Greyhound Racing Northam Fields For Monday 29th August 2011


Greyhound Box Draw For Northam – Monday 29th August 2011

Race No. 1Vetsearch01:29PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TIPPY’S A GOA13558FSTDW A Skipper (Gosnells)
2FAIRY JET31862FSHB Cook (Southern River)
3OUTLAW BOB511FSHB J Maclean (Southern River)
4ICE MELTDOWN37538NBTT M Williams (Nambeelup)
5ROCK THE NIGHT14318FSHK T Charles (Hopeland)
6BENT LEE6735417.33G G Hall (Thornlie)
7TELLY AND JAY5186717.38M C Hine (Wundowie)
8AUSTRALE BALE44277NBTJ M Thompson (Southern River)
9AROUND A BUCK6385417.79G G Hall (Thornlie)
10DOUBLE RUMBLE4875717.52W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 2Feramo01:44PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $945 Prizemoney.
1st: $515 2nd: $145 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S MAC64574NBTW D Choules (Bakers Hill)
2DEB’S ME MUM63865NBTW D Choules (Bakers Hill)
3ROGUE DIAMOND38886NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4FAST TORQUE34354FSHK T Charles (Hopeland)
5MICKALENA65457NBTW D Choules (Bakers Hill)
6RAINING DOWN51676NBTP Marotta (Middle Swan)
7PURE COINCIDENCE87787NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8FOOL’S BLACK78587NBTW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 3Beta-cel02:04PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SULLY’S CATCH6114617.46S B Withers (Cardup)
2HEWAHE73136FSHM J Beamish (Southern River)
3WAR ZONE’S BEST2617817.35T M Williams (Nambeelup)
4WEST ON TRACY2314617.48G G Hall (Thornlie)
5ZOE’S LASS1414317.24G B Berry (Nambelup Park)
6SUPER PUZZLE53765NBTM A Stewart (Gidgegannup)
7CHEEKY CYCLONE33141NBTB Cook (Southern River)
8SEZNICK4472617.23G G Hall (Thornlie)
9LIVE WIRE LAKODA2828417.55B Cook (Southern River)
10CAPTAIN ELLI48747NBTB K Yates (Forrestdale)
Race No. 4Recharge02:26PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LOADED DICE6465531.08K J Glenny (Bakers Hill)
2LUCKY ENDEAVOUR38453NBTW D Choules (Bakers Hill)
3ANGLO BANGLO1322430.48K J Glenny (Bakers Hill)
4AMBROSE ASSASSIN4225630.33W P Jacobson (Northam)
5BUCKETS FYFE47282NBTJ C Graham (Karnup)
6SHAMROCK CRUISE23537NBTB J Maclean (Southern River)
7ROCK AFFAIR11FSHK T Charles (Hopeland)
8OLYMPIC BOLT78687NBTP Marotta (Middle Swan)
9BROLOS FLYER8678730.56B M Ayling (Cunderdin)
10LILLY ROCKS54126NBTK T Charles (Hopeland)
Race No. 5Beta-k02:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MAD JAZZ86574NBTG G Hall (Thornlie)
2LIL’ WILD4163130.39W P Jacobson (Northam)
3JOHNNY MEI WONG7551530.04W D Choules (Bakers Hill)
4MIDNIGHT REQUEST58152FSHM J Beamish (Southern River)
5RAPPER ZAPPA2185630.72P Marotta (Middle Swan)
6MASTER FINISH4386630.06K J Glenny (Bakers Hill)
7OPTIMISM2227830.75W D Choules (Bakers Hill)
8JEMIDAR GUNDI4174829.98G V Reid (Crossman)
9STEADFAST MAX44528NBTB K Yates (Forrestdale)
10LILLY ROCKS54126NBTK T Charles (Hopeland)
Race No. 6Calci-d03:06PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FRANTIC FINESSE2431217.46G B Berry (Nambelup Park)
2LAST NOT LEAST31673NBTT M Williams (Nambeelup)
3LIZ’S SPECIAL4444117.73B J Marshall (Southern River)
4SKY SHADOW6635117.58J M Thompson (Southern River)
5ROCK RECALL2112117.66K T Charles (Hopeland)
6RED HOT DIVA3727317.43J Dailly (Bakers Hill)
