Maclean (Southern River)
6WANDY CARLA13532NBTG G Hall (Thornlie)
7LADY CONTENDER38231NBTJ M Thompson (Southern River)
8GO DANGEROUS84713NBTD S Rowe (Nambeelup)
9AT THE MOMENT82288NBTW P Jacobson (Northam)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Ranvet02:48PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COBOLCO BANDITO35468FSTDM A Stewart (Gidgegannup)
2LINGIARI87877NBTD P Brown (Gidgegannup)
3MAD JAZZ25226NBTW P Jacobson (Northam)
4LEICA LOVER35334NBTK J Glenny (Bakers Hill)
5NED THE BARBER5337629.91G G Hall (Thornlie)
6GOOD FOR HER57346NBTM Leach (Beverley)
7VELORIAN1647530.58P J Glenny (Bakers Hill)
8SHAW IZZ MAGIC5433230.25B J Marshall (Southern River)
9PRICE OF COURAGE8788730.67W D Choules (Bakers Hill)
10INDUSTRY16854NBTS B Withers (Cardup)
Race No. 6Betta Electrical03:08PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FLUSHED AWAY6146430.07K J Glenny (Bakers Hill)
2CHEETAH GUNDI1115329.61G V Reid (Crossman)
3CHASER LESSON4442529.86B J Maclean (Southern River)
4JEMIDAR GUNDI4741129.66G V Reid (Crossman)
5*** VACANT BOX ***
6FIRST RENDITION8878130.13G V Reid (Crossman)
7REFERENCE1213430.18S Sammut (Millendon)
8BIG GALOOT8662130.28P Worthington (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Gascoigne Leather Centre03:25PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLE SOLUTION76853NBTM A Stewart (Gidgegannup)
2ANOTHER NAT71442FSHW P Jacobson (Northam)
3TOP CLASS AVA74134NBTS B Withers (Cardup)
4KYBER PASS2583530.08K J Glenny (Bakers Hill)
5NIGHTLY ASSASSIN74444NBTB J Maclean (Southern River)
6WHISPERING VINE65227NBTP J Hepple (Lexia)
7TOP DILLAN4345130.56G O’Brien (Beverley)
8SHE’S OUR TIPSY36556NBTG G Hall (Thornlie)
9ELRAISER OCTANE7647730.64W D Choules (Bakers Hill)
10EGG BOUND68886NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 8Northam Feed & Hire03:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TYPHOON DARCY36341FSHM J Beamish (Southern River)
2VINTAGE VINE22714NBTP J Hepple (Lexia)
3AMIGO MONELLI53331FSHB J Maclean (Southern River)
4MISS WEST EAGLES8646529.94C Caruana (Northam)
5DARTY PARTY1313830.71W D Choules (Bakers Hill)
6OUR DIAZ7212330.21K J Glenny (Bakers Hill)
7LOST IT7165830.18G G Hall (Thornlie)
8TOUCH OF GRACE5532730.19M Leach (Beverley)
9REAL BLITZ2476730.44W P Jacobson (Northam)
10MICKALENA6555630.71W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 9Dunnings Fuel Distribution04:04PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LA GRA MURR1215129.90D S Rowe (Nambeelup)
2KALDEN MISCHIEF7415229.81D R Biddle (Bayswater)
3STATE HONOUR6476130.41M A Stewart (Gidgegannup)
4FOOL’S BLACK8431129.91W D Choules (Bakers Hill)
5EL MINOS5651830.22W P Jacobson (Northam)
6PARANORMAL8631230.00S B Withers (Cardup)
7AMBROSE ASSASSIN2871530.05W P Jacobson (Northam)
8CRUISER3341629.65N Goldsworthy (Northam)
9SMOOTH RHYTHM3255729.67W P Jacobson (Northam)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Intercast04:20PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZOO KITA4525230.12M A Stewart (Gidgegannup)
2KALDEN VIVACE57661NBTD R Biddle (Bayswater)
3WASHINGTON HEAT3724129.80K J Glenny (Bakers Hill)
4BARKO GUNDI21425NBTG V Reid (Crossman)
5ZINI’S SECRET52112NBTW P Jacobson (Northam)
6KING TROTTA14263NBTD S Rowe (Nambeelup)
7TWISTER MONELLI73686NBTB J Maclean (Southern River)
8TIKKA MASALA6456629.95M J Beamish (Southern River)
9BIZARRE ACTION7774830.10W P Jacobson (Northam)
10LADY ASHBY83666NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 11Prime Trophies04:38PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOPLINE BEAVER2151217.12B J Maclean (Southern River)
2BRUISER’S LEGACY8717717.42W P Jacobson (Northam)
3COCO JOE2732517.58G G Hall (Thornlie)
4MAZ’S MAGIC4316117.50B J Maclean (Southern River)
5LEDARO HOLLY8224617.16G R Price (Ballajura)
6ALCIDE HERVEAUX6226117.34J M Thompson (Southern River)
7NURSE TRINA4114317.27B J Maclean (Southern River)
8GRAMPS41758FSHM J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Avon Computech04:57PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MYSTERY ROSE33511FSHG R Price (Ballajura)
2ZIPPING BELLE1837134.94S B Withers (Cardup)
3MIDNIGHT REQUEST5614734.67M J Beamish (Southern River)
4SHEAR GUNDI1224135.07G V Reid (Crossman)
5MR. ROOSTER42272NBTD S Rowe (Nambeelup)
6HENLEY HOLLOW4522534.50K J Glenny (Bakers Hill)
7TWO TOXIC26222FSTDS B Withers (Cardup)
8UNO LESSON44356FSTDB J Maclean (Southern River)
9XENA BENZ4365735.28P Worthington (Nambeelup)
10WHISPERING BAZZA36457NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
Greyhound Fields (13326 Articles)