Greyhound Racing Northam Fields For Sunday 9th October 2011


Greyhound Box Draw For Northam – Sunday 9th October 2011

Race No. 1Peter & Cheryl Glenny12:11PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1PERSONALITY PLUS68337NBTM K Hunter (Northam)
2NADINE DREAM45885NBTG W Batty (Bellevue)
3AUSSIE CHICK53725FSTDW P Jacobson (Northam)
4FOOL’S BLACK38874NBTW D Choules (Bakers Hill)
5MINIATA BALE6756717.74J M Thompson (Southern River)
6LIVE WIRE LAKODA1287417.49B Cook (Southern River)
7MOST SHOCKING25486FSHG G Hall (Thornlie)
8FRANTIC FINESSE2386817.46G B Berry (Nambelup Park)
9NIK NAT78775NBTW D Choules (Bakers Hill)
10GHETTO BOOTY27876NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 2Cam Co Engineering12:51PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BLONDE JAZZ36873NBTJ M Thompson (Southern River)
2SEZNICK6467517.23G G Hall (Thornlie)
3WEST ON TRACY2337117.48G G Hall (Thornlie)
4SKY SHADOW7374217.58J M Thompson (Southern River)
5EMERALD MIST57672NBTB Cook (Southern River)
6ZOE’S LASS8347617.24G B Berry (Nambelup Park)
7EGO MANIAC68443NBTM C Hine (Wundowie)
8SUPER PUZZLE76564NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9COCCOLICIOUS6761817.31B Cook (Southern River)
10GHETTO BOOTY27876NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 3Crushing Services International01:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S TROUBLE6774330.34M Leach (Beverley)
2ENDLESS QUALITY51130.68G O’Brien (Beverley)
3LOST IT46664FSHG G Hall (Thornlie)
4YOU’RE BEHIND6665430.41G V Reid (Crossman)
5DEB’S ME MUM3176530.50W D Choules (Bakers Hill)
6PAINT IT1786630.02W P Jacobson (Northam)
7METAL LOVER2261630.24K J Glenny (Bakers Hill)
8ROCK THE NIGHT83527NBTK T Charles (Hopeland)
9OPTIMISM7147730.40W D Choules (Bakers Hill)
10LUCKY ENDEAVOUR2288830.04W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 4Asmac Engineering02:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MICKALENA6215730.71W D Choules (Bakers Hill)
2DEVINE WENCH65822FSHK E Batty (Wattle Grove)
3GOOD FOR HER35456NBTM Leach (Beverley)
4RIPLEY REASON2254429.63G G Hall (Thornlie)
5GETAWAY GUNDI8738430.34G V Reid (Crossman)
6MISS WEST EAGLES5341830.51C Caruana (Northam)
7MASTER FINISH6647830.06K J Glenny (Bakers Hill)
8AMBROSE ASSASSIN6635630.33W P Jacobson (Northam)
9NIK NAT7877530.50W D Choules (Bakers Hill)
10RANDOM ENCOUNTER74564NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 5Rcr Engineering02:39PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JEMIDAR GUNDI4377329.98G V Reid (Crossman)
2HENLEY HOLLOW7251230.09K J Glenny (Bakers Hill)
3FAIRY TOUCH1846230.11M Leach (Beverley)
4KALDEN ANASTASIA7782529.93G B Berry (Nambelup Park)
5STEADFAST MAX8155430.38B K Yates (Forrestdale)
6CHARMA GUNDI7563829.82G V Reid (Crossman)
7LIL’ WILD1542230.39W P Jacobson (Northam)
8CRYSTAL FLUTE26437NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9OPTIMISM7147730.40W D Choules (Bakers Hill)
10RANDOM ENCOUNTER74564NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 6Crushing Equipment03:15PM (WAtime)
Grade 4 event over 588 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1OR ELSE5164335.12W D Choules (Bakers Hill)
2MALOUDA52426NBTJ F Carmody (Banjup)
3COOL AMBROSIA35868NBTD N Magistro (Oakford)
4FLUSHED AWAY2635335.78K J Glenny (Bakers Hill)
5TANJEE GUNDIP187735.17G V Reid (Crossman)
6LADY ASHBY4583534.67B Cook (Southern River)
7KYBER PASS64384NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8COLLEGE FUND4551335.38W P Jacobson (Northam)
Race No. 7Intercast03:50PM (WAtime)
Open event over 588 Metres at Northam Of $3,855 Prizemoney.
1st: $2,500 2nd: $715 3rd: $360 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HYPNO LYN3421134.59K W Duncan (Duncraig)
2BRAMLEY51432NBTD R Biddle (Bayswater)
3ROCK OBSESSION1251134.77K T Charles (Hopeland)
4FORTIFIED BOND31432NBTW P Jacobson (Northam)
5KALDEN ATHENA1621235.14D R Biddle (Bayswater)
6GOOD OIL62532NBTB Keel (Canning Vale)
7ELITE JESSICA/span>6483134.83G B Berry (Nambelup Park)
8CHALLIS3863135.04K B Falkingham (Muchea)
9OR ELSE5164335.12W D Choules (Bakers Hill)
10COLLEGE FUND4551335.38W P Jacobson (Northam)
Race No. 8Wa Plant & Equipment04:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FINAL HIGH8763130.09B Cook (Southern River)
2ROCK AFFAIR6113429.87K T Charles (Hopeland)
3SMILEY ASSASSIN4677529.70G B Berry (Nambelup Park)
4NED THE BARBER5314329.91G G Hall (Thornlie)
5VENETO LANE3263230.31G G Hall (Thornlie)
6ZOO KITA66358NBTM A Stewart (Gidgegannup)
7MY PREMIER1321129.65G B Berry (Nambelup Park)
8YOU BETCHA6218329.98K J Glenny (Bakers Hill)
9SUDOKU PRINCESS24258NBTB Cook (Southern River)
Race No. 9Tracey Glenny05:05PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1CHEEKY CYCLONE16213NBTB Cook (Southern River)
2REX RENEGADE6331817.21W P Jacobson (Northam)
3ZOO JEANIE46264NBTM A Stewart (Gidgegannup)
4BRONKO PETE76446NBTG G Hall (Thornlie)
5SWEET SUZANNE31487NBTB Cook (Southern River)
6PORPLYZIA7235617.35C L Bainbridge (Heathridge)
7LEDARO HOLLY1152117.16B Cook (Southern River)
8TELLY AND JAY7114217.25M C Hine (Wundowie)
9COCO JOE1773617.58B Cook (Southern River)
Greyhound Fields (13959 Articles)