7YOUR TROUBLE5687217.54N G Maclean (Huntingdale)
8SURF’S UP JOE7687218.06W A Skipper (Gosnells)
9AROUND A BUCK6385417.79G G Hall (Thornlie)
10LIVE WIRE LAKODA2828417.55B Cook (Southern River)
Race No. 7Neutradex03:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1PRICE OF COURAGE7654330.67W D Choules (Bakers Hill)
2BELLE SPECIAL1113FSHW A Skipper (Gosnells)
3NIK NAT2217730.50W D Choules (Bakers Hill)
4BLUEWATER74828NBTN G Maclean (Huntingdale)
5YOU BETCHA5632130.17K J Glenny (Bakers Hill)
6HENLEY HOLLOW4224130.33K J Glenny (Bakers Hill)
7SPLIT ROCKS1117229.66K T Charles (Hopeland)
8KALDEN ABUBO1153429.74D R Biddle (Bayswater)
9BROLOS FLYER8678730.56B M Ayling (Cunderdin)
10STEADFAST MAX44528NBTB K Yates (Forrestdale)
Race No. 8Rebound03:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1KALDEN ANASTASIA4311230.46D R Biddle (Bayswater)
2MAMAKUTSI63678NBTJ M Thompson (Southern River)
3DANNI SUGAR84345NBTW D Choules (Bakers Hill)
4COLLEGE FUND3127329.94W P Jacobson (Northam)
5METAL LOVER2562430.24K J Glenny (Bakers Hill)
6COOL MAIDEN67857NBTB M Ayling (Cunderdin)
7ELRAISER OCTANE2431530.64W D Choules (Bakers Hill)
8KYBER PASS2444630.08K J Glenny (Bakers Hill)
9LILLY ROCKS54126NBTK T Charles (Hopeland)
10STEADFAST MAX44528NBTB K Yates (Forrestdale)
Race No. 9Endoguard03:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FINAL HIGH3738730.09B Cook (Southern River)
2RIPLEY REASON6332629.63G G Hall (Thornlie)
3KAY CEE EXPRESS43355NBTS B Withers (Cardup)
4CRYSTAL FLUTE45526NBTM A Stewart (Gidgegannup)
5OR ELSE2231429.74W D Choules (Bakers Hill)
6EGO MANIAC75766FSTDM C Hine (Wundowie)
7COSTLY OBSESSION6124830.07W D Choules (Bakers Hill)
8ROMA GUNDI2162529.97G V Reid (Crossman)
9MISTY MONELLI7653829.60B J Maclean (Southern River)
10BOZZY’S BACK76876NBTB Cook (Southern River)
Race No. 10Ironcylcen04:15PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1CHARMA GUNDI3716429.82G V Reid (Crossman)
2SERIOUS SHAMBI72578NBTG B Berry (Nambelup Park)
3ROCK OBSESSION1682629.73K T Charles (Hopeland)
4PAINT IT1453130.02W P Jacobson (Northam)
5ZOO KITA64663NBTM A Stewart (Gidgegannup)
6MAUDIE MAC2251529.86P V Mcmanus (Brookton)
7AUSSIE CHICK1723330.04W P Jacobson (Northam)
8CRUISER6411529.65N Goldsworthy (Northam)
9MISTY MONELLI7653829.60B J Maclean (Southern River)
10BOZZY’S BACK76876NBTB Cook (Southern River)
Race No. 11Duoguard04:31PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1RAPID OCTANE12755NBTJ C Graham (Karnup)
2I’M HOT PROPERTY2557229.69C A White (West Pinjarra)
3TANJEE GUNDI1185129.96G V Reid (Crossman)
4ZOO JEANIE58462NBTM A Stewart (Gidgegannup)
5SNOW EXPENSE2237129.81G G Hall (Thornlie)
6MISTER BANNER66723NBTB K Yates (Forrestdale)
7ZORRO MAC1125229.45P V Mcmanus (Brookton)
8BANK ON DOOM1176129.72S B Withers (Cardup)
Race No. 12White-e04:55PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MONY MONY48337NBTB J Maclean (Southern River)
2SUDOKU PRINCESS6145217.58B Cook (Southern River)
3NIGHT MELODY1115517.18K T Charles (Hopeland)
4DEFECTOR1636217.33B Cook (Southern River)
5REX RENEGADE4251217.21W P Jacobson (Northam)
6COCO JOE2225517.58B Cook (Southern River)
7LEDARO HOLLY4371117.16B Cook (Southern River)
8JOCKEY NEEDED3322117.35W P Jacobson (Northam)
Greyhound Fields (13326 Articles)