Greyhound Racing Northam Fields For Monday 22nd August 2011


Greyhound Box Draw For Northam – Monday 22nd August 2011

Race No. 1Gascoigne Leather Centre01:29PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $945 Prizemoney.
1st: $515 2nd: $145 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JUST BEVWAY45574FSHM J Beamish (Southern River)
2HENLEY HOLLOW34224NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3COSMIC TYCOON47144NBTK W Duncan (Duncraig)
4CRUISING SALLY53526NBTM Leach (Beverley)
5WHERE’S MAC66457NBTW D Choules (Bakers Hill)
6NUMCHOK35783NBTW D Choules (Bakers Hill)
7FOOL’S BLACK27858FSHW D Choules (Bakers Hill)
8ROGUE DIAMOND33888NBTK J Glenny (Bakers Hill)
9PURE COINCIDENCE87787NBTK J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 2Avon Computech01:44PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LIZ’S SPECIAL84444NBTB J Marshall (Southern River)
2LIVE WIRE LAKODA3328217.55B Cook (Southern River)
3YOUR TROUBLE5568717.54N G Maclean (Huntingdale)
4MOST FURIOUS1845517.73M K Hunter (Northam)
5GHETTO BOOTY64552NBTJ M Thompson (Southern River)
6SULLY’S CATCH8611417.46S B Withers (Cardup)
7RED HOT DIVA4137217.43J Dailly (Bakers Hill)
8SUPER PUZZLE25376NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9CHEEKY CYCLONE73314NBTB Cook (Southern River)
10WEST ON TRACY2231417.48G G Hall (Thornlie)
Race No. 3Betta Electrical01:59PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LAST NOT LEAST53167NBTT M Williams (Nambeelup)
2MONTAGNA76657NBTB J Marshall (Southern River)
3FRANTIC FINESSE2243117.46G B Berry (Nambelup Park)
4DOUBLE RUMBLE4487517.52W D Choules (Bakers Hill)
5AROUND A BUCK7638517.79G G Hall (Thornlie)
6SKY SHADOW2266317.63J M Thompson (Southern River)
7COCCOLICIOUS5856717.31B Cook (Southern River)
8PERSONALITY PLUS86466NBTM K Hunter (Northam)
9DOPPIO87788NBTB J Marshall (Southern River)
10WEST ON TRACY2231417.48G G Hall (Thornlie)
Race No. 4Grafton Electrics02:19PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HOTSHOT ROSIE45334NBTB J Maclean (Southern River)
2ROCK RECALL2112FSHK T Charles (Hopeland)
3SURF’S UP JOE6768718.06W A Skipper (Gosnells)
4CHUDALUP ROCK6341317.30J Dailly (Bakers Hill)
5GO WILD SOPHIE64835NBTB J Marshall (Southern River)
6JACK WILDS47586NBTW D Choules (Bakers Hill)
7AUSTRALE BALE34427NBTJ M Thompson (Southern River)
8BENT LEE4673517.33G G Hall (Thornlie)
9DOPPIO87788NBTB J Marshall (Southern River)
10FAIRY JET33186FSHB Cook (Southern River)
Race No. 5Dunnings02:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD FOR HER76843NBTM Leach (Beverley)
2YOU BETCHA65632NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3LIBERACE1787730.16W P Jacobson (Northam)
4BUCKETS FYFE64728NBTJ C Graham (Karnup)
5OPTIMISM2222730.75W D Choules (Bakers Hill)
6KALDEN ABUBO3115329.74D R Biddle (Bayswater)
7BROLOS FLYER7867830.56B M Ayling (Cunderdin)
8DANNI SUGAR58434NBTW D Choules (Bakers Hill)
9JEMIDAR GUNDI2141729.98G V Reid (Crossman)
Race No. 6Bob Davey Real Estate02:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S TROUBLE4231530.34M Leach (Beverley)
2KALDEN ANASTASIA3431130.46D R Biddle (Bayswater)
3GETAWAY GUNDI4887330.34G V Reid (Crossman)
4METAL LOVER5256230.24K J Glenny (Bakers Hill)
5LIL’ WILD3416330.61W P Jacobson (Northam)
6SPECIAL KATH4531FSHW A Skipper (Gosnells)
7LUCKY ENDEAVOUR63845NBTW D Choules (Bakers Hill)
8JOHNNY MEI WONG2755130.04W D Choules (Bakers Hill)
9JEMIDAR GUNDI2141729.98G V Reid (Crossman)
Race No. 7Vetsearch03:15PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MAD JAZZ58657NBTG G Hall (Thornlie)
2AMBROSE ASSASSIN3422530.33W P Jacobson (Northam)
3ALCIDE HERVEAUX26463FSTDB J Maclean (Southern River)
4LOADED DICE7646531.08K J Glenny (Bakers Hill)
5PAINT IT2145330.02W P Jacobson (Northam)
6UNO ENFORCER34234NBTG B Berry (Nambelup Park)
7YOU’RE BEHIND8866630.41G V Reid (Crossman)
8PRICE OF COURAGE4765430.67W D Choules (Bakers Hill)
9JEMIDAR GUNDI2141729.98G V Reid (Crossman)
Race No. 8Prime Trophies03:36PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1COLLEGE FUND4312729.94W P Jacobson (Northam)
2ANGLO BANGLO5132230.48K J Glenny (Bakers Hill)
3LIABILITY2221129.78P G Mills (Maddington)
4SPLIT ROCKS1111729.66K T Charles (Hopeland)
5SANDY’S ARGUMENT5774130.42G G Hall (Thornlie)
6ELRAISER OCTANE5243130.64W D Choules (Bakers Hill)
7FAIRY TOUCH55632NBTM Leach (Beverley)
8KYBER PASS6244430.08K J Glenny (Bakers Hill)
9JEMIDAR GUNDI2141729.98G V Reid (Crossman)
Race No. 9Shire Of Northam03:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1AUSSIE CHICK4172330.04W P Jacobson (Northam)
2SNOW EXPENSE5223729.81G G Hall (Thornlie)
3BOZZY’S BACK77687NBTB Cook (Southern River)
4NED GUNDI2331429.82G V Reid (Crossman)
5LADY ASHBY53544NBTB Cook (Southern River)
6OR ELSE1223129.74W D Choules (Bakers Hill)
7COSTLY OBSESSION3612430.07W D Choules (Bakers Hill)
8NED THE BARBER3164229.91G G Hall (Thornlie)
Race No. 10Intercast04:12PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TANJEE GUNDI1711829.96G V Reid (Crossman)
2ZOO JEANIE85846NBTM A Stewart (Gidgegannup)
3ZOO KITA56466NBTM A Stewart (Gidgegannup)
4FINAL HIGH2337330.09B Cook (Southern River)
5CRYSTAL FLUTE64552FSHM A Stewart (Gidgegannup)
6WEIRD AL MONELLI4685630.03B J Maclean (Southern River)
7KAY CEE EXPRESS53433NBTS B Withers (Cardup)
8CHARMA GUNDI3371629.82G V Reid (Crossman)
Race No. 11Northam Feed & Hire04:32PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ARTIE SANNETTE8122529.87J Dailly (Bakers Hill)
2SHAZZLE MONELLI4618729.90B J Maclean (Southern River)
3ZORRO MAC4112529.45P V Mcmanus (Brookton)
4DIGGER DALEY1116129.36B J Marshall (Southern River)
5JANITOR BALE3535329.79P J Hepple (Lexia)
6BANK ON DOOM3311729.72S B Withers (Cardup)
7HYPNO LYN7744429.84K W Duncan (Duncraig)
8CRUISER7641129.65N Goldsworthy (Northam)
Race No. 12Ranvet04:54PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1REX RENEGADE6425117.21W P Jacobson (Northam)
2ZOE’S LASS3141417.24G B Berry (Nambelup Park)
3SEZNICK1447217.23G G Hall (Thornlie)
4MONY MONY14833NBTB J Maclean (Southern River)
5LEDARO HOLLY2437117.16B Cook (Southern River)
6COCO JOE3122217.58B Cook (Southern River)
7GINGIN LOCAL1776217.41S B Withers (Cardup)
8AGENT MAXWELL4581717.45J Dailly (Bakers Hill)
9WAR ZONE’S BEST1261717.35T M Williams (Nambeelup)
10SUDOKU PRINCESS7614517.58B Cook (Southern River)
Greyhound Fields (13136 Articles